Zapobiegaj wyróżnianiu indeksowania folderów o określonej nazwie


18

Czy istnieje sposób globalnego ignorowania folderów o określonej nazwie (powiedzmy node_modules)

Wiem, że mogę to zrobić ręcznie dla każdej instancji, ale zastanawiałem się, czy jest to możliwe, aby dać spotlight wiedzieć, że nie indeksuje tych folderów? node_modules, na przykład, zwykle zawiera tysiące plików, których nie chcę przeszukiwać, co spowalnia reflektor.

Rozejrzałem się, ale mogę znaleźć tylko odpowiedzi sugerujące ręczne dodanie folderów na liście prywatności w centrum uwagi. Czy ktoś ma lepszy, globalny sposób?


1
Dodanie określonych folderów do prywatności Spotlight to sposób na zignorowanie ich podczas indeksowania. Dlaczego jesteś przeciwny robieniu tego przez Apple?
fsb

3
Ponieważ chcę zignorować wiele wystąpień tego folderu, a robienie tego „w sposób zapewniany przez jabłko” będzie czasochłonne i nieefektywne (może mi brakować niektórych). Ponadto za każdym razem, gdy node_modulestworzony jest nowy folder, będę musiał go dodać ręcznie.
rzr

Odpowiedzi:


16

Nie jest znana metoda wykluczania ze Spotlight pliku lub folderu na podstawie wzorca (np .: jego nazwa).

Można jednak wykluczyć folder ze Spotlight, dodając do niego pusty plik .metadata_never_index.

Możesz użyć tej metody, aby zignorować wszystkie node_modulei bower_modulesfoldery:

find /path/to/projects -type d \( -name "node_modules" -o -name "bower_modules" \) -exec touch "{}/.metadata_never_index" \;

5
Nie mogę potwierdzić, że działa to na moim komputerze Mac z Sierra od dziś. Uruchomiłem skrypt i mogę znaleźć wszystkie ukryte .metadata_never_indexpliki w moim module_węzła, ale po wymuszonym odświeżeniu indeksu reflektorów pliki nadal są indeksowane. Są też otwarte moduły node_modules NPM Github PR, ale obawiam się, że nie będzie to ostateczne rozwiązanie problemu github.com/npm/npm/issues/15346
pascalwhoop

Uwaga: Chrome i Opera używają go jako folderu profilu. Zobacz bugs.chromium.org/p/chromium/issues/detail?id=395300#c5
mem

Niestety .metadata_never_indexnie jest uhonorowana na mojejve.
Karl Pokus,

5

Na wypadek, gdyby ktoś pominął komentarz fsb w pytaniu, tak jak ja . Apple udostępnia kartę prywatności w ustawieniach Spotlight.

Idź do „Preferencji systemowych”> „Spotlight”> „Prywatność”> „+” Dodaj foldery do listy.

Uwaga: To może nie działać natychmiast, musiałem ponownie uruchomić Spotlight, aby zobaczyć efekty.


2

Najwyraźniej dodanie „.noindex” do nazwy folderu nadrzędnego uniemożliwi indeksowanie Spotlight.

NB: Nie osobiście zweryfikowałem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.