Z wieloma wyświetlaczami: jak najlepiej trzymać Docka z boku i na tym samym ekranie co pasek menu?


17

Obecnie mam dok po lewej stronie. W okienku Ekrany w Preferencjach systemowych mam zewnętrzny wyświetlacz (jeśli jest obecny) skonfigurowany tak, aby znajdował się po lewej stronie głównego wbudowanego wyświetlacza; oraz pasek menu na wbudowanym wyświetlaczu.

Problem:

  • kiedy podłączam zewnętrzny wyświetlacz, Dock wskakuje na niego, oddzielając go od paska menu.

Jak skonfigurować Docka, aby pozostawał na głównym ekranie z paskiem menu?

Kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

  1. Wolę dok po lewej stronie.
  2. Nie chcę tego po prawej stronie, ponieważ zakłóciłoby to ikony dysku na pulpicie.
  3. Nie chcę tego na dole, ponieważ mam ekrany szerokoekranowe, a to byłoby marnotrawstwem nieruchomości z ekranem pionowym.
  4. Nie mogę bezużytecznie skonfigurować zewnętrznego wyświetlacza, aby był po prawej stronie, ponieważ tak naprawdę jest po lewej stronie, biorąc pod uwagę sposób konfiguracji mojego biurka.

Używam Mac OS X Lion na Macbooku Pro.


1
Czy przesuwanie paska menu na lewy monitor jest opcją? W ten sposób Dock i pasek menu pozostają razem, choć na monitorze zewnętrznym. Jeśli jest to dopuszczalne, możesz przesunąć pasek menu, po prostu przeciągając go w widoku Rozmieść na ekranie preferencji systemowych Wyświetl.
Simon Whitaker,

Odpowiedzi:


4

O ile mogę znaleźć, umieszczenie Docka po lewej stronie prawego monitora lub po prawej stronie lewego monitora nie jest możliwe .

Ale spójrzmy na inne możliwe rozwiązania twojego problemu. W punkcie 1 zauważono, że nie chcesz stacji dokującej po prawej stronie, ponieważ kolidowałaby ona z ikonami dysku na pulpicie. A kiedy po raz pierwszy przeciągniesz Dock na prawą stronę, rzeczywiście obejmuje on ikony dysku po prawej stronie. Ale jeśli wybierzesz „oczyść” na pulpicie po ustawieniu Docka po prawej stronie, przesunie te ikony, aby zrobić miejsce dla Docka. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe, ponieważ nowo zamontowane dyski nadal będą zakopywane przez stację dokującą. Jeśli jednak wybierzesz „oczyść według nazwy”, nowo zamontowane dyski zmieszczą się w utworzonej siatce i nie będą objęte Dockiem.

Wiem, że nie było to rozwiązanie, którego szukasz, ale może to być obejście problemu.


Wątek, do którego się odwołujesz, rozpoczął się dziewięć lat temu i nie był aktualizowany od 2007 roku. Mam nadzieję, że od tego czasu coś się zmieniło! W każdym razie dzięki za sugerowane obejścia.
Kaypro II,

Rozglądałem się i nie znalazłem żadnych innych rozwiązań. :(
GreenKiwi

@DanielLawson, czy wiesz, czy sytuacja uległa zmianie w Mavericks?
codecowboy

1
Ostatnio bawiłem się tym w Mavericks i odkryłem, że starter otwiera się również na dowolnym ekranie, na którym znajduje się stacja dokująca. Jestem prawym dokerem, który wolałby mieć zewnętrzny wyświetlacz po prawej stronie wewnętrznego wyświetlacza, ale jednocześnie ma zarówno stację dokującą, jak i starter na wyświetlaczu wewnętrznym. Nie udało mi się tego dokonać, więc zostanę lewostronnym, ponieważ oczywiście lewostronni doktorzy są kompletnymi wariatami;)
Christopher Schultz

3

To pytanie jest stare, ale oto jak rozwiązałem ten problem. Mam trzy monitory, więc jeśli ustawiłem stację dokującą w prawo lub w lewo, poszła ona zbyt daleko od mojego głównego monitora.

Proste, ale dość sprytne rozwiązanie: przejdź do Ustawienia-> Wyświetlacz-> Układ i umieść lewy monitor POWYŻEJ środkowego monitora na wirtualnym układzie. Teraz, jeśli wybierzesz lewą stronę swojej stacji dokującej, pozostanie ona po lewej stronie środkowego monitora.

Jedyną dziwnością jest to, że musisz pamiętać, aby przesunąć mysz „w górę”, aby dostać się do lewego monitora i „w dół”, aby wrócić na środek. Uważam, że jest to bardzo łatwe do zrobienia ... czuje się trochę nieswojo przez około pięć minut ... a potem działa dobrze.

Właśnie to zacząłem, więc nie jestem w 100% pewien, że nie wpadnę na zaskakującą dziwność, ale nie mogę wymyślić, co by to było ...


Moim zdaniem to po prostu niepraktyczne - przesuwanie myszy w górę zamiast w lewo jest po prostu dziwne
Mike Mitterer

W praktyce jest to dziwne co najwyżej przez pół dnia. To jest druga natura. Przypomniało mi to dziwne uczucie przełączania klawiatur, w których funkcja i urządzenia pomocnicze znajdują się w innym miejscu. Szybka, względnie bezbolesna faza uczenia się, a następnie jej druga natura.
marshallscottveach,

1

Przytrzymaj shift, klikając + przeciągając dzielnik zmiany rozmiaru. Umożliwi to zmianę położenia stacji dokującej, w tym na inny monitor. Chociaż nie pozwala na umieszczenie Docka na urządzeniu Edge na innym monitorze.


0

Obecnie nie jest możliwe umieszczenie stacji dokującej na krawędzi ekranu, która graniczy z innym ekranem.

Jednym z rozwiązań może być użycie skrótu klawiaturowego, Opt + Cmd + Daby wyświetlić i ukryć Dock w razie potrzeby? Gdy jest ukryty, nadal możesz na niego najechać myszką, a pojawi się on bez potrzeby używania skrótu.


0

Dock nie musi kolidować z elementami na pulpicie

Tutaj w OS X 10.7.4, kiedy zmieniam położenie Docka - od dołu do prawej:

  • ikony dysków i inne ikony układają się na pulpicie; bez konfliktu.

Snow Leopard był mniej schludny. Nie powinieneś znaleźć problemu z Lwem.0

Proszę uważać to za radykalną alternatywę. Czy rozważysz NIE używanie Docka, a zamiast tego używanie LaunchPada i / lub Mission Control? Żadnych zmarnowanych nieruchomości, a dzięki nowszej MBP bardzo łatwo się przywołać.


0

Od lipca 2016 r. OS X El Capitan 10.11.5 pasek menu może pojawiać się na wszystkich ekranach.

W przypadku Docka możesz go przenieść,

  1. po lewej - pojawia się na ekranie po lewej stronie Ilustracja wizualna: [| ] [] gdzie, [] = screen | = Dok

  2. prawo - pojawia się na ekranie po prawej stronie lub na dole. Ilustracja wizualna: [] [|] gdzie, [] = ekran | = Dok

  3. u dołu - pojawia się na obu ekranach. Jeśli nie jest to widoczne na ekranie, nad którym pracujesz, najedź myszką na dolną część ekranu i powinno się pojawić. Ilustracja wizualna: [__] [] LUB [] [__] gdzie, [] = screen | = Dok

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.