Najprostszy sposób na nagrywanie głosu na Macbooku Air


10

Szukam najprostszego sposobu nagrywania głosu - rozmowy dwóch osób - z komputerem Macbook Air. Następnie należy posłuchać go na komputerze Mac i transkrybować.


To było wbudowane w MAC OS w latach dziewięćdziesiątych (MAC OS 7). :)
Dean

Odpowiedzi:


19

Scenariusz 1: Oboje jesteście w tym samym pokoju

Otwórz QuickTime Player. Wybierz File -> New Audio Recording.... Upewnij się, że źródło jest ustawione na wbudowany mikrofon (patrz zrzut ekranu poniżej). Naciśnij duży czerwony przycisk nagrywania. Przegadać godziny.

Ustawienie źródła wejściowego w QuickTime Player podczas nagrywania dźwięku

Scenariusz 2: używasz Skype'a lub czegoś podobnego do rozmowy

Jest to trochę trudniejsze, ale nie niemożliwe. Będziesz potrzebować aplikacji SoundFlower z Cycling '74. Jeśli używasz Skype, ustawisz jego wyjście audio jako wejście SoundFlower. Następnie w QuickTime ustawisz wejście audio jako 2-kanałowe wyjście SoundFlower. To przekierowuje dźwięk ze Skype'a do QuickTime. Zapisz jak wyżej.


3
Aplikacja SoundFlower jest teraz hostowana w Google Code
Bill Nace

1
Aplikacja SoundFlower jest teraz hostowana na GitHub .
cubuspl42

5

Najprostszym sposobem jest użycie Quicktime (po prostu wybierz Plik> Nowe nagranie audio) lub darmowej aplikacji typu open source, takiej jak Audacity . Twój MBA ma wbudowany mikrofon, więc wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć nagrywanie, a następnie rozpocząć rozmowę.

Jeśli robisz to regularnie, warto zainwestować w mikrofon USB, który ma lepszą jakość dźwięku niż wbudowany mikrofon na Macbooku. Coś takiego jak Samson Go Mic jest dość dobrze oceniane w przypadku nagrań terenowych, dyktowania i nagrań z wywiadów.

Wreszcie transkrypcja może być ogromnym problemem bez oprogramowania, które obsługuje łatwe funkcje pauzy / wznowienia / przewijania do tyłu. Istnieje kilka bezpłatnych, takich jak transkrypcje lub droższe rozwiązania komercyjne. (Wskazówka: weź pedał!)

Technologia zamiany tekstu na tekst staje się coraz bardziej dokładna (choć nie jest niezawodna, jak wie każdy, kto korzysta z transkrypcji poczty głosowej Google), więc w zależności od jakości materiału źródłowego i czasu spędzonego na szkoleniu możesz także wyeliminować dużą część ręczna transkrypcja przy pomocy czegoś takiego jak MacSpeech Scribe


5

Otwórz QuickTime Player i wybierz z menu Plik -> Nowe nagranie audio . To nowa funkcja (nie jestem pewien, czy była to Lion, Snow Leopard, czy niezależna aktualizacja QuickTime). Wcześniej Twoje opcje to:


1

Najprostszym sposobem jest otwarcie Photo Booth i nagranie filmu.

Zliczam 4 kliknięcia:

  1. Polecenie klawiaturowe dla Launchpad
  2. Kliknij Photo Booth
  3. Kliknij kontrolkę filmu (lewy dolny róg)
  4. Zapis zegara

Tak długo, jak masz miejsce na wideo, możesz łatwo przejrzeć nagranie i usunąć je.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.