Czy możliwe jest posiadanie podwójnych wewnętrznych dysków twardych w komputerze Mac mini 2009?


4

Chcę mieć dysk SSD dla systemu operacyjnego i istniejący dysk dostarczony z urządzeniem.

czy to możliwe?

Odpowiedzi:


1

Istnieją trzy możliwe modele komputerów Mac mini, które pojawiły się w 2009 roku: początek 2009, koniec 2009 i wariant serwera z końca 2009.

Wersja serwerowa jest już wyposażona w dwa dyski twarde (i nie ma napędu optycznego), więc zakładam, że tego nie masz. Ponieważ jednak warianty serwerowy i inny niż serwer używają tego samego przypadku, wydaje się bezpiecznym założeniem, że można zmieścić dysk twardy w miejscu zwykle zajmowanym przez napęd optyczny. Prawidłowe trzymanie dysku twardego w tym miejscu może być trudne, ale może pomóc jeden z caddiów wymiany napędu optycznego.

Nie wydaje się (i nie pamiętam, żeby istniała) znacząca fizyczna różnica między modelami z początku i końca 2009 roku, więc myślę, że to samo założenie miałoby zastosowanie.

W każdym razie koniecznie sprawdź iFixit (lub podobny) porzucenie przed rozpoczęciem i powiedz nam, czy działa (lub jeśli nie działa)!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.