Kursor zawiesza się na ułamek sekundy co około 10 sekund


27

Mój kursor na komputerze Mac (z najnowszą wersją El Capitan) zawiesza się na ułamek sekundy co około 10 sekund - potem pojawia się ponownie w miejscu, w którym powinien być, gdyby nie zniknął.

Próbowałem użyć innej myszy - nadal występuje. I zresetowałem PRAM.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, co może to naprawić?


Czy używasz myszy bezprzewodowej lub Bluetooth?
Allan

pomogło mi to dyskusje.apple.com/pl/thread/... ale bądź ostrożny, wspomniano także w wiki1e @ ks
Artem Bernatskyi

Odpowiedzi:


5

Zdarzyło mi się to na moim komputerze Mac i zazwyczaj dla mnie było to spowodowane dużym obciążeniem systemu lub czymś innym blokującym system (na przykład awarią dysku twardego).

Oto pełna lista rzeczy do wypróbowania:

Spróbuj pozostawić Monitor aktywności i sprawdź, czy użycie procesora pozostaje stale wysokie podczas wykonywania zwykłych zadań. Jeśli tak, zamknij wszystkie działające aplikacje i sprawdź ponownie. Ponadto przy otwartych wszystkich normalnych aplikacjach sprawdź kartę Pamięć i sprawdź, czy używana pamięć jest bliska lub przekraczająca pamięć fizyczną. Jeśli tak, być może sprawdź, czy Twój komputer Mac może zostać zaktualizowany do pamięci? Ponadto przejdź do zakładki Dysk i sprawdź Zapisane dane / s: jeśli patrzysz na 50 MB / s lub więcej, a komputer Mac nie ma dysku SSD, najprawdopodobniej jest to problem. Możesz go również zaktualizować na większości komputerów Mac.

Możesz także spróbować załadować komputer Mac do trybu bezpiecznego rozruchu, aby zmusić komputer Mac do sprawdzenia i naprawy woluminu startowego na podstawie ewentualnych problemów ( https://support.apple.com/en-au/HT201262 ). Gdy to zrobisz i przejdziesz do trybu bezpiecznego rozruchu, uruchom ponownie komputer Mac i spróbuj użyć go normalnie, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Sprawdź stan swojego dysku twardego za pomocą narzędzia, takiego jak Drive Genius, zrzeczenie się odpowiedzialności: Nie pracuję dla nich, ale polecam tylko to narzędzie, ponieważ jest dość łatwe w użyciu i zrozumiałe. Jeśli stan dysku twardego nie jest dobry, należy wykonać kopię zapasową danych za pomocą Time Machine ( https://support.apple.com/en-au/HT201250 ) i zabrać komputer Mac do sklepu Apple Store lub autoryzowanego warsztatu w celu serwisowania, aby może wymienić twój dysk twardy.

Spróbuj utworzyć nowe konto użytkownika do testowania, jeśli okaże się, że kursor nie przeskakuje na nowym koncie, może to być problem z kontem użytkownika.

Po uzyskaniu dobrej kopii zapasowej możesz również spróbować przywrócić system do stanu czystego i ponownie przetestować bez przywracania danych na komputerze Mac. Jeśli okaże się, że kursor nie przeskakuje, przyczyną może być aplikacja wcześniej zainstalowana na komputerze Mac lub uszkodzony plik systemowy. Spróbuj przywrócić tylko swoje konto użytkownika za pomocą Asystenta migracji, gdy komputer Mac jest w czystym stanie i potwierdziłeś, że problem z kursorem nie występuje


2
Dziękuję za szczegółową odpowiedź! Niestety wygląda na to, że może to być problem z dyskiem twardym. Po wyczyszczeniu dysku i zainstalowaniu nowej kopii El Capitan problem nadal występuje.
Vincent Lee

To samo dotyczy mnie, także problemu z dyskiem twardym! Dzięki za pomoc!
Oliver Atkinson,

3
@VincentLee Jak ustaliłeś, że problem dotyczy dysku? Mam ten sam przerywany problem z zamrażaniem. Uruchomiłem pierwszą pomoc narzędzia dyskowego, ale nie wykazuje problemów.
Winterflags

1
Mam ten sam problem. Doprowadza mnie to do szału.
Kees Briggs,

41

Miałem coś takiego jak ten problem (z chwilowym zamrażaniem myszy co kilka sekund) i było to związane z moim drugim ekranem. Jeśli pozostawiam ten drugi ekran wyłączony po wybudzeniu komputera Mac ze stanu uśpienia (lub po zamknięciu pokrywy laptopa), ten problem występuje za każdym razem

Miałem również problem z tym, nawet gdy ekran był włączony; zwykle ustępuje po odłączeniu i ponownym podłączeniu kabla drugiego ekranu.


