Czy mogę sprzedawać DVD Snow Leopard? Czy transfer licencji?


1

Sprzedaję starego MacBooka. MacBook został wyposażony w Leoparda. Kupiłem także Snow Leoparda na DVD. Uważam, że byłoby legalne sprzedawanie MacBooka z zainstalowanym Snow Leopardem, pod warunkiem, że dołączę media instalacyjne. Ale teraz moje pytanie:

Czy mogę sprzedawać DVD Snow Leopard oddzielnie? Czy przeniesienie licencji nastąpi z mediami?

Rozważam sprzedaż DVD Snow Leopard, ponieważ (ponieważ Apple już tego nie sprzedaje) powinienem dostać dobrą cenę eBay.

Czy ktoś wie, czy to jest legalne? Czy wolno nam nawet odsprzedawać licencje / lub OS X Media.

Z zadowoleniem przyjmuję świadomą opinię na ten temat - najlepiej z linkiem do warunków Apple na warunkach, które to wyjaśniają.


Chciałbym wyjaśnić - zachęcamy do zadawania pytań dotyczących wyjaśniania, gdzie znajdują się warunki licencji, aby każdy na całym świecie mógł wiedzieć, jak może on pasować do ich szczególnego krajobrazu prawnego.
bmike

Odpowiedzi:


7

Od Umowa licencyjna Strona 2

Transfer. Użytkownikowi nie wolno wynajmować, wydzierżawiać, pożyczać, sprzedawać, redystrybuować ani udzielać sublicencji na Oprogramowanie Apple. Z zastrzeżeniem poniższych ograniczeń możesz jednak   dokonać jednorazowego trwałego przeniesienia wszystkich swoich praw licencyjnych do Oprogramowania Apple (w jego oryginalnej formie dostarczonej przez Apple) na inną stronę, pod warunkiem że:   (a) transfer musi obejmować całe Oprogramowanie Apple, w tym wszystkie jego części składowe (z wyjątkiem kodu Apple Boot ROM i oprogramowania sprzętowego), oryginalne nośniki, wydrukowane   materiały i niniejsza Licencja; (b) Użytkownik nie zachowuje żadnych kopii Oprogramowania Apple, w całości lub części, w tym kopii przechowywanych na komputerze lub innym urządzeniu pamięci masowej;   oraz (c) strona otrzymująca Oprogramowanie Apple czyta i zgadza się zaakceptować warunki niniejszej Licencji.

IANAL , ale warunki licencji wyraźnie przewidywały twoją chęć sprzedaży.


Co ciekawe, zmieniło się to teraz wraz z Lionem: z umowy licencyjnej 10.7: „B. Jeśli uzyskałeś licencję na Oprogramowanie Apple z Mac App Store, nie można go przenieść. , musisz usunąć oprogramowanie Apple ze sprzętu marki Apple, zanim to zrobisz… ”
dan8394

@ dan8394 Pakiet aktualizacji nie jest już przeznaczony do przesyłania, ponieważ jest powiązany z Apple ID, co praktycznie uniemożliwia przeniesienie. Rzeczywisty system operacyjny, który jest dostarczany z komputerem Mac, nie jest powiązany z Apple ID, ale transfery ze sprzętem, ponieważ numer seryjny jest używany do pobierania Lion z App Store, jeśli jest to konieczne podczas ponownej instalacji.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.