Mac Mini w połowie '11 nie wyłączy się dokładnie. OS X El Capitan 10.11.6


3

Kiedy przejdę do zamykania komputera Mac Mini z połowy 2011 r. (Z systemem OS X El Cap, EDIT * 10.11.6), nie zrobi tego „czysto”. Zamykam wszystkie aplikacje, a następnie klikam Apple> Zamknij i wyszukiwarka zamyka się tak, jakby się zamykała, ale się zacina. Muszę przytrzymać przycisk zasilania, aż się wyłączy, a następnie, gdy ponownie się włączy, pojawia się komunikat o błędzie (z żółtym wykrzyknikiem):

Zamknąłeś komputer z powodu problemu. Jeśli chcesz otworzyć aplikacje, które były otwarte podczas zamykania, kliknij Otwórz. Jeśli nic nie zrobisz, komputer będzie kontynuował logowanie za 17 sekund ...

Do tej pory próbowałem:
- Uruchomienie Narzędzia dyskowego i uruchomienie „Pierwszej pomocy” na dysku SSD. Po zakończeniu dostaję zielony znacznik wyboru.
- Uruchomienie do odzyskiwania (Cmd + R) i uruchomienie pierwszej pomocy.

EDYCJA: Najwyraźniej „Pierwsza pomoc” to nie to samo, co naprawa uprawnień do dysku! Patrząc na to ... http://osxdaily.com/2015/11/04/verify-repair-permissions-mac-os-x/

EDYCJA 2: W wyniku tego problemu nie mogę zainstalować żadnych aktualizacji OS X, a jedynym sposobem na ponowne uruchomienie jest polecenie terminalu sudo reboot now

EDIT3: Uruchamianie w trybie pełnym , widzę wiele (około 20) takich:
Could not open PlatformSupport.plist
a także ...
ERROR!!! Recovery Image verification fail with status [0x800000000000000e] Error loading kernel cache 0oxe)

Co może być tutaj problemem? Czy ktoś wie, jakie pliki dzienników mogę sprawdzić i gdzie? Dzięki.


Jakieś wiadomości w dzienniku system.log, zanim wymusisz zamknięcie systemu, aby uzyskać wskazówkę?
user3439894,

Dziękuję Ci. Znalazłem system.log w \ private \ var \ log, ale jest BARDZO pełny i trudny do przebicia. Wszelkie pomysły, czego szukam, jakie słowo, frazę, kody itp?
SamAndrew81

Uruchomiłem naprawę uprawnień i wydaje się, że problem został zatrzymany .... na razie.
SamAndrew81

2
Jedną z rzeczy, które robię, aby zdiagnozować to, jest uruchomienie z czystej instalacji (co oznacza, że ​​nie została zaktualizowana). Możesz to zrobić za pomocą zewnętrznego dysku / flasha USB, ponieważ służy to wyłącznie do diagnostyki. Jeśli możesz uruchomić się i zamknąć w czysty sposób, skutecznie wyeliminowałeś cały sprzęt z wyjątkiem napędu i zawęziłeś go do problemu z instalacją. Daj szansę i zdaj raport z wyników.
Allan

1
Uruchom w trybie pojedynczego użytkownika - Command-S przy uruchomieniu. Po pełnym uruchomieniu (potrwa dłużej niż zwykle) uruchom ponownie. Może to usunąć niektóre nieporęczne pliki pamięci podręcznej powodujące problem. Utwórz lub użyj innego konta użytkownika, wyloguj się z konta powodującego zerowe zamknięcie (jeśli możesz) i spróbuj ponownie uruchomić / zamknąć z tego konta. Jeśli to działa, oznacza to usterkę na koncie użytkownika. Miałem dokładnie ten problem i prześledziłem go do zakulisowego oprogramowania Google Updater, które instaluje dowolna aplikacja Google. Jeśli kiedykolwiek zainstalowałeś jakąś aplikację Google, nawet jeśli nigdy jej nie używasz, to badziewie działa w tle.
IconDaemon,

Odpowiedzi:


5

Po pierwsze, powinieneś zaktualizować system do OS X 10.11.6. Rozwiąże wiele problemów. Pobierz aktualizację 10.11.6 .

Po drugie, zresetuj SMC. Oto link, jak to zrobić: Resetowanie kontrolera zarządzania systemem .

Jeśli to nie pomoże, wypróbuj czystą instalację: Jak wyczyścić Zainstaluj El Capitan .

DODATEK :

Jeśli nie możesz wykonać czystej instalacji przy użyciu własnego komputera Mac, utwórz bootowalny dysk USB na innym komputerze Mac: Kliknij tutaj .

Ponadto przejdź do Narzędzia i uruchom Console.app, aby sprawdzić, co jest nie tak z twoim systemem operacyjnym: Kliknij tutaj .

Może to być problem ze sprzętem, więc spróbuj single-user modenacisnąć cmd- spo uruchomieniu dźwięku „gongu” lub verbose modenacisnąć cmd- w vten sam sposób. Aby przeczytać o tym kliknij tutaj .

I przeczytaj ważny post na temat 7 Mac Startup Options: Kliknij tutaj .


Dziękuję, Andy! Kiedy dostałem tego Maca (zeszłego lata), zrobiłem czystą instalację, więc nie jestem jeszcze gotowy, aby przejść do takich długości. Spróbuję innych sugestii i
zdam

Tak więc „reset SMC” po prostu odłącza zasilanie od Maca Mini na 15 sekund lub dłużej, co zrobiłem kilka razy od początku tego problemu ... to nic nie robi. Nie mogę zaktualizować OS X, ponieważ oczekująca aktualizacja wymaga „czystego” restartu, czego nie mogę zrobić z powodu samego problemu.
SamAndrew81

... Mac Mini jest już w wersji 10.11.6, to tylko „aktualizacja Mac App Store dla OS X El Capitan” i OS X „Aktualizacja zabezpieczeń 2017-002 10.11-6”, które oczekują na aktualizacje w App Store.
SamAndrew81

1
I o „Nie można otworzyć PlatformSupport.plist” dyskusje.apple.com/pl/thread/7148558?start=0&tstart=0

1
Myślę, że jest to problem z moim dyskiem SSD OWC (i / lub oprogramowaniem na dysku SSD), ALE niestety nie miałem czasu na sprawdzenie tego. Dziękuję wszystkim za pomoc. Przynajmniej mam teraz rację w tej sprawie.
SamAndrew81,

3

Spróbuj

  • Uruchom komputer w trybie pełnym (przytrzymaj opcję V podczas rozruchu), a następnie spróbuj się zamknąć. Czy pojawia się dziennik?

  • Po kliknięciu opcji Apple-> Zamknij, poczekaj dwie minuty. Czy pojawia się okno z komunikatem „Aplikacja xyz uniemożliwiła zamknięcie?”

  • Sprawdź wszelkie rozszerzenia inne niż Apple, uruchamiając

    kextstat -l | grep --invert-match com.apple

    w terminalu


Dzięki za opinie. Kiedy uruchamiasz się w trybie pełnym, automatycznie wyłączasz się również w trybie pełnym; to był główny powód, dla którego zasugerowałem to zrobić, aby zobaczyć, czy zawiesza się „podczas” zamknięcia.

„Normalne” aplikacje, które nie zamykają się na żądanie, otworzą okno „Aplikacja zapobiegła wyłączeniu xyz”. Ponieważ tego nie masz, najprawdopodobniej będzie to problem ze sterownikiem. Proponuję ręcznie załadować kextunload (wystarczy przeszukać stos, jak to zrobić) te rozszerzenia przed zamknięciem, aby przetestować, czy to rozwiąże problem. Pomyślę jeszcze raz, jeśli wpadnę na pomysł, co może być tutaj problemem.

(s.th. w ten sposób, ale może być konieczne sprawdzenie, czy istnieją zależne keksty, które należy najpierw rozładować)

sudo kextunload -b com.github.osxfuse.filesystems.osxfusefs

Należy pamiętać, że zapora na poziomie aplikacji może blokować żądanie sieciowe aplikacji (systemowej), która jest wykonywana, gdy zostanie poproszona o zakończenie w celu zamknięcia. Może to spowodować zachowanie, którego doświadczasz. Zdecydowanie powinieneś spróbować po prostu wyłączyć zaporę ogniową i sprawdzić, czy zamknięcie działa poprawnie. Jest to raczej prawdopodobna przyczyna, jakiś czas temu miałem coś podobnego z małym snichem.

Po uruchomieniu zamykania możesz także ręcznie zabijać procesy, które Twoim zdaniem mogą utrudniać proces zamykania w celu znalezienia głównej przyczyny.

Idź „ps -A”, a następnie „sudo kill -9 ####”, gdzie ### jest numerem procesu do zakończenia. Ponieważ „wymuszenie zamknięcia” z wiersza poleceń działa, prawdopodobnie doprowadzi to również do zamknięcia.


Dziękuję, @ ​​user2707001. Uruchomiłem to polecenie terminalu i zwróciło:com.m-audio.driver.firewire (1.10.5) no UUID <82 81 55 5 4 3> 129 0 0xffffff7f82dd6000 0x2000 0x2000 com.radiosilenceapp.nke.filter (1) 99B5954F-1C5A-3ABC-A445-899F21E1A19A <4 1>
SamAndrew81,

RadioSilence to zapora programowa, której mogę się pozbyć, ale sterownik M-Audio jest przeznaczony dla mojego interfejsu audio, więc nie mogę się go pozbyć. Musiałem wyłączyć opcję „CSR Util” (ochrona integralności systemu), aby ten sterownik działał ... czy może to być przyczyną problemu, który uważasz?
SamAndrew81

RE: „Po kliknięciu opcji Apple-> Zamknij, poczekaj dwie minuty. Czy pojawia się okno z komunikatem„ Aplikacja xyz zapobiegła zamknięciu? ”Nie, nic się nigdy nie pojawia, OS X po prostu nigdy się nie wyłącza.
SamAndrew81

1
Dziękuję za twój komentarz. Jestem trochę zajęty bankomatem, ale próbowałem dać ci wskazówkę, jak znaleźć podstawową przyczynę.
user2707001

0

W końcu był to problem z oprogramowaniem systemu operacyjnego. Po zaktualizowaniu komputera Mac Mini do systemu macOS High Sierra można było zainstalować aktualizacje i ponownie uruchomić się normalnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.