Napęd VirtualBox, nowy rozmiar niewidoczny dla Narzędzia dyskowego


0

Używam VirtualBox 5 z gościem OS X 10.11. Zmieniłem rozmiar dysku VBox z 20 GB do 29 GB. Teraz chcę dodać 9 GB do głównego woluminu OS X.

Otwieranie Narzędzia dyskowego Nie mogę zmienić rozmiaru partycji: pokazuje całkowity rozmiar dysku 29 GB (dysk fizyczny) i rozmiar dysku głównego 20 GB, ale nie pozwala na zmianę rozmiaru partycji (nawet 20 GB do 29 GB) . Niebieskie kółko jest pełne w oknie dialogowym „Zmień rozmiar partycji”, nie ma w nim zmiany rozmiaru, wejście edycji rozmiaru nie jest włączone.

Odpowiedzi:


0

Z ciekawości jest także system hosta OS X 10.11 (El Capitan)? Z mojego doświadczenia wynika, że ​​Narzędzie dyskowe El Capitana było w zasadzie bezużyteczne, a ja miałem kilka razy takie, jak opisujesz, gdzie po prostu nie pozwala ci robić rzeczy. Jeśli tak jest, zalecałbym przywrócenie starego, mniej bezużytecznego narzędzia Yosemite Disk Utility zgodnie z instrukcjami tutaj :

Opcja 1 - Z kopii zapasowej
1. Skopiuj Disk Utility.appz /Applications/Utilitiesfolderu kopii zapasowej Yosemite Time Machine do wygodnego (np. Na pulpicie)
2. Pobierz edytor szesnastkowy (osobiście lubię Hex Fiend )
3. Kliknij prawym przyciskiem myszy skopiowany Narzędzie dyskowe Yosemite i kliknij "Pokaż Zawartość opakowania."
4. Przejdź do Contents/MacOSzawartości pakietu i otwórz plik o nazwie „Narzędzie dyskowe” za pomocą edytora heksadecymalnego
5. Znajdź fragment D584C00F 85440100w pliku (w pobliżu lub na linii 25056 w grze Hex Fiend) i zmień „85” w drugiej połowie na „84”.
6. Zapisz plik. Teraz powinieneś być w stanie uruchomić ten skopiowany Narzędzie dyskowe.
Uwaga: możesz podać root: własność koła:
sudo chown -R 0:0 ~/Desktop/Disk\ Utility.app

Opcja 2 - z pobierania
1. Skopiuj narzędzie dyskowe El Capitan w inne miejsce. /Applications/Utilities
2. Uruchom ten skrypt , który pobiera aktualizację Yosemite Recovery, kopiuje Narzędzie dyskowe i łata wersję do użycia na El Capitan.
Uwaga: Próbuje także skopiować go za pomocą bieżącego narzędzia dyskowego El Capitan, które nie powiodło się na moim komputerze z powodu uprawnień systemowych.

Jeśli twój gospodarz nie jest El Capitan, powyższe nie ma zastosowania. Ale tak długo, jak twój host jest komputerem Mac, możesz również spróbować przejrzeć partycję za pomocą narzędzia wiersza poleceń diskutil, chociaż w moim doświadczeniu w El Capitan działa to prawie tak samo źle jak nowy GUI Narzędzia dyskowego.
1. Wymień partycje dysku za pomocą:
diskutil list
2. Znajdź partycję VirtualBox na tej liście - prawdopodobnie będzie to coś w stylu /dev/disk1s2
3. Uruchom sudo diskutil resizeVolume `, aby spróbować zmienić rozmiar partycji. Jeśli na partycji znajdują się dane, upewnij się, że zostały zapisane w innym miejscu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.