Udostępnianie Internetu przez WiFi rozłącza się


9

Obecnie używam iMaca z systemem Lion i mam problemy z udostępnianiem Internetu przez Wi-Fi.

IMac jest podłączony do Internetu za pośrednictwem sieci Ethernet i udostępniam to połączenie za pośrednictwem Wi-Fi na iPadzie i iPhonie.

Ikona Wi-Fi na pasku menu losowo przełączy się z ikony udostępniania (szara ze strzałką w górę) z powrotem na normalną ikonę Wi-Fi. W tym momencie mój iPad i iPhone nie widzą już sieci.

Kiedy przechodzę do preferencji udostępniania w Lionie, pole „Udostępnianie Internetu” jest nadal zaznaczone i mówi, że jest połączone, ale muszę je zatrzymać i uruchomić ponownie, aby rzeczywiście działało. Każda pomoc będzie mile widziana.


Napotkałem również podobny problem, z wyjątkiem tego, że udostępnianie Internetu było wyłączone przy każdym ponownym uruchomieniu laptopa, ale pole „Udostępnianie Internetu” było nadal zaznaczone, więc musiałbym je ręcznie włączyć. Nadal nie znalazłem rozwiązania tego problemu.
Dante

Czy zastosowanie aktualizacji oprogramowania OS X Lion rozwiązuje problem WiFi?
Globalny koczownik

Jeśli to możliwe, możesz rozważyć zakup routera bezprzewodowego. Są one przeznaczone do udostępniania połączeń internetowych.
Chillie,

Odpowiedzi:


1

Pierwszym krokiem jest ustalenie, dlaczego połączenie się nie udaje, więc może być konieczne sprawdzenie w dzienniku konsoli komunikatów, które mówią do en1 / link down / AirPort i tym podobne. Nie widzę dobrego artykułu Apple na temat rozwiązywania problemów, aby zacząć, ale możesz skomentować tutaj lub samodzielnie edytować odpowiedź, gdy zawęzimy czas, a następnie dlaczego.


0

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc w zrozumieniu problemu.

 1. W oknie typu Terminallub xterm:

  egrep 'Shar|boot|natp' /var/log/system.log
  

  Jeśli nie czujesz się swobodnie czytając wynik tego polecenia, po prostu wklej je tutaj.

 2. Gdy Twoje Udostępnianie Internetu jest wadliwe, sprawdź ikonę Wi-Fi na pasku menu.
  Czy wyświetla się jako zestaw szarych lub czarnych łuków?

 3. Gdy twoje Udostępnianie Internetu jest wadliwe, otwórz System Preferences > Network.
  Czy Twój Ethernet jest „połączony” zielonym światłem?
  Czy twoje lotnisko jest „włączone” z żółtym światłem?
  Czy jest jakiś inny interfejs aktywny lub podłączony?


Ok, mam te same objawy, więc w odpowiedzi na twoje pytania: 1. pastebin.com/UUPHuRU8 2. Są szare 3. Ethernet jest zielony, ale Wi-Fi jest żółty (nie jest podłączony do sieci) i jest tylko jeden interfejs, który jest czerwony firewire.
Chris Burt-Brown
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.