Aplikacja GPS na iOS, która pokazuje lokalizacje satelitarne i szczegóły blokady?


9

Jestem wielkim fanem Kinetic i używaj go do śledzenia moich przejażdżek rowerowych, a także do mapowania lokalnych szlaków. Ostatnio trochę mnie zasmuciło i oznajmiło, że mam słaby sygnał GPS na początku jazdy. Pokazuje pasek siły sygnału i jest zdecydowanie poniżej 50%.

Niestety to wszystko pokazuje.

Na mojej starej jednostce GPS mogłem kiedyś zobaczyć, które satelity znajdują się w zasięgu jednostki, a dla których jednostka została zablokowana w celu uzyskania informacji o położeniu w dowolnym momencie.

Czy istnieje aplikacja na iPhone'a, która pozwala mi zobaczyć podobne informacje? Chciałbym zobaczyć, czy to lokalna interferencja nagle przeszkadza, czy to problem kinetyczny.

Odpowiedzi:


9

Nie ma takiego interfejsu dla iOS, ponieważ wszystko jest zawarte w ramach CoreLocation (brak możliwości dostępu do danych NMEA ).

Możesz monitorować niektóre zmienne (takie jak horizontalAccuracy , verticalAccuracy ), ale to wszystko. Najłatwiejszym sposobem uzyskania tych informacji jest uruchomienie aplikacji GPS wyświetlającej te informacje, na przykład „ GPS Status- ”.

(Należy pamiętać, że wiele aplikacji o bardzo podobnych nazwach „Status GPS” nie jest identycznych.

W momencie tej edycji „ GPS Status- ” autorstwa Fawkes Wei jest znacznie bardziej pozytywnie sprawdzany i aktualizowany (ostatnia aktualizacja 25 maja 2019 r.) Niż „ GPS Status ” autorstwa PocketGPSWorld.com Ltd (ostatnia aktualizacja 5 czerwca 2011 r.) .)


1
Czy możesz pokazać zrzut ekranu tych informacji w MotionX GPS? Nie wspominają o tej funkcji, a twoja odpowiedź budzi wątpliwości, że mogą ją wyświetlić?
Ian C.

Zredagowałem swój post, MotionX GPS pokazuje tylko dokładność poziomą, Status GPS pokazuje poziomą i pionową, a także jest bezpłatny.
mspasov

Status GPS jest właściwie tym, czego szukałem. Dzięki.
Ian C.

7

Ogólnie rzecz biorąc, w iOS nie można wyświetlić szczegółowych informacji o satelicie. Jak zauważono w odpowiedzi mspasova, API CoreLocation nie daje dostępu do szczegółów GPS.

Czynnikiem komplikującym jest to, że przez większość czasu twój iPhone nie używa GPS do znalezienia swojej pozycji. Zamiast tego wykorzystuje lokalizacje pobliskich sieci Wi-Fi i wież telefonii komórkowej. Metody te są na ogół dokładniejsze i szybsze niż korzystanie z czipu GPS, aw miastach możesz nigdy nie zobaczyć aktywacji GPS. Nie sądzę, aby program na iOS mógł nawet dowiedzieć się, które źródło lokalizacji obecnie pobiera, chociaż można zgadywać na podstawie zgłoszonej dokładności.

Istnieją zewnętrzne odbiorniki GPS dla urządzeń z systemem iOS, które mogą generować dokładniejsze poprawki. Na przykład Bad Elf ma listę programistów, a w przeszłości powiedział, że zamierza udostępnić API, aby uzyskać dostęp do bardziej szczegółowych informacji GPS.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.