Czy bezpiecznie jest usunąć foldery ~ / Library / Mail


20

Właśnie zamieniłem Mail.app na Sparrow i chcę wyczyścić trochę miejsca na dysku twardym. Czy bezpiecznie jest usunąć ~/Library/Mail/V2/IMAP-[mailbox]foldery dla kont, które usunąłem z Mail.app?

EDYCJA: W odpowiedzi na dwie odpowiedzi „jeśli bezpiecznie, zakładam”. Miałem na myśli to, że „nie zepsuje poczty, jeśli otworzę ją ponownie i ponownie włączę te konta”. i „nie usunie wiadomości na serwerze IMAP”

Odpowiedzi:


12

Bezpiecznie zakładam, że masz na myśli „nie usuniesz wiadomości na serwerze?” Zgadza się, możesz je usunąć i usunąć - pomyśl o „pamięci podręcznej” e-maili. Dopóki nie usuniesz i nie opróżnisz kosza w jakimkolwiek kliencie pocztowym, którego używasz, pozostaną one na serwerze.

Zastanów się nad utworzeniem kopii zapasowej przed usunięciem WSZYSTKIEGO z biblioteki ~ / Library (lub dowolnej innej biblioteki na komputerze Mac).

W tym konkretnym przypadku wyraźnie odbudowałbym indeksy skrzynek pocztowych na wypadek, gdyby system wyczyścił je po zakończeniu usuwania rzeczy ...


5
Pamiętaj też, że dotyczy to kont e-mail IMAP, ale może nie być prawdą, jeśli masz konta POP. POP domyślnie pobiera wiadomości z serwera, a następnie usuwa je ze zdalnego serwera.
Samuel Mikel Bowles,

dobra rada, aby zrobić kopię zapasową. Teraz utknąłem w cyklu „Duplikatu konta”, którego nie mogę rozwiązać, ponieważ tego nie zrobiłem. Mam nadzieję, że to rozwiążę; mam nadzieję;)
Dan Rosenstark

4

Przez bezpieczny, założyłem, że masz na myśli „czy to spieprzy mój komputer?”

Odpowiedź brzmi: nie, nie zepsuje twojego komputera ... twój komputer będzie w porządku. Mail.app przechowuje dane w ~ / Library / Mail / * Usunięcie tego folderu nie zakłóci zachowania komputera, a jeśli uruchomisz Mail.app w przyszłości, po prostu odtworzy te foldery w razie potrzeby.

Możesz jednak wykonać kopię zapasową plików na wypadek, gdybyś zdał sobie sprawę, że było tam coś, czego potrzebujesz ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.