Jakie są wady korzystania z Time Machine?


29

Dużo słyszę o dobrych aspektach korzystania z Time Machine, szczególnie o tym, że jest on tak łatwy w użyciu, że ludzie faktycznie wykonują kopie zapasowe!

Jakie są wady korzystania z Time Machine w porównaniu do innych współczesnych programów do tworzenia kopii zapasowych? W szczególności interesuję się wadami używania go w środowisku (częściowo) zarządzanym, tj. Na uniwersytecie.

Odpowiedzi:


18

Oto niektóre z ograniczeń, które musisz zaakceptować lub złagodzić, jeśli wybierzesz Time Machine:

 • Wehikuł czasu wymaga systemu plików HFS + specyficznego dla firmy Apple do przechowywania kopii zapasowych.

 • Kopii zapasowej nie można uruchomić.

 • Kopia zapasowa nie rejestruje różnic w pliku. Duże pliki (bazy danych) z drobnymi zmianami powodują, że każde przyrostowe zapisywanie trwa dłużej i przenosi więcej danych. Może to również zużywać miejsce do przechowywania szybciej, jeśli pliki tego typu nie zostaną wykluczone i potencjalnie zostaną utworzone kopie zapasowe w inny sposób, jeśli nie będzie można ich odtworzyć po przywróceniu (np. Poczta przechowywana na serwerach IMAP)

 • Aby być obsługiwanym przez Apple, musi to być dysk zewnętrzny lub oficjalne miejsce docelowe w sieci Apple, takie jak TimeCapsule lub Mac OS X Server.

 • Usunie kopie zapasowe zgodnie z oficjalnym schematem (cogodzinne kopie zapasowe łączą się i wygasają po jednym dniu. Dzienniki wygasają po 31 dniach. Cotygodniowe kopie zapasowe można usunąć, jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca, aby pomieścić szacowany rozmiar następnej kopii zapasowej. W nieparzystych przypadkach lub jeśli wystąpi błąd, możesz skończyć z całą historią utraconą jedną kopią ostatniej kopii zapasowej.

 • Wolumin docelowy musi być większy niż wolumin rozruchowy.

Kiedy zdasz sobie sprawę z tych ograniczeń, możesz dość łatwo obejść wszystkie ograniczenia oprócz pierwszego z pewnym planowaniem i / lub dodatkowym oprogramowaniem / sprzętem. Format HFS + do przechowywania jest dość nieelastyczny, bez realistycznego łagodzenia i obejść.


2
Wolumin docelowy nie musi być większy niż wolumin rozruchowy. Musi być tylko trochę większy niż cokolwiek, co tworzysz w kopii zapasowej. Jeśli twój wolumin rozruchowy nie ma na nim dużo lub dużo wykluczasz z tworzenia kopii zapasowych, lub dużo jest automatycznie wykluczane, mniejsze działają dobrze.
Tony Meyer,

Wow - to dla mnie wiadomość. Mówię, że wolumen oznacza system plików. (Zazwyczaj wolumin rozruchowy ma prawie taki sam rozmiar jak dysk podczas partycjonowania.) Jaki masz system operacyjny, który ma maszynę czasu mniejszą niż rzeczywisty dysk? Snow Leopard zawsze walczył ze mną, gdy próbowałem wybrać mniejsze miejsce docelowe.
bmike

Mam wewnętrzny dysk o pojemności 750 GB z pojedynczą partycją, która zajmuje całą dostępną przestrzeń (oprócz partycji przywracania rozruchowej Lion), która tworzy kopię zapasową na dysku 320 GB. Zostało to założone pierwotnie w Leopardzie, ale działało bez problemu w Snow Leopard, a teraz Lion. (Oczywiście nie tworzy się kopii zapasowej wszystkiego na partycji rozruchowej, ale jest wszystko, czego chcę od kopii zapasowej w wersji Time Machine).
Tony Meyer,

Może to być dysk rozruchowy: zobacz mój komentarz w odpowiedzi Daniela.
Matteo,

Time Machine nie powoduje rozruchu żadnego dysku z kopią zapasową, a tworzone przez niego kupony nie są same z siebie bootowalne. Tak, możesz mieszać oba na tym samym dysku, ale nie jest to coś nieodłącznego w oprogramowaniu Time Machine. (inne niż wehikuł czasu korzysta z folderu do przechowywania wszystkich plików, a poza tym nie ma wolnego miejsca na woluminie docelowym)
bmike

