Ułóż według dokładnego typu pliku (nie tylko według rodzaju) w OS X Lion


23

Obecnie wszystkie .mp3, .aac, .m4r itp. Wyglądają jak „Muzyka”. Kiedy wykonuję aranżację lub grupowanie według w Finderze Lion, wszystkie te pliki są wyświetlane pod nagłówkiem „Muzyka”. Czy istnieje opcja, aby to ustawienie według rodzaju było zgodne z dokładnym typem pliku?


Czy obchodzi Cię, jakiego trybu widoku używasz? Jest to łatwe w widoku listy, ale nie jestem pewien, jak to zrobić w Ikonie, Kolumnie itp.
Nathan Greenstein,

Ach, przepraszam, że powinienem o tym wspomnieć. Chciałem to zrobić w widoku kolumny. Ale daj mi znać, jak to się dzieje w widoku listy?
Kaushik Gopal,

Wow ... Właśnie sprawdziłem i najwyraźniej to już nie działa. Czuję się głupio. Przepraszam!
Nathan Greenstein,

Odpowiedzi:


19

Wygląda na to, że chcesz „posortować” swoje pliki, a nie „uporządkować” je.

  1. W Finderze otwórz folder, który chcesz posortować według rodzaju (typ pliku).
  2. Kliknij przycisk akcji (ikona koła zębatego).
  3. Wybierz opcję Pokaż opcje widoku.
  4. Ustaw opcję Rozmieść według na Brak .
  5. Ustaw Sortuj według rodzaju.

Twoje pliki można teraz sortować bardziej szczegółowo. Istnieje również kilka innych sztuczek, takich jak przytrzymanie optionklawisza podczas wybierania tego, co chcesz posortować, co zastępuje grupowanie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
wow, to nie ma dla mnie intuicyjnego sensu, ale mogę potwierdzić, że możesz w ten sposób sortować pliki muzyczne według rzeczywistego typu pliku. Dodanie do tej odpowiedzi innych sztuczek z sortowaniem przez wyszukiwarkę byłoby świetne!
lemonginger

4
@ioi tak naprawdę to, czego naprawdę chcę, to sortowanie według typu pliku dokładnie tak, jak wspomniałeś ORAZ ładnie pogrupowane według rodzaju. Zasadniczo „grupa według” ładnie dzieli je na nagłówki. Ale jeśli chodzi o funkcjonalność, zastosowanie rozwiązania sprawia, że ​​są sortowane według rodzaju (i robią to alfabetycznie), więc dostajesz na to ciasteczka. Twoje zdrowie!
Kaushik Gopal,

5
świetne wyjaśnienie, choć muszę przyznać, że zastanawia mnie też logika Apple'a tutaj
czasownik

To powinno uratować mi życie, z wyjątkiem tego, że nie jestem w stanie sprawić, by działało ... w sort by kindogóle nic nie robi, nawet jeśli arrange by nonejest wybrane. Moje .azw3i .opfpliki nie mogą być grupowane osobno, bez względu na to, jakie kombinacje wypróbuję. Moim obejściem po raz kolejny jest użycie easyfindaplikacji innej firmy, bez której nie mogłem działać na komputerze Mac.
PatrickT

Chociaż ten komentarz jest interesujący, nie rozwiązuje zadanego pytania - wydaje się, że wyszukiwarka ma wbudowaną logikę co do tego, jakie typy plików grupować razem w nagłówki, i wydaje się to naprawione. Nie ma możliwości sortowania według rozszerzenia pliku bez uciekania się do szaleństwa, takiego jak specjalne foldery wyszukiwania.
frumbert

9

Jest lepszy sposób, z którego zawsze korzystam, kiedy potrzebuję.

Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy w oknie Findera i przytrzymać klawisz „alt”. Zapewnia mi pozycję menu do sortowania, kiedy chciałbym :)

Tak więc w tym przypadku klikam folder prawym przyciskiem myszy, przytrzymuję klawisz „alt”, wybieram Sortuj według i wybierz Rodzaj.

Mam nadzieję, że to pomoże :)


0

Otwórz folder w nowym oknie, a następnie wyszukaj format: na przykład .mp3. Upewnij się, że wyszukiwanie dotyczy tylko otwartego folderu. Tam powinieneś znaleźć wszystkie pliki mp3 zawarte w tym konkretnym folderze.


Pomocne może być dostarczenie bardziej szczegółowych instrukcji, a nawet zrzutów ekranu, aby pokazać, jak znaleźć pliki mp3 za pomocą wyszukiwania.
Jake3231,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.