Nie można zweryfikować tej kopii aplikacji Zainstaluj OS X Yosemite. Być może został uszkodzony lub zmieniony podczas pobierania


14

Przepraszam, jeśli moje pytanie jest łatwe, ponieważ jestem nowy na Macu.

OS X Yosemite na Macbooku mojego przyjaciela został usunięty. Teraz, gdy uruchamiamy jego komputer Mac, ma on tylko system Windows.

Do zainstalowania systemu Os x dostałem plik instalacyjny (plik Zip 13) z witryny internetowej innej firmy i wyodrębniłem go, co spowodowało utworzenie pliku dmg.

Teraz próbowałem zrobić bootowalny USB OS X Yosemite z moim komputerem Mac za pomocą aplikacji Disk Maker.

Teraz, gdy włączamy Mac mojego przyjaciela podczas naciskania Alt, widzę ikonę, aby zainstalować Yosemite. Klikam więc i kontynuuję pierwsze kroki, takie jak język bez błędów, ale po 2 lub 3 krokach otrzymałem błąd

„Ta kopia aplikacji Install OS X Yosemite nie może zostać zweryfikowana. Mogła zostać uszkodzona lub przerobiona podczas pobierania.”

Proszę o pomoc w tym, jaki jest problem i jak mogę go rozwiązać.


Nie jestem fanem korzystania z tych aplikacji, ponieważ tak łatwo jest stworzyć instalator USB. Pobierz instalator ze sklepu App Store, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami Utwórz instalator rozruchowy dla systemu OS X W ten sposób masz 100% pewność, że pobrałeś oryginalną wersję systemu OS X z Apple.
Allan

Możesz pominąć sprawdzanie za pomocą wiersza poleceń. Zobacz odpowiedź na podobne pytanie El Capitan: apple.stackexchange.com/questions/216730/...
Wowfunhappy

Odpowiedzi:


16

Twój plik instalacyjny dla Yosemite wygasł. Co oznacza, że ​​po określonej dacie przestanie działać. Aby obejść ten problem, otwórz panel preferencji Data i czas, odznacz pole „Ustaw datę i czas automatycznie” i ustaw datę z powrotem tuż po pierwszym wydaniu Yosemite (16 października 2014 r.), A następnie uruchom instalator.


7
Podziękować. Ty. Soooooo. Dużo. W menu instalacji wybierz Narzędzia / Terminal i wpisz, date 1020170014a następnie zamknij Terminal, a instalator będzie działał.
mvreijn

2
W moim przypadku osiągnęło to coś przeciwnego. Yosemite odmówił instalacji specjalnie, ponieważ data była niepoprawna, a ustawienie jej na 1020170014 w terminalu nic nie zmieniło. Zmiana daty na dziś (sierpień 2017 r., Dawno po upływie daty wygaśnięcia) umożliwiła kontynuowanie instalacji.
stef

1
@ stef- Dzięki za aktualizację. Będę musiał zachować ten nowy rozwój w pamięci długoterminowej na wypadek, gdyby w przyszłości napotkałem to wyzwanie związane z ponowną instalacją.
KarlC.

Użyłem tej sztuczki już kilka razy, aby umieścić Yosemite na starszym sprzęcie. Okno daty jest dość długie - ponad rok. Zwykle używam 1 stycznia 2015 r. Możesz ustawić datę w panelu preferencji systemowych. Konieczne może być odznaczenie „ustaw datę automatycznie” Po instalacji sprawdź ponownie ustaw datę automatycznie, aby zsynchronizować się z czasem światowym.
Sherwood Botsford

Tak, jak stef, pierwsza sugestia nie zadziałała, ponieważ A) wymieniłem baterię, gdy obudowa była otwarta (instalowanie nowego dysku twardego) lub B) zainstalowałem z dysku USB, na którym daty plików instalacyjnych były późniejsze niż data zegara . Ustawiłem datę za pomocą terminala, na bieżącą datę i godzinę zgodnie z tymi instrukcjami i działało dobrze. bensmann.no/changing-system-date-from-terminal-os-x-recovery
TripleAntigen

1

„Przepraszam, jeśli to pytanie jest łatwe” 😂😂😂 to naprawdę mnie rozwaliło 😂😂😂😂
Nie musisz przepraszać, każde pytanie jest mile widziane :)

Cóż, w rzeczywistości jest to trudne, ponieważ (niestety) jest to naprawdę niespecyficzny błąd. Może to być spowodowane wieloma rzeczami. Chociaż chyba nie jest to błąd systemu plików, ponieważ instalator uruchomił się dobrze. Więc to jest jeden powód.

  • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś sprawdzić (i dodać do pytania) jest: Skąd masz plik instalacyjny (ISO / DMG)? Czy jest to oficjalna dystrybucja z App Store, czy może pochodzi ze źródła zewnętrznego (być może piracka strona internetowa)? Ważne jest to, że ich wujek Apple jest bardzo denerwujący ze względu na swoje bezpieczeństwo. I mam na myśli bardzo . Brak dostępu do plików systemowych w systemie iOS bardzo. Teraz jest to (jak zawsze: P) problem, ponieważ jeśli instalacja nie pochodzi z własnego źródła (znanego również jako App Store), może nie być poprawnie podpisana (poniżej wyjaśniłem trochę na temat podpisywania kodów). Więc edytuj swoje pytanie, aby określało źródło, jeśli instalacja, aby pomóc ci dalej.

  • Innym powodem problemu może być po prostu, że instalacja jest, jak określono, uszkodzona. Co to znaczy? Cóż, wiele razy podczas nagrywania plików na dysk (np. Spalanie ISO na dysku USB) może wystąpić drobny błąd (może nawet pojedynczy uszkodzony bajt), który po prostu zrujnuje strukturę całego pliku. Irytujące, prawda? Może to być spowodowane wieloma przyczynami. Może twój plik jest zły, może twój dysk jest zły, może twój dysk jest zły (w takim przypadku naprawdę sugeruję wypróbowanie mojego ulubionego, o nazwie Rufus , który jest również całkowicie darmowy, choć niestety jest dostępna tylko dla systemu Windows, więc spróbuj zdobyć ją na kilka minut), a może stało się to losowo (tak, to się zdarza. Bummer.). Przejdź przez opcję pierwszą, a następnie, jeśli masz legalną, oficjalną kopię instalatora, sprawdź dysk, a następnie po prostu spróbuj ponownie nagrać instalator. Jeśli nadal nie działa, przełącz się na inną aplikację do tworzenia dysków.


Codesigning

Więc podpisywanie kodów (podpisywanie kodu) jest prawie standardem, jeśli chodzi o systemy Apple (macOS / OS X, iOS itp.). To coś naprawdę niesamowitego, ale jednocześnie denerwującego. Z Wikipedii :

Podpisywanie kodu to proces cyfrowego podpisywania plików wykonywalnych i skryptów w celu potwierdzenia autora oprogramowania i zagwarantowania, że ​​kod nie został zmieniony lub uszkodzony od czasu podpisania. Proces wykorzystuje szyfrowanie kryptograficzne do sprawdzania autentyczności i integralności.

Tak jak powiedziałem, to całkiem fajny pomysł. Zasadniczo jest to mały zaszyfrowany ciąg osadzony w kodzie oprogramowania, który potwierdza, że ​​jest to oficjalny kod od oficjalnego programisty i że powinien on działać tak, jak powinien (zakładając, że spełniasz wymagania systemowe). Możesz myśleć o tym jak o podpisie: kiedy zobaczysz podpis autora na dokumencie, możesz być pewien, że jest to jego podpis oraz że jest on oryginalny i oficjalny. I podobnie jak podpis, jest wyjątkowy i trudny do sfałszowania. Problem polega jednak na tym, że powoduje wiele problemów, gdy programista nie podpisuje poprawnie swojego kodu. Na przykład próbowałem kiedyś użyć GDB (GNU Debugger) i nie działało to z powodu niewłaściwego podpisywania kodów. Chociaż w przeważającej części jest to „


1

To samo mi się przydarzyło i po prostu ponownie pobrałem instalator Yosemite z App Store.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.