15

Inną rzeczą, o której warto wspomnieć, zamiast której aplikacji do tworzenia kopii zapasowych jest używana, jest cała strategia planu tworzenia kopii zapasowych i problem fizyczny: jeśli zarówno komputer, jak i dysk zewnętrzny z Time Machine znajdują się w tej samej lokalizacji, a budynek spala się, stracisz oba i wszystkie swoje dane. Tak więc ludzie, którzy są paranoikami w dobry sposób, poparliby to dalej rozwiązaniem opartym na chmurze do tworzenia kopii zapasowych podzbioru swoich krytycznych danych poza witryną (powiedzmy przez Internet za pomocą Carbonite, Mozy i / lub iCloud), lub mieliby wiele fizycznych dysków twardych lub systemów tworzenia kopii zapasowych na taśmach i fizycznie przenoszą wolumin kopii zapasowej do odległej lokalizacji (w innym budynku, w innej części miasta) regularnie. Nie wszyscy potrzebują tego dodatkowego bezpieczeństwa, ale warto rozważyć to w większym pytaniu.


Jest to naprawdę dobra uwaga, o której często się zapomina, gdy dyskutuję o zaletach TM z moimi użytkownikami. „TM jest świetny”. „Tak, ale co, jeśli w budynku wybuchnie pożar i stracisz komputer + kopię zapasową?” „Och ..... ummm”
losowo wybrana nazwa

5
Jeśli nie ufasz rozwiązaniom do tworzenia kopii zapasowych online, możesz użyć zestawu dwóch zewnętrznych dysków HD, które okresowo zamieniasz. Następnie możesz przechowywać jeden obiekt poza siedzibą (np. W innym budynku).
Matteo,

10

Dodam swoją odpowiedź z własnego doświadczenia. Z maszyną czasu:

 • Możesz naprawdę wykonać kopię zapasową tylko w jednym miejscu, niezależnie od tego, czy jest to USB, czy sieć, a tworzenie kopii zapasowych w dwóch lub więcej lokalizacjach wymaga manipulowania w preferencjach systemowych za każdym razem lub ze skomplikowanymi czynnościami w wierszu poleceń

 • Lokalizacje TM powiązane z siecią, np. Kapsuły czasu, używają protokołów rozgłoszeniowych do negocjowania połączenia, które nie skaluje się dobrze w dużych sieciach

 • Z powyższego powodu nie można w prosty sposób wykonać kopii zapasowej do lokalizacji sieciowej w innej podsieci - co wiąże się z jednym z pozostałych komentarzy wymagających wykonania kopii zapasowej poza siedzibą
 • Nie można łatwo zmieniać harmonogramów tworzenia kopii zapasowych
 • Nie można łatwo przewidzieć, które stare kopie zapasowe usuną TM - kilka razy wypaliłem się, usuwając historię kopii zapasowych, gdy przypadkowo podałem zbyt wiele plików
 • Nie jest trywialne oferowanie dużej ilości miejsca do tworzenia kopii zapasowych TM użytkownikom końcowym. Chciałbym przeznaczyć powiedzmy 8 TB dla użytkowników na tworzenie kopii zapasowych TM, ale czego powinienem to zrobić? Mac-mini z dołączonym drobo ??
 • Przenoszenie kopii zapasowych TM między mediami zajmuje trochę wysiłku, np. Czy zaktualizować pamięć maszynę czasu?

 • Bez deduplikacji, ale to może wymagać trochę więcej.

W moim środowisku pracy używamy Commvault Simpana do tworzenia kopii zapasowych naszych serwerów i niektórych komputerów stacjonarnych. Jesteśmy w stanie tworzyć kopie zapasowe poza siedzibą i na miejscu jednocześnie w wielu lokalizacjach i mediach, zgodnie z wybranym harmonogramem. Commvault jest trudnym do skonfigurowania, drogim pakietem do tworzenia kopii zapasowych, więc nie robię tutaj bezpośredniego porównania, ale interesujące jest jednak zbadanie, jakie inne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych nie oferuje TM. Zachęcamy do zaprzeczenia wszystkim, co powiedziałem powyżej, przykładami, ponieważ chciałbym móc omówić niektóre z opisanych przeze mnie problemów.


