Skype pojawia się dwa razy w Launchpad - dlaczego? Jak to naprawić?


8

Skype pojawia się dwa razy w Launchpad . Tak to działa od jakiegoś czasu, ale jeśli dobrze pamiętam, myślę, że zaczęło się, kiedy pozwoliłem Skypeowi na automatyczną aktualizację.

Wszelkie pomysły, dlaczego Skype pojawia się dwa razy?

Jak pozbyć się dodatkowej instancji Skype?

Dwie ikony Skype w Launchpad

Przeszukałem dysk twardy za pomocą wyróżnienia, w tym „plików systemowych”, w poszukiwaniu dodatkowego pakietu aplikacji. Nie istnieje

Po kliknięciu jednej z ikon Skype w Launchpadzie oba wydają się uruchamiać tę samą aplikację (Monitor aktywności potwierdza to - są na tej samej ścieżce).


co się stanie, gdy klikniesz i przytrzymasz, a następnie usuniesz ten bez plakietki powiadomienia?
balexandre,

2
Jedynymi aplikacjami, które można usunąć z Launchpada, są aplikacje pobrane ze sklepu Mac App Store. Skype nie jest obecnie dostępny w Mac App Store.
Samuel Mikel Bowles,

Odpowiedzi:


8

Cóż, trochę więcej badań i mogłem znaleźć rozwiązanie.

* Postępuj ostrożnie. Kopia zapasowa. Bądź mądry. To działało dla mnie YMMV. *

Proste rozwiązanie

Najprostszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest usunięcie bazy danych SQLite, która przechowuje dane Launchpada. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć następujący folder:

~/Library/Application\ Support/Dock

i usuń wszystkie znajdujące się tam pliki .db. Będą mieli nazwę pliku, która wygląda tak,

58357ED0-F8D5-4EB3-9A1F-E6B71B0A001D.db

Następnie otwórz terminal i wpisz polecenie, a następnie return:

killall Dock

Ale bądź ostrożny, stracisz wszystkie grupy ikon utworzone w Launchpadzie. Z tego powodu nie podobało mi się to rozwiązanie, więc pracując nad tym, aby pozbyć się duplikatów ikon, użyłem następującego rozwiązania na moim komputerze.

Trudne rozwiązanie

Otworzyłem wyżej wspomniany folder i zlokalizowałem wyżej wspomniany plik, a następnie otworzyłem ten plik w przeglądarce SQLite Database Browser , przeciągając go na ikonę przeglądarki db.

Po otwarciu pliku kliknąłem Przeglądaj dane, a następnie wybrałem Aplikacje z menu Tabela.

Przeglądaj dane - wybierz Aplikacje

Następnie przewijałem listę aplikacji, aż znalazłem jeden ze zduplikowanych rekordów dla Skype'a i wybrałem go.

Skype jest duplikatem

Po wybraniu duplikatu rekordu kliknąłem opcję Usuń rekord.

Usuń rekord

Następnie zamknąłem Przeglądarkę baz danych SQLite i potwierdziłem, że chcę zapisać zmiany.

Następnie przełączyłem się na terminal i wpisałem polecenie, a następnie return:

killall Dock

I doppelganger Skype został w ten sposób pokonany z mojego Launchpada.


5

ŁATWE rozwiązanie. Pobierz panel Preferencje sterowania LaunchPad i użyj go, aby ukryć niepotrzebne strony, grupy lub pojedyncze ikony, takie jak zduplikowana ikona Skype.


1
To fajna wskazówka XAleXOwnZX - nie wiedziałem o tym panelu preferencji. W rzeczywistości nie naprawiłoby to, co wydaje się uszkodzeniem bazy danych w bazie danych Launchpad, ale byłoby to przydatne do innych celów. Jak pozbycie się wszystkich irytujących aplikacji Adobe instalowanych wraz z pakietem Creative Suite.
Samuel Mikel Bowles,

właśnie do tego użyłem: P
Alexander

Działa jak urok, aby usunąć ikony ze startera. Pozostaje tylko problem, że wpisy nadal wydają się znajdować w bazie danych - teraz jest niesprawdzony wpis dla Skype i jeden dla .Skype_Upgrade.
John Clayton

czy to ważne, czy nadal są w db sql? masz pożądany wynik, nie?
Alexander

2

Dodatek do odpowiedzi Samuela Mikela Bowlesa. Podczas edycji bazy danych Launchpad najlepiej jest usunąć wszystkie odniesienia do aplikacji.

Struktura bazy danych jest następująca:

Elementy TABELI Jest to tabela, w której przechowywane są wszystkie elementy startera. To jest pierwsze miejsce do usunięcia aplikacji. Kolumna „rowid” odpowiada tabeli aplikacji „item_id”. Kolumna „parent_id” odpowiada tabeli grup „item_id”.

TABELA aplikacji Tutaj przechowywane są wszystkie aplikacje (z nazwą aplikacji czytelną dla człowieka w kolumnie „Tytuł”). Znajdź tutaj aplikację, którą chcesz usunąć, i zapamiętaj „item_id”, abyś mógł ją również usunąć z tabeli przedmiotów.

Grupy TABELOWE Zawiera grupy utworzone w starterze. Kolumna „item_id” w tej tabeli odpowiada kolumnie „parent_id” w tabeli elementów. Miałem kilka osieroconych grup, które usunąłem, usuwając wpis z tej tabeli.

Jest to oczywiście trudny sposób, ale daje pełną kontrolę. Łatwiej jest używać kontrolki Launchpad.

Aktualizacja: usunięcie wiersza z tabeli elementów wydaje się również usuwać pozycję z tabeli aplikacji, więc nie trzeba jej usuwać w różnych tabelach. Są one powiązane, jak zakładam.


1

Na tym forum znaleziono prostsze, mniej potencjalnie destrukcyjne rozwiązanie :

  1. Przenieś aplikację Skype.app z folderu aplikacji do kosza, ale NIE PUSTAJ .
  2. Otwórz Launchpad i kliknij ikonę Skype w Launchpad, ikona Skype powinna pokazywać „?”, A następnie zniknąć z Launchpad.
  3. Przenieś aplikację Skype.app z kosza z powrotem do folderu aplikacji.
  4. Ponownie otwórz Launchpad, teraz powinna być tylko jedna ikona Skype.

-1

To z powodu aktualizacji. Wystarczy usunąć stary ze stacji dokującej, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę, a następnie wybierając opcję Usuń ze stacji dokującej.


Usunięcie ikony ze stacji dokującej nie spowoduje usunięcia pliku z systemu plików. Launchpad skanuje określone foldery w twoim systemie plików (dysku twardym) w poszukiwaniu aplikacji, do których można uzyskać skróty.
Samuel Mikel Bowles,

Ten sam problem wystąpił w mojej aplikacji Eclipse. Po aktualizacji ikona w doku wskazuje nowy pakiet aplikacji, więc kliknięcie go uruchomi aplikację. Ale kiedy aplikacja się uruchamia, pokazuje swoją nową ikonę, ponieważ nie wie o starej w doku.
Darshan Prajapati,

Darszan, to inny problem.
Samuel Mikel Bowles,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.