Czy mogę edytować zawartość na serwerze FTP za pomocą Findera?


15

Czy istnieje jakikolwiek sposób obejścia dostępu tylko do odczytu, na który Finder zezwala, aby uzyskać dostęp do zapisu na serwerze FTP za pomocą Findera?

Odpowiedzi:


8

Możesz użyć MacFusion , który pozwala połączyć się z serwerem FTP za pośrednictwem urządzenia z systemem plików. MacFusion wymaga MacFUSE lub OSXFUSE z warstwą kompatybilności dla MacFUSE.

  • Zamontuj pliki i dokumenty jako „Wolumin” w Finderze Mac OS X.
  • Pracuj z plikami bezpośrednio przy użyciu ulubionych aplikacji Mac OS X. Nie jest wymagane ręczne przesyłanie ani pobieranie!
  • Obsługa serwerów SSH (Secure Shell) i FTP (File Transfer Protocol).
  • Wykorzystuje natywną konfigurację komputera dla SSH, w tym obsługę kluczy prywatnych i ustawień niestandardowych.
  • Szybkie połączenie z dowolnym serwerem za pomocą okna dialogowego Szybkie połączenie, dostępnego z opcjonalnego elementu menu Macfusion.

zrzut ekranu


Ten link działa dla OSX Mountain Lion downloads.patjack.co.uk/dl/Macfusion.zip
Mohsen

7

Spróbuj wysłać .

Dzięki nowej funkcji Transmit Disk możesz teraz zamontować dowolne z ulubionych w Finderze, nawet jeśli Transmit nie jest uruchomiony. Te woluminy są prawdziwe: przeciągnij pliki na serwer SFTP, zapisz małą grafikę do wiadra Amazon S3 bezpośrednio z Photoshopa lub zroluj własny wolumin kopii zapasowej podobny do iDisku. W T4 wszystko jest możliwe.


1
Transmit jest pełen wygranych i możesz wypróbować go za darmo, jeśli nie masz pewności, czy jest wart swojej ceny. Uważam to za bardziej niezawodne niż instalowanie rozszerzeń systemu plików, takich jak MacFusion i różne oprogramowanie FUSE.
bmike

Naprawdę interesuje mnie funkcja montowania, ale kiedy używam jej równolegle, zawartość mojego pliku czasami ginie. To dziwne!
Dzung Nguyen,

WingFS to aplikacja, która robi dokładnie to samo. wingfs.com
Noldorin

Pytanie dotyczyło Findera. Twoja odpowiedź jest interesująca, ale nieistotna.
Marc Rochkind,

5

Nie, nie można obejść dostępu tylko do odczytu, ale oto kilka świetnych klientów FTP:

Cyberduck

Świetny darmowy klient FTP. To jest moja aplikacja. Za każdym razem, gdy potrzebuję dostępu FTP, korzystam z Cyberduck. Nie jest tak lekki jak Fugu, ale dodaje znacznie więcej funkcji niż Fugu. Lubię integrację Growl z Cyberduck.

Cyberduck, bezpłatny klient FTP

Fugu

Niesamowity mały darmowy klient FTP. Jak zauważyłem powyżej, jest to lekki klient FTP. Doskonale nadaje się do prostych transferów FTP i przeglądania. Lubię nawigację na dwóch panelach.

Fugu, kolejny darmowy klient FTP

Na koniec możesz użyć CLI. Po prostu wpisz ftp username@foo.compolecenie. Jeśli używałeś wcześniej wiersza poleceń, wiesz, że lswyświetla katalogi, cdzmienia katalogi. Przykład: ls ~/Desktopwyświetla zawartość pulpitu („~” to skrót do folderu domowego). cd ~/Desktopprzechodzi do bieżącego katalogu na pulpicie. Aby pobrać pliki, możesz użyć mgetlub get. Oto strona podręcznika Apple na FTP.


Fugu to aplikacja PowerPC, wersja „intel” jest wciąż w fazie beta
jitbit

1
Pytanie dotyczyło Findera. Twoja odpowiedź jest interesująca, ale nieistotna.
Marc Rochkind,

1
@MarcRochkind Odpowiedziałem na pytanie, a następnie podałem rozwiązanie
daviesgeek

1

Nie, ale możesz użyć dowolnego z wielu klientów FTP innych firm, z których niektóre są bezpłatne.

FileZilla . Open-source i wieloplatformowy


Pytanie dotyczyło Findera. Twoja odpowiedź jest interesująca, ale nieistotna.
Marc Rochkind,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.