3
Mountain Lion doda możliwość łatwego tworzenia kopii zapasowych na wielu dyskach Time Machine.
Ryan Ahearn,

I tak się stało! Regularnie tworzę kopie zapasowe dwóch dysków zewnętrznych (w Sierra).
SilverWolf - Przywróć Monikę

8

Jednym znaczącym minusem Time Machine jest to, że w przeciwieństwie do klonów produkowanych z CarbonCopyCloner lub SuperDuper , tworzone przez niego kopie zapasowe nie są bootowalne.

Ujawnienie: Nie mam powiązań z żadną firmą programistyczną, ale przez jeden semestr w college'u byłem współlokatorem z autorem CarbonCopyCloner.


Nie uważam tego za tak poważną wadę, ponieważ kopie zapasowe wehikułu czasu można przywrócić za pomocą dysku przywracającego dostarczonego z komputerem Mac lub partycji odzyskiwania, którą tworzy Lion
Alexander - Przywróć Monikę

3
Tak, ale to wymaga czasu - jeśli dotrzymujesz terminu, nie możesz wykonać pracy podczas przywracania. Nie można również przywrócić dysku, który fizycznie uległ awarii, co oznacza, że ​​jeśli dysk wewnętrzny umrze, nie masz czasu na jego wymianę plus czas przywracania. Za pomocą klonu podłączasz go, uruchamiasz z niego i możesz zakończyć swoją pracę. To powiedziawszy, używam Time Machine, ponieważ jest on absurdalnie łatwy zarówno w użyciu, jak i nie zapomnieniu.
Daniel

4
Powiedziałbym, że potrzebujesz zarówno: wehikułu czasu do „wersjonowania” (1-godzinna kopia zapasowa) i klonu (codziennie)
Cedric H.

Dobrze powiedziane, @Cederic H.
Daniel

1
Możesz je uruchomić: najpierw musisz utworzyć dysk rozruchowy (np. Poprzez klonowanie odzyskanego dysku DVD na zewnętrznym dysku HD), a następnie użyć tego dysku do TimeMachine (TM nie usunie danych już obecnych na dysku HD)
Matteo

6

Oprócz innych wad odnotowano:

 • Wydajność systemu jest znacznie obniżona podczas przygotowywania i uruchamiania kopii zapasowej.

(Aby to złagodzić, na ogół unikam montowania dysku z kopią zapasową, ilekroć mam proces krytyczny dla wydajności).


1
Więc: dobrym pomysłem jest wykonanie PIERWSZEJ kopii zapasowej w nocy lub gdy nie robisz nic innego. Kolejne kopie zapasowe są na ogół szybkie i bezbolesne.
GEdgar

Zakwalifikowałbym to - na Macu, który jest w punkcie krytycznym z powodu ciśnienia RAM lub innej aktywności IO, może to zepchnąć rzeczy ponad krawędź - przysłowiowa słoma, która złamała grzbiet wielbłąda. W praktyce zwykle występuje problem ze światłem reflektorów lub inny problem, jeśli kiedykolwiek zauważysz, że kopia zapasowa w tle zakłóca rzeczywistą pracę. Wehikuł czasu jest lepszy niż większość opcji, które widziałem, jeśli chodzi o tworzenie przyrostowych kopii zapasowych, które zużywają mniej procesora i operacji wejścia / wyjścia niż jakiekolwiek inne rozwiązanie, które oceniłem.
bmike

@GEdgar: YMMV. W moim przypadku (MacBookPro5,2 z prawie pełnym dyskiem 500 GB 7200 obr./min, 8 GB pamięci RAM) początkowe tworzenie kopii zapasowej trwało 24 godziny, a przyrostowe kopie zapasowe na dysku USB o pojemności 1 TB zajmują około 1 godziny intensywnego korzystania z procesora i procesora.
smokris,

Wow! Użytkownik energii! Cogodzinne kopie zapasowe trwają godzinę? Rozumiem, dlaczego nie zrobiłbyś nic innego ...
GEdgar,

4

Chciałbym dodać tutaj więcej punktów jako wadę Wehikułu Czasu: -

 1. Time Machine nie daje dużej kontroli nad danymi kopii zapasowej: - Możesz powiedzieć Time Machine, aby ignorował określone pliki lub foldery, dodając je do listy Nie twórz kopii zapasowych, ale nie możesz wykluczyć plików na podstawie określonych kryteriów, np. Wszystkich pliki filmowe powyżej 2 GB.

 2. Nie kompresuje plików: - Nie przechowuje duplikatów identycznych plików, więc nie kompresuje plików.

 3. Niezgodny z FileVault: Time Machine tworzy kopie zapasowe folderów użytkowników zaszyfrowanych przez FileVault dopiero po wylogowaniu - i nie pozwala na przywracanie FileVault plik po pliku.


2
Nie rozumiem # 2. Tak, nie kompresuje plików, ale wyjaśnienie jest nieco mylące. A jeśli chodzi o # 3: chociaż jest to prawda w odniesieniu do FV1, TM bardzo ładnie gra z FV2.
nohillside

3

Zgadzam się z twoim komentarzem, że główną zaletą wehikułu czasu jest to, że jest łatwy w użyciu i wymaga niewielkiej konserwacji, więc użytkownicy faktycznie będą mieli kopie zapasowe. Działa dobrze w przypadku przyrostowych kopii zapasowych, ale może nie zapewniać stałej archiwalnej migawki systemu w starym terminie. Powodem tego jest to, że priorytetem są ostatnie zmiany w stosunku do starszych danych, jeśli przestrzeń kopii zapasowej jest ograniczona. Zalecanym rozwiązaniem jest, aby dysk Time Machine był kilkakrotnie większy niż suma woluminów, których kopię zapasową tworzy, ale nie zawsze jest to możliwe, dlatego dobrze jest mieć dodatkowy mechanizm do sporadycznej archiwizacji danych krytycznych.

Time Machine ułatwi użytkownikom odzyskiwanie danych z lokalnej kopii zapasowej, które niedawno zgubili na dysku rozruchowym, bez konieczności interwencji personelu IT. Bez Wehikułu Czasu problem ten zwykle nie jest rozwiązywany, a użytkownicy cierpią w milczeniu. Jako menedżer IT prawdopodobnie zostaniesz wezwany do pomocy w przechowywaniu i odzyskiwaniu danych archiwalnych lub może być potrzebne scentralizowane narzędzia zarządzania, których nie zapewnia Time Machine. Mam wrażenie, że Time Machine będzie świetnym dodatkiem, który sprawi, że użytkownicy komputerów Mac będą bardzo wdzięczni, ale nie zastąpią potrzeby korzystania z innych narzędzi do archiwizacji lub odzyskiwania.


Repozytoria Git! (: (Możliwe tylko dla niektórych rodzajów danych.)
SilverWolf - Przywróć Monikę

-2

Wehikuł czasu był dla mnie zły. Nie podpowiedział mi poprawnie, jak radzić sobie z sytuacją przechowalni plików. Jestem na zawsze drag and drop i carbonite. Uwaga: Carbonite nie przechowuje zdjęć i filmów w dużym formacie, w którym możesz je mieć, więc jeśli chcesz PEŁNE DANE swoich zdjęć (większe pliki z większą ilością szczegółów), musisz przeciągnąć i upuścić je na zewnętrzny dysk twardy i pozwolić carbonite radzi sobie ze wszystkimi mniejszymi plikami. Carbonite nie zamienia twoich danych przechowalni plików w zaszyfrowane dane, których NIGDY nie możesz mieć ponownie, i jest ZGUBIONY NA ZAWSZE !!! Carbonite zapisuje go (nawet podczas działania przechowalni plików) tak perfekcyjnie, jak go widzisz, chyba że mówiłem wcześniej o większych plikach, takich jak zdjęcia i filmy.

Mam nadzieję, że wszyscy trzymacie się z dala od Time Machine, jeśli macie cenne dane i zapominacie, kiedy przechowalnia plików była włączona lub wyłączona. Nie pojawiają się monity takie jak wyskakujące okienko z informacją: „Przed wykonaniem kopii zapasowej wehikułu czasu wyłącz przechowalnię plików, wyloguj się z komputera i zaloguj ponownie, a następnie uruchom wehikuł czasu”. To by było bardzo proste okno, żeby się pojawiło, nie sądzisz?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.