Dysk ATA a pamięć flash


0

Jestem studentem, który chce kupić Macbooka. Mój budżet to 1200 USD.

Będę go używał głównie do programowania.

Natknąłem się na 2 laptopy:

13-inch MacBook Pro Item Price:$1,134.00
  Hardware
2.5GHz Dual-core Intel Core i5, Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz DDR3 SDRAM — 2x4GB
1TB Serial ATA Drive @ 5400 rpm
SuperDrive 8x (DVD±R DL/DVD±RW/CD-RW)

Powietrze:

13-inch MacBook Air Item Price:$1,149.00    
Hardware
1.6GHz Dual-Core Intel Core i5, Turbo Boost up to 2.7GHz
Intel HD Graphics 6000
8GB 1600MHz LPDDR3 SDRAM
256GB PCIe-based Flash Storage

Wygląda na to, że Macbook Pro ma większą prędkość przetwarzania i więcej pamięci. Jednak model Air ma pamięć flash.

Jaką różnicę robi Flash Storage? Czy warto poświęcić szybkość zegara pamięci flash?


Czy potrzebujesz Iopsa lub wygody? Jeśli nie potrzebujesz dużej ilości pamięci flash, kup MacBooka Pro i zmień dysk 5400 RPM na dysk SSD o pojemności 1 TB za mniej niż 400 USD. Nie zauważysz różnicy.
Allan

@Allan: Właśnie tego nie wiem. O ile wolniej dysk RPM byłby porównywany z pamięcią flash? 1 sekundowa różnica w rozruchu. Nie ma problemu. Ogromna różnica podczas pobierania plików, a następnie pamięci flash, ma większy sens
Piyush

Dysk SSD będzie około 50 razy szybszy w przypadku małych plików i losowych operacji we / wy. Pamięć flash jest podłączona do PCIe, podczas gdy dysk SSD jest podłączony do kontrolera SATA. Technicznie jest większa prędkość dzięki pamięci flash PCIe, ale nic nie zauważysz. Ponownie, czy piszesz oprogramowanie, które wymaga Iops (co oznacza dużo odczytu / zapisu na dysku)? Dysk 5400 RPM jest strasznie wolny, ale można go łatwo uaktualnić do SSD. Błysk w powietrzu jest niezwykle drogi. Idź MBP.
Allan

Odpowiedzi:


1

Zależy to od tego, jaki program zamierzasz wykonać. Zwłaszcza jeśli zamierzasz przetestować opracowywane programy.

Każde z tych pytań „czy warto” będzie wysoce subiektywne.

Sądzę, że przeciętny programista ceni SSD bardziej niż dodatkową szybkość procesora, ponieważ kompilacja / budowanie obejmuje wiele małych plików, które SSD poradzi sobie szybciej niż zwykły dysk twardy. Jednak napęd RAM byłby szybszy niż którykolwiek dysk. To zależy od konfiguracji.

Pamiętaj także, że MacBook Pro to model z 2012 r. W porównaniu z MacBookiem z 2015 r., Więc nie można porównywać procesora jako zaledwie 2,5 Ghz vs. 1,6 Ghz. Może to prowadzić do przekonania, że ​​MacBook Pro ma procesor o 56% szybszy niż MacBook Air - jednak testy porównawcze pokazują, że procesor jest tak naprawdę tylko około 4% szybszy. Procesor graficzny jest także szybszy na antenie (Intel HD6000 vs. Intel HD4000).


Dużo uczenia maszynowego w języku Python, które będzie wiązało się z poważnym załamaniem liczb
Piyush

Bardzo trudno jest powiedzieć coś w ten czy inny sposób bez znajomości liczb. ML w Pythonie może oznaczać wszystko, od studentów pierwszego roku wykonujących zadania na prostym 1-cyfrowym OCR po coś bardzo zaawansowanego. Nie jest jasne, czy dane wejściowe to pojedynczy plik 1 MB, czy na przykład miliard plików 100-bajtowych.
jksoegaard,

Nie wiem, ponieważ nie zacząłem jeszcze zajęć. Wyobraź sobie duży zestaw danych z kaggle. W każdym razie nie będzie to plik 100-bajtowy. Powinno to być coś w rodzaju 5-10 plików 1 MB.
Piyush,

Nie wiem, jaką klasę bierzesz, ale dla mnie to nie brzmi tak, jakby naprawdę wymagało „poważnego kruszenia liczb” jako takiego. Gdybym to był ja, zdecydowanie wybrałbym SSD. Pamiętaj też, że MacBook Pro to naprawdę stary model z 2012 roku, więc nie można porównywać procesora jako zwykłego 2,5 GHz z 1,6 GHz. Może to prowadzić do przekonania, że ​​MacBook Pro ma procesor o 56% szybszy niż MacBook Air - jednak testy porównawcze pokazują, że procesor jest tak naprawdę tylko około 4% szybszy. Procesor graficzny działa również szybciej na antenie - więc w sumie
dostałbym

W porządku, wielkie dzięki @jksoegaard. Pomocna była analogia 56%, 4%
Piyush,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.