Ponowne mapowanie skrótów klawiaturowych w Chrome i Firefox


22

Niedawno zmieniłem system Windows na Mac. Jedną z rzeczy, które naprawdę zakorzeniły się w mojej pamięci mięśniowej, jest naciśnięcie Alt+ Dw przeglądarce, aby przejść do paska adresu. W przeglądarkach Mac + Dtworzy zakładkę, odpowiednikiem przejścia do paska adresu jest + L.

Użyłem panelu wstępnego Klawiatura, aby zmienić przypisanie + Ddo polecenia „Otwórz lokalizację ...” w Safari, Chrome i Firefox. W Safari działa to świetnie. W przeglądarce Chrome i Firefox naciśnięcie + Dpowoduje przejście do paska adresu i utworzenie zakładki. Czy jest jakiś sposób, aby to działało poprawnie w Chrome i Firefox?

Mac OS 10.7, Chrome 13.0.782.220, Firefox 6.0.2

Odpowiedzi:


14

Chris,

Możesz to osiągnąć za pomocą klawiatury, tak jak próbujesz. Po prostu musisz utworzyć jeszcze jeden skrót.

W Chrome możesz:

  • Ustaw Command- DnaOpen Location...
  • Ustaw Command- LnaBookmark This Page...

Ustawiając wyraźny skrót Bookmark This Page..., aby pozbyć się konfliktu, upewnij się, że nie ma dwóch opcji menu z tym samym skrótem.


2
Czy ktoś mógłby rozszerzyć tę odpowiedź na manekiny? Nie jestem pewien, gdzie jest ta strona preferencji klawiatury. Czy to Preferencje systemowe> Klawiatura? Jeśli tak, dodałem Google Chrome i wspomniane wyżej skróty i ponownie uruchomiłem Chrome, ale działania skrótów nie uległy zmianie.
Henno,

Rozgryzłem to. Moja przeglądarka nie była w języku angielskim. :)
Henno,

znalezienie tego zajęło mi chwilę, nawet dziś pod El Capitan. jest to w Preferencjach systemowych> Klawiatura> Skróty. dodawanie i usuwanie skrótów odbywa się za pomocą nieznakowanych znaków plus i minus poniżej listy skrótów.
worc

3

Niestety żadne z moich rozszerzeń nie działa. Istnieje jednak sposób, aby to zrobić w przynajmniej używanej wersji OSX. Przejdź do Ustawienia-> Klawiatura-> Skróty, a następnie z listy po lewej wybierz „Skróty aplikacji”. Kliknij „+”, aby dodać nowy skrót do aplikacji, a następnie wybierz Google Chrome z listy aplikacji.

Teraz musisz najpierw przypisać „Dodaj zakładkę do tej strony” do czegoś innego, abyś mógł naprawdę zastąpić polecenie + D. Wybrałem Shift + Command + B.

Następnie kliknij ponownie „+” i przypisz „Otwórz lokalizację ...” do polecenia + D. Teraz powinno działać.

Nie mogę uwierzyć, ile czasu zajęło mi znalezienie tej odpowiedzi, chyba wszyscy inni używają Alt + L lub Firefox. Dzięki Pysis za ich odpowiedź tutaj .

Edycja: To było tak frustrujące, że założyłem konto, aby tylko na to odpowiedzieć.2

ShortcutManager (rozszerzenie Chrome) umożliwia:

Dostosuj klawisze skrótów; Przypisz dowolny kod JavaScript lub działania przeglądarki do dowolnego naciśnięcia klawisza.

Oto artykuł na temat zmiany mapowania skrótów klawiaturowych dla Firefoksa. Będziesz potrzebował rozszerzenia keyconfig.


1
To rozszerzenie jest bezużyteczne w systemie OS X. Powiedzmy, że próbuję dodać skrót Ctrl + t, aby otworzyć nową kartę. Rozszerzenie nie chce tego zrobić i mówi, że skrót jest już przypisany do otwarcia nowej karty. Może tak być na innych platformach, ale nie na OS X. Głównym powodem, dla którego chcę dodać ten skrót, jest mapowanie akcji na tych samych klawiszach, co na innych platformach.
Lars Haugseth,

Innym sposobem niepowodzenia tego rozszerzenia jest to, że naciśnięcie „Command” daje META + META, więc „Command + 1” nie daje pożądanego rezultatu. Odpowiedź @Samuela Mikela Bowlesa rozwiązuje problem.
Ioannis Filippidis
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.