5
To był problem dla mnie (ekran podłączony, ale nieużywany), zmiana wejścia ekranu na iMaca naprawiła usterki.
Olex Ponomarenko

@OlexPonomarenko, czy to samo dzieje się z tobą w High Sierra? Będę aktualizować w mgnieniu oka, jeśli zostanie to naprawione. Ten problem zabija mnie na Sierra - mam podłączone dwa ekrany, ale jeśli nie używam drugiego, muszę go fizycznie rozłączyć za każdym razem - ponieważ jeśli nie, kursor zawiesza się co kilka sekund :( Czy High Sierra naprawiło to za Ciebie? Jak zmieniłeś wejście ekranowe?
Wordpressor

@Wordpressor Nie znam poprawki innej niż 1. musisz odłączyć kabel. 2. Niech monitor pokaże wyjście imac.
Olex Ponomarenko,

1
To jest rozwiązanie. Tak się stało na MBP 2018 15 cali po ponownym uruchomieniu w celu aktualizacji systemu.
pholz

@Wordpressor Niestety, High Sierra nie wykazuje tego problemu. (Komentowanie dla potomności.) Dla mnie przejście od przeciętnego adaptera VGA do złącza DVI rozwiązało ten problem.
Josh

8

Mój kursor również zamarzał sporadycznie i było to również związane z wyświetlaniem na wielu ekranach. Odłączyłem monitory i włączyłem je ponownie, co rozwiązało problem.

Używam Macbooka Pro i 2 monitorów Dell.


Nie mam wyświetlania na wielu ekranach. Ekran nadal się zawiesza.
Jake Berger,

3

Działo się też z moim. Odłączyłem więc drugi ekran i problem ustąpił. Połączyłem się ponownie i teraz jest w porządku.


Nie mam drugiego ekranu. Problem nadal istnieje.
Jake Berger,

2

Miałem tę trudność z nowym MacBookiem Pro (2018). Zauważyłem, że jąkanie było związane z użyciem dołączonego przeze mnie pudełka USB-C. Nawet jeśli inne akcesoria nie były przymocowane do pudełka, powodowało to chwilowe zacinanie się co dziesięć sekund. Po usunięciu wszystko było w porządku


2

Miałem ten problem od dłuższego czasu i przez całe życie nie mogłem pomyśleć, że to z powodu mojego drugiego monitora. Kiedyś podłączałem drugi monitor i regularnie go wyłączam, jeśli czuję, że go nie używam, ale nadal pozostawiam podłączony. W końcu doszedłem do wniosku, że dopóki wyłączam drugi monitor, mysz / gładzik często się zamraża. Włącz monitor, a problem zniknął. Zasadniczo wcale nie musiałem odłączać i ponownie podłączać kabla monitora. Właśnie włączenie drugiego monitora działało dla mnie. Dziwne, wiem.


dzięki! miałem tutaj dokładnie ten sam problem. dla przypomnienia, był to monitor podłączony przez hdmi, jako drugi (również podłączony był monitor mini-dp). odłączenie / podłączenie rozwiązało to. Zastanawiam się, czy to dlatego, że mam zainstalowany sterownik DisplayLink
Jacek Kolasa,

1

Mam ten problem co jakiś czas po tym, jak zacząłem używać drugiego wyświetlacza na komputerze Mac Mini.

Przestaje działać po ponownym włożeniu obu kabli wyświetlacza w komputerze Mac Mini. Używam macOS High Sierra 10.13.6.


1

Miałem ten problem również na moim nowym MacBooku Pro (2018) Mojave 10.14.3. Gdy korzystam z monitora aktywności, wszystko wygląda zdrowo - pamięć, procesor itp. Ekran i mysz zawieszają się co kilka sekund. Próbowałem wszystkich sposobów, aby zresetować NVRAM itp., Ale nie przynosi to efektu, dopóki nie odłączę koncentratora USB-C Mazer i wszystko stanie się gładkie.


1

Miałem ten sam problem, który doprowadził mnie do szału. Sprawdziłem wszystko na moim komputerze Mac i wyświetlaczu zewnętrznym, ale ostatecznie problem został znaleziony przy podłączeniu zewnętrznego koncentratora USB-C do komputera Mac. Odłączenie go natychmiast rozwiązuje problem.

Więc moja sugestia jest taka, aby wszystkie kontrole oprogramowania (w celu skrócenia możliwego czasu rozwiązywania problemów) próbowały odłączyć wszystkie fizyczne rozszerzenia (monitory, myszy, urządzenia BT itp.) I zobaczyć, jak się zachowuje.

Mój stos technologii to MacBook Pro (2019) na Catalina 10.15.2 z (źródłem problemu) hub USB-C HyperDrive GN30B


1

Mógłbym być peryferyjny. Usuń je wszystkie i dodaj je pojedynczo.

FWIW Miałem bardzo podobny problem z komputerem Mac mini. Kursor zamarza chwilowo co około 4 sekundy. Zostało to „spowodowane” przez koncentratory USB-C na USB 3. Miałem trzy; dwie z tej samej marki spowodowały problem, trzecia była w porządku. Dokładna przyczyna nieznana, ale w moim przypadku pojawiła się po aktualizacji RAM, a wszystko inne działało idealnie.


0

Też miałem ten problem. Moja bezprzewodowa mysz HP ciągle się zamrażała. Sprawdziłem to. Postępowałