Próbnik kolorów OS X: usuwanie próbki koloru


13

Korzystam z systemu OS X El Capitan, a wszelkie znalezione przeze mnie rozwiązania są nieaktualne.

Mogę dodać kolor do mojej szuflady próbek, przeciągając go. Jak jednak usunąć kolor?

Wszystkie artykuły, które przeczytałem, sugerują przeciągnięcie sąsiedniej białej komórki na kolor, ale puste komórki nie są już białe i próba przeciągnięcia pustej komórki nic nie robi.

Dzięki


Co powiesz na użycie narzędzia kropli do oczu, aby wybrać kolor tła „pustej” próbki ( #ECECEC), a następnie przeciągnięcie i zastąpienie kolorów, które chcesz usunąć? Pojawią się jako „puste” i zawsze możesz je zastąpić. Zgadzam się, że zdecydowanie nie ma intuicyjnego sposobu na zrobienie tego.
ruddfawcett

Odpowiedzi:


10

Właśnie odkryłem dzisiaj, marzec 2018 r., Teraz możesz po prostu wybrać układ kolorów (soft online wskazuje, że jest wybrany) i użyć przycisku „usuń”.


1
Dlaczego ta odpowiedź została odrzucona? Właśnie zweryfikowałem, że uruchomiłem 10.13.4 i rzeczywiście wybrałem próbkę i naciśnięcie klawisza „Usuń” usuwa próbkę.
James Kachan

@JamesKachan Zgoda.
JBis

2
Kiedy udało mi się uzyskać niebieskie podświetlenie wokół próbki, zadziałało - mogłem nacisnąć klawisz Delete, aby usunąć próbkę. W niektórych przypadkach nie udało mi się wyświetlić wyróżnienia wokół próbki. W takich przypadkach przeciągnięcie próbki do kosza w doku zadziałało. High Sierra 10.13.6
Christian Long

3
@ChristianLong Przeniesienie próbki do kosza działało dla mnie!
Dan Levy

7

Możesz po prostu przeciągnąć i upuścić je do kosza na komputerze.

Działa to w High Sierra, nie jestem pewien, czy działa w poprzednich wersjach.


1
Działa dla Mojave 10.14.5. również
Prateekro

4

Kolory inspektora terminali

W oknie dialogowym Kolory można zmodyfikować wybór próbki. W szczególności wybranie i użycie klawisza usuwania lub przeciągnięcie do kosza. Możesz także użyć tego do zmiany kolejności próbek

High Sierra 10.13.4 Beta


O ile wiem, nie działa to w systemie macOS Sierra.
user342354,

3

Dobrym sposobem na to jest edycja ~/Library/Colors/NSColorPanelSwatches.plistpliku. Otwórz ten plik w edytorze plist lub w Xcode i usuń wszystko Item 1, Item 2i tak dalej wpisów, pozostawiając Item 0jak to jest.

.plistPowinien w końcu wygląda tak:

img

Uruchom ponownie selektor aplikacji / kolorów, a próbki kolorów powinny zostać usunięte


2

Nie dotyczy to Twojej sprawy z El Capitan (wciąż nie wiem, jak łatwo usunąć kolor w tym systemie operacyjnym). Ale sytuacja zmieniła się wraz z High Sierra (niesprawdzone w Sierra). Po prostu przeciągnij próbkę do kosza, aby ją usunąć.


1

Możesz przeciągnąć zdefiniowaną próbkę na inną zdefiniowaną próbkę. Jeden zostaje nadpisany, drugi znów pusty. Coś jak granie w „muzyczne krzesła”… Działa nawet w El Capitan.0

Używanie zakraplacza faktycznie działa. Interesujące jest to, że po przeciągnięciu go do próbki próbka staje się „pusta”, możesz nadal przeciągać ją do innych próbek i „wycinać” je, ale jeśli wrócisz do próbki, którą wypuściłeś, ta nie jest dłużej przeciągalne. Jedyną próbką „pustą” do przeciągnięcia jest ostatnia, którą „wykasowałeś”.


0

Po przeszukaniu i przetestowaniu znalazłem dwa sposoby, aby usunąć próbkę koloru, telewizor pod MacOS Catalina.

  1. przeciągnij próbkę koloru do kosza w doku
  2. kliknij próbkę koloru, którą chcesz usunąć, i naciśnij cmd + delete na klawiaturze
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.