„XfinityWifi” i „PublicWifi” są dodawane do mojej listy sieci bez mojej wiedzy i zgody


2

(OS / X El Capitan ... MacBook Pro)

Od czasu do czasu, gdy przechodzę do * Preferencji systemowych ... Sieć ... WiFi ... Zaawansowane, „Uważam, że dwie nazwy sieciowe zostały dodane do listy bez mojej wiedzy lub zgody:

  • XfinityWiFi
  • PublicWifi

Skąd mam to wiedzieć? Heh ... „Ponieważ akurat mieszkam w otwór." To znaczy „mały zakątek północno-zachodniej Gruzji (USA)”, gdzie jest dokładnie jeden Sieć bezprzewodowa: "Mój!" Pracuję z mojego domu, więc mój komputer rzadko go opuszcza.

Odwróciłem się poza „Pamiętaj, że sieci, do których ten komputer dołączył,” w każdym razie mogę pozytywnie powiedzieć, że ten komputer ma nigdy napotkane, nie mówiąc już o „przyłączeniu się” do każdej z tych sieci

Więc ... co tu się dzieje ?!


Jaki masz ISP?
PoisonNinja

Mój dostawca usług internetowych to ... moja lokalna firma telefoniczna. :-RE ### Jest światłowód połączenie prawie na końcu mojego podjazdu. Za kilka tygodni to optyczny kabel dotrze do mojego domu. ### (Tak, chociaż mówię: „Żyję w dziurze”, szczerze mówiąc tak-o-o-o cieszę się, że teraz to robię! ”)
Mike Robinson

Czy jesteś jedynym, który ma fizyczny dostęp do laptopa? Czy to jedyny Mac, którego jesteś właścicielem? Czy masz iPady lub iPoda Touches? Czy są to jedyne dwie sieci, które w tajemniczy sposób pojawiają się?
samh

Tak, jestem jedyny. Tak, to jedyny Mac. Bez iPadów i dokładnie jednego iPhone'a „także na tej samej skoczni” iz Nie subskrypcja iCloud w dowolnym miejscu. Tak, są to jedyne dwie sieci, które się pojawiają. ### Na podstawie mojej bardzo uważnej obserwacji tej sytuacji (od jakiegoś czasu ...), Teraz szczerze podejrzewam obecność łotrzyka.
Mike Robinson

Czy jest możliwe, że w Twojej okolicy są teraz nadawane sieci XFinity WiFi i publiczne Wifi? W ostatnich miesiącach byłem w okolicach metra Boston, Denver i NYC, a te sieci (i inne, takie jak Comcast i TimeWarner) sieci Wifi pojawiają się na moim telefonie, jeśli jestem w zasięgu. Bez konta XFinity, Comcast lub TimeWarner są one dla mnie bezużyteczne.
IconDaemon

Odpowiedzi:


0

Sieci bezprzewodowe są synchronizowane przez iCloud, więc jeśli jakiekolwiek inne urządzenie, takie jak iPhone, łączy się z tymi sieciami i jest także zalogowane na to samo konto iCloud, co komputer Mac, sieci pojawią się na tej liście.


Dziękuję, ale nie używam iCloud. (Wiele do konsternacji Apple [Computer] ...) Tak samo jak mój telefon. Kiedy to powiedziałem „Żyję w dziurze” Miałem to na myśli. (I, tak, ja lubię to w ten sposób ...)
Mike Robinson

-1

Artykuł opublikowany w witrynie dslreports.com w grudniu zeszłego roku stwierdził: W czerwcu zeszłego roku Comcast ogłosił, że firma wprowadza nowy, podobny do Fon wysiłek związany z nowym oprogramowaniem routera, który zamienia bramę w publicznie dostępny hotspot. Dokładniej mówiąc, zaktualizowane routery oferowałyby teraz dwa sygnały: jeden z nich, a drugi z SSID „xfinitywifi”, zapewniający darmowe Wi-Fi innym użytkownikom Comcast w obszarze ogólnym.

Artykuł dodaje również: Na szczęście użytkownicy mogą wyłączyć tę funkcję, jeśli nie chcą udostępniać swojej przepustowości nieznajomym, ale Comcast twierdzi, że ta funkcja jest domyślnie włączona. Publiczne użycie również na szczęście nie liczy się z twoim limitem użytkowania Comcast (jeśli masz taki na swoim rynku), a Comcast popchnie większą przepustowość twojego kierunku, aby skompensować dodatkowe obciążenie twojej linii. Jednak, jak zauważyliśmy, funkcja rezygnacji z programu nie zawsze działa i wydaje się resetować po aktualizacji oprogramowania układowego.

Więc jeśli nie kupisz własnego urządzenia modemu kablowego / bramy, będziesz musiał z tym żyć, włączając się ponownie po każdej aktualizacji oprogramowania sprzętowego do wypożyczonego modemu kablowego, nawet po rezygnacji.


... ale ja nie (!!) uzyskać mój serwis internetowy z Comcast! : -O „### Tak jak powiedziałem:„ Bardzo chętnie mieszkam w otwór." Dostaję moje ” dużo -szybszy niż Comcast ” światłowód(!) Usługa internetowa od mojej lokalnej firmy telefonicznej.
Mike Robinson

Sieci Wi-Fi reklamowe Comcast na ich sprzęcie nie mają absolutnie nic wspólnego z tym, jakie sieci Wi-Fi są wyświetlane na liście znanych sieci.
samh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.