Jak działa Time Machine w przypadku aktualizacji?


2

Utworzyłem kopię zapasową Time Machine w El Capitan (i zaktualizowałem ją kilka godzin później). Potem zdecydowałem się zapisać do Sierra Beta. W chwili pisania tego, TM tworzy kopie zapasowe mojej zawartości na moim serwerze ubuntu przez AFP (w Sierra PB1).

Czy Time Machine samodzielnie modyfikuje kopię zapasową według wersji systemu operacyjnego, czy usuwa starą kopię zapasową systemu operacyjnego?


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
bmike

Odpowiedzi:


0

Zasadniczo aktualizacja powoduje, że wiele plików zawartych w kopii zapasowej zapisuje nowszą kopię. Nie wprowadzono żadnych większych zmian w formacie przechowywania i nie wprowadzono ich od czasu wdrożenia Time Machine.

Wszystkie zmiany zostały wprowadzone w kodzie, który uruchamia tworzenie kopii zapasowej lub zmiany w regułach dotyczących wykluczonych plików, ale zmiany te są przywracane po zainstalowaniu czystego systemu operacyjnego przed przejściem do przywracania plików z dowolnego przedziału czasu zapisanego w kopii zapasowej.

Kopie zapasowe Time Machine nie są bootowalne i nie zawierają wszystkich plików - więc możesz nawet nie przywrócić plików, które zmieniają się po przejściu z jednej aktualizacji systemu operacyjnego do następnej.

W szczególności - oto pliki, które są wykluczane z reguły:

Wehikuł czasu po prostu tworzy kopię zapasową wszystkich plików, których nie ma na liście, które mają zostać pominięte. Idzie naprzód, interwał czasowy po interwale czasowym - zapisywanie nowych plików i aktualizowanie zmienionych plików. Zakładając, że w miejscu docelowym kopii zapasowej nie ma mało miejsca - nie będziesz mieć żadnych starszych plików z kopii zapasowej i możesz przywrócić pliki sprzed aktualizacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.