Skąd App Store pobiera pliki?


16

Właśnie pobrałem ponownie El Capitán ze sklepu App Store w celu przeniesienia go na inną maszynę przez USB. Po zakończeniu pobierania automatycznie uruchomił instalator z prośbą o kliknięcie opcji Kontynuuj, aby rozpocząć instalację El Capitán. Nie chcę ponownie instalować, więc zamknąłem instalator, ale teraz nie mogę go znaleźć. Skąd go pobrałby App Store?

Odpowiedzi:


17

Po zakończeniu umieszcza je w folderze Aplikacje.

Wszystkie instalatory systemów operacyjnych nazywane są „Zainstaluj OS X [nazwa systemu]”, co może nie być zgodne z oczekiwaniami, jeśli szukasz alfabetycznie na przykład El Capitan.

Przed ukończeniem są one wyciskane głęboko w środku /private/var/foldersi wcale nie są łatwe do znalezienia.


1
W tym folderze wyszukaj, appstorea plik prawdopodobnie będzie podobny encrypted0000000000.pkg.
Ratata Tata,

13

Dla mnie było to: /private/var/folders/yy/v7l5q9l962j23_n6ttp9cxw00000gn/C/com.apple.appstore/1127487414/iyu1194865269351609080.pkg

Aby się o tym przekonać, otwórz „Monitor aktywności” -> Wybierz proces „przechowywane pobieranie” -> Otwórz pliki i porty -> wtedy powinieneś zobaczyć ścieżkę.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
Wygląda to na plik tymczasowy, który następnie zostaje przeniesiony do / Aplikacje / Zainstaluj macOS XX
ClintM 24.09.2018

4

Ponieważ lokalizacja jest generowana w innym miejscu, musisz zaindeksować system plików, aby znaleźć foldery zawierające te pliki.

cd /private/var/folders
sudo find . -name "com.apple.appstore"

# This will throw some errors due to inaccessible directories, so it may be
# better to use
sudo find /private/var/folders -name "com.apple.appstore" 2>/dev/null

# or, making use of the fact that the result will be within TMPDIR
ls -d $TMPDIR../C/com.apple.appstore 

Jeśli skopiujesz lokalizację i wpiszesz „otwórz” ze spacją i wkleisz skopiowaną lokalizację, powinieneś zobaczyć ten folder w wyszukiwarce.


Witamy w Zapytaj inaczej. Próbowałem edytować więcej słów tutaj, ale na moim testowym komputerze Mac jest 17 błędów uprawnień i 10 trafień. Czy możesz to edytować z dodatkowymi szczegółami, w jaki sposób ktoś może użyć tego do udzielenia odpowiedzi na pytanie?
bmike

Dziękujemy za aktualizacje! Polecenie ls -d $TMPDIR../C/com.apple.appstoredziała idealnie. Występują problemy z aktualizacją aplikacji po aktualizacji OSX do 10.15, w moim przypadku aktualizacje Xcode kończą się niepowodzeniem i pozostawiają kasowane pliki, które zapychają miejsce na dysku.
Serg Smyk

Świetna odpowiedź. Dużo próbowałem, ale tylko to działało dla mnie.
Husam,

1

Uaktualniłem z 10.11 do 10.12. Pobrane w nocy - komputer Mac poszedł spać, więc musiałem ręcznie zainicjować aktualizację. Znaleziono pobieranie w folderze aplikacji, czekając na rozpoczęcie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.