Jak globalnie zwiększyć rozmiar czcionki Eclipse?


37

Chciałbym wiedzieć, jak zwiększyć rozmiar czcionki w Eclipse, aby dostosował cały GUI, aby nie wyglądał tak cholernie mały na ekranie.

W przypadku NetBeans istnieje przełącznik --font-size, który można ustawić w netbeans.conf, czy jest coś podobnego dla Eclipse?

(W razie potrzeby jestem na Snow Leopard.)

Odpowiedzi:


33

Wewnątrz Eclipse.app znajduje się ustawienie rozmiaru czcionki. Aby czcionki były globalnie większe, edytuj Eclipse.app »Spis treści» Eclipse »eclipse.ini i usuń linię

-Dorg.eclipse.swt.internal.carbon.smallFonts

z pliku. Zapisz plik i uruchom ponownie Eclipse.


2
To naprawdę pomaga, miło!
Henrique Ordine,

1
Świetny. Rozwiązuje to również niewielki rozmiar elementów interfejsu, takich jak Eksplorator pakietów. Byłem ślepy przed ... BTW, wiesz co jest w porządku? Mam taki wiersz w moim eclipse.ini dwa razy, jeden został skomentowany, a drugi nie. Zastanawiam się, dlaczego to zrobił ...
Fran Marzoa,

2
Na Marsie znajduje się w Eclipse.app/Contents/Eclipse/eclipse.ini Ponadto znalazłem dwie linie w pliku .ini, który miał tę definicję -D, więc upewnij się, że usunąłeś je wszystkie przed ponownym uruchomieniem.
andrewz

To powinna być zaakceptowana odpowiedź. To jedyny sposób na zwiększenie czcionek GUI w Eclipse na OS X, który znalazłem.
toolbear

3
W programie Neon plik .ini jest również /Applications/Eclipse.app/Contents/Eclipse/eclipse.initaki jak w komentarzu @andrewz. Ponadto w pliku .ini są również dwie linie, które należy usunąć.
adino

38

Wybierz Preferencje> Ogólne> Wygląd> Kolory i czcionki, rozwiń folder „Podstawowy” i wybierz „Czcionka tekstowa” i zmień go na dowolny rozmiar.

W przypadku Eclipse Neon : Aby zwiększyć Ctrl + Aby zmniejszyć Ctrl - w komputerach Mac użyj klawisza polecenia, a nie klawisza Control

skrót do zaćmienia czcionki


1
W ogóle nie działa. Używam Kelpera na Yosemite.
Alex

2
To zmienia tylko czcionkę tekstową. Nie ma to wpływu na GUI na całym świecie, jak poprosił PO.
toolbear

1
ctrl shift +działa również i był to dla mnie jedyny sposób na powiększenie (zaćmienie 7.2)
PeterM

6

O ile mi wiadomo, nie ma możliwości zwiększenia globalnej czcionki. W Eclipse Preferencjach przejdź do Ogólne> Wygląd> Kolory i czcionki.

Czcionka okna dialogowego okna to czcionka używana w oknach dialogowych, a czcionka tekstowa używana w edytorach tekstu itp.

Nie wiem jednak, jak zwiększyć czcionkę w pozostałej części GUI.


@MichaelLange zobacz moją odpowiedź.
akuhn

To dla mnie rozsądny kompromis. Eclipse używa tak dużej ilości ekranu na GUI-fluff, że jest to jedyny rozsądny sposób na uzyskanie wielu informacji na ten temat .
Thorbjørn Ravn Andersen

4

Rozwiązanie dla Eclipse Oxygen na MacOS High Sierra (grudzień 2017)

 1. Otwórz terminal i uruchom polecenia:

  cd /Applications/Eclipse.app/Contents/Eclipse/plugins/org.eclipse.ui.themes_1.2.1.v20170809-1435/css
  
  vim e4_basestyle.css
 2. Dodaj styl:

  * {
    font-size: 14;
  }
 3. Uruchom ponownie Eclipse, aby zastosować zmiany.


1
Mam nadzieję, że wolno tutaj zauważyć, że to rozwiązanie działa również w systemie Eclipse Oxygen Linux. Plik znajduje się we wtyczkach / org.eclipse.ui.themes_1.2.1.v20170809-1435 / css Użyłem rozmiaru czcionki: 24; na moim ekranie (ponieważ jest on nieco wyższy DPI niż siatkówka Mac)
mak

3

Dla Eclipse Luna: edycja eclipse/plugins/org.eclipse.ui.themes_1.0.1.v20141126-1957/css/e4_default_gtk.css

i dodaj na końcu pliku:

* {
 font-size:14;
} 

Spowoduje to, że Eclipse zachowa tę samą czcionkę, jeśli zmienisz obszary robocze


Zredagowałem /Applications/Eclipse.app/Contents/Eclipse/plugins/org.eclipse.ui.themes_1.1.300.v20161107-1827/css/e4_basestyle.cssi działa na Sierra!
cahn

0

Mam Eclipse zainstalowany na komputerze z systemem Linux. Jakiś czas temu zrobiłem aktualizację Linuksa, która pomieszała czcionki w całym systemie. Wszystkie czcionki stały się większe. Poszedłem wszędzie, zmieniając rozmiar czcionek dla każdej aplikacji.

Zgadnij co?! W następnej aktualizacji systemu Linux czcionki wróciły do ​​normy. Musiałem jednak cofnąć się i cofnąć zmianę rozmiaru wszystkich czcionek, którą wcześniej robiłem w każdej aplikacji. Kiedy więc przyszedł czas na zresetowanie czcionek w Eclipse, nie pamiętałem dokładnie, co zrobiłem. Poszedłem do następującej lokalizacji:

Window > Preferences > General > Appearance > Colors and Fonts > Basic > Text Font > Edit

Bez względu na to, co zrobiłem w tym ustawieniu, czcionka pozostała taka sama.

W końcu zrozumiałem, na czym polega problem. Zmieniłem także rozmiar czcionek w następującej lokalizacji:

Window > Preferences > General > Appearance > Colors and Fonts > Structured Text Editors > Structured Text Editor Text Font (overrides default: Text Font) > Edit

Po edycji tego ustawienia czcionki w Eclipse wróciły do ​​normy.


0

UWAGA: W przypadku osób pochodzących z Google zmiana ta nie ma wpływu na późniejsze wersje El Capitan i Mars MacOS / Eclipse. Zobacz podobne pytanie: Yosemite: Jak globalnie zwiększyć rozmiar czcionki Eclipse?


Usunięcie opcji smallfonts z pliku eclipse.ini działało dla mnie dobrze w Neon na Sierra. Czy na pewno usunąłeś oba wystąpienia opcji z pliku?
Ward Muylaert

Zwiększenie rozmiaru czcionki jest bardzo subtelne. Zrób zrzut ekranu przed / po i porównaj.
wisbucky,


0

eclipse na Macu, dla czcionki na pasku narzędzi musisz przejść do preferencji systemowych-> wyświetlanie-> rozdzielczość i zmienić czcionkę systemową.


0

okno -> preferencje -> ogólne -> wygląd -> kolory i czcionki -> podstawowe -> czcionka tekstowa


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.