Mikrofony głośnikowe Bluetooth: czy można ich używać do „Hej Siri”?


1

Rozważam zakup przenośnego głośnika Bluetooth, który ma wbudowany mikrofon dookólny.

Reklama produktu mówi, że mikrofon może być używany do „wykonywania połączeń” z urządzenia mobilnego.

Nie mogę jednak dowiedzieć się ze stron pomocy technicznej, jeśli mikrofon jest „zawsze włączony” lub jeśli jest po prostu używany Zadzwoń do trasy audio - jak w iOS Settings > General > Accessibility > Call Audio Routing.

Ostatecznie moim celem jest użycie głośnika Bluetooth do odtwarzania dźwięku z mojego urządzenia z systemem iOS, ale także użycie go jako mikrofonu, który zawsze może akceptować „Hej Siri” polecenia wykrywania głosu.

Zasadniczo - urządzenie „Amazon Echo”, ale składające się z głośnika iPad + Bluetooth.

Czy wykrywanie „Hey Siri” jest zwykle możliwe w przypadku głośników Bluetooth wyposażonych w mikrofon?


Przypadek szczególny: patrzę na a Bang & amp; Olufsen Beoplay A1 .

Odpowiedzi:


1

Po przetestowaniu twojego pomysłu za pomocą słuchawek B & amp; O H7 (z wbudowanym mikrofonem do rozmów) mogę powiedzieć, że Hey Siri nie działał dla mnie, chyba że znajdowałem się tuż obok mojego telefonu (co oznacza, że ​​mikrofon urządzenia został wybrany) to w górę) Głos Siri nie został nawet przekierowany do słuchawek, a ja sprawdziłem, a słuchawki są aktualnym urządzeniem wyjściowym audio. Zmiana routingu audio połączenia nie działa.


Tak, wygląda na to, że Siri jest zawsze „zastrzeżone” na urządzeniu z systemem iOS. Na przykład podczas odtwarzania dźwięku przez AirPlay do głośnika, jeśli uruchomię Siri, zacznie ona mówić na urządzeniu iOS, a nie na głośniku. Nie byłem w stanie wypróbować go z Blueooth zamiast AirPlay, ponieważ nie mam głośnika Bluetooth. Dzięki.
Winterflags

Może coś w tym stylu to można go użyć do uzyskania mikrofonu wielokierunkowego do odbierania zapytań głosowych, a następnie można wysłać sygnał audio przez AUX do pary głośników. To by było alternatywą Amazon Echo na deszczowy dzień. Jednak wbudowany mikrofon iPada jest całkiem dobry, więc nie jest to konieczne. Szkoda tylko, że jej głos jest lokalny dla urządzenia.
Winterflags

1
Na marginesie. Jestem w stanie przekazać dźwięk Siri do audio Bluetooth mojego samochodu, a wbudowany mikrofon do głośnomówiącego w moim samochodzie dociera do Siri. Tak więc przy bardzo specyficznych urządzeniach jest to możliwe, ale jedyną różnicą jest to, że jest to inny sprzedawca, moje słuchawki i mój samochód będą korzystać ze standardowego standardu Bluetooth.
David Baverstock

Myślę, że kluczową różnicą jest sposób, w jaki profile Bluetooth są traktowane priorytetowo. Nie mając żadnej kontroli nad tym, powiedziałbym, że twoje doświadczenie Siri w trybie głośnomówiącym to w najlepszym razie bzdura. Naprawdę jest to przypadek wypróbowania go z każdym urządzeniem.
David Baverstock

1
Dalsza lektura na ten temat sugeruje, że tak jest. Omawiane urządzenie Bluetooth musi być przede wszystkim przeznaczone do połączeń, a następnie do przesyłania strumieniowego mediów A2DP, w przeciwnym razie Siri nie jest właściwie kierowane przez większość czasu. Również dalsze testy z mojej strony doprowadziły Siri do moich słuchawek, ale Hey Siri nadal nie działa. Nie dokonałem żadnych zmian poza rozłączeniem i ponownym połączeniem połączenia Bluetooth między moim telefonem iPhone a H7
David Baverstock

2

Aby potwierdzić, mój głośnik BT z mikrofonem (FuGoo) i samochód przystosowany do BT (Mazda 2012) poprowadzi wejście mikrofonu i wyjście głośnika do Siri, ale tylko wtedy, gdy zostanie wezwana przez naciśnięcie przycisku (długie naciśnięcie odtwarzania / przycisk pauzy na głośniku, długie naciśnięcie przycisku domowego iPhone'a w samochodzie). Żadna z nich nie będzie współpracować z „Hey Siri”. Podejrzewam, że jedną z przeszkód jest to, że żadne urządzenie nie ma ciągłego słuchania mikrofonu - są one aktywowane tylko w razie potrzeby (przychodzi połączenie lub uruchamiasz Siri ręcznie).

Podejrzewam, że jeśli producent głośników BT mógłby sprawić, że „Hey Siri” będzie działał, na pewno umieściliby go na liście wypunktowanych reklam.


0

Nadchodzące urządzenia z chipem Apple W1 mogą to osiągnąć ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.