Uruchom ponownie GUI OS X


24

Muszę ponownie uruchomić WindowServer (GUI OS X); Wiem, że można to osiągnąć za pomocą polecenia, sudo killall -HUP WindowServer ale to zamyka wszystkie otwarte aplikacje. Czy istnieje sposób na ponowne uruchomienie serwera Windows bez zamykania wszystkich otwartych aplikacji?


Z jakiej wersji systemu operacyjnego korzystasz?
Daniel

Potrzebuję go do pracy w wersjach 10.5, 10.6 i 10.7
Samantha Catania

2
Dlaczego chcesz zabić serwer Windows, który nie wystarczyłby na wylogowanie / logowanie (lub zresztą zrestartowanie)?
Jason Salaz,

Piszę program i nie można polegać na wylogowaniu / zalogowaniu się użytkownika
Samantha Catania

Następnie
wymuś

Odpowiedzi:


22

Możesz także spróbować:

killall -KILL Dock

Czy zabicie Docka ponownie uruchamia WindowServer?
nohillside

@patrix Ponownie uruchamia niektóre części interfejsu użytkownika (nie jestem pewien, które). W moim przypadku górny pasek nie wyświetlał się (czas, zegar, dźwięk i Wi-Fi były niewidoczne ...). Ponowne uruchomienie stacji dokującej rozwiązało problem.
Benjamin Crouzier

Racja, ale jak to się ma do problemu opisanego w pytaniu?
nohillside

@patrix Jest to sposób na ponowne uruchomienie części interfejsu bez zamykania wszystkich otwartych aplikacji . To może pomóc OP.
Benjamin Crouzier

Działa to całkiem dobrze, gdy trzeba zrestartować uszkodzoną część graficznego interfejsu graficznego Mac OS X, co uniemożliwiało logowanie za pomocą VNC / Mac Remote Desktop. Nadal mogłem zalogować się przez SSH, wydać killall -KILL Dockpolecenie i sprawić, by większość aplikacji pozostała funkcjonalna, a użytkownik nadal zalogowany. Jednocześnie przywrócono zdalny dostęp VNC. Dziękuję Panu!
Darkstar

7

Nie ma możliwości ponownego uruchomienia serwera Windows bez zamknięcia wszystkich aplikacji; wylogowanie, a następnie ponowne zalogowanie jest najlepszą opcją


6

WindowServer jest odpowiedzialny za rysowanie wszystkich Windows i zawartości Windows dla wszystkich programów (w tym Findera), więc zabicie Procesu nie byłoby możliwe bez zabicia wszystkich aplikacji.

O systemie Windows Server można przeczytać w nocie technicznej Apple TN2083 dla OSX 10.5.

Mimo że w tym dokumencie ogłoszono, że Apple planuje zmienić zachowanie w przyszłych wersjach systemu, znajduje się on na liście wymaganych systemów operacyjnych.


1
Myślę, że notatka o usunięciu odnosi się do faktu, że serwer Windows jest dostępny z globalnej przestrzeni nazw bootstrap, a nie do usuwania całego serwera Windows.
ughoavgfhw

4
killall Finder         # what should work
killall SystemUIServer # what to run in addition if it does not

Jeśli którakolwiek z tych trzech opcji nie uruchomi się ponownie (z mojego doświadczenia wynika, że ​​wyszukiwarka czasami nie uruchamia się ponownie automatycznie), uruchom następujące polecenia po zestawie początkowym:

open -a Finder
open -a SystemUIServer

Ten zestaw poleceń (szczególnie killall Finder) jest prawie dokładnie taki sam, jak taskkill /IM explorer.exew wierszu poleceń MS-DOS.


Czy aplikacje pozostaną otwarte, jeśli to zrobisz?
nohillside

Tak, absolutnie tak.
Lithtex Printing Solutions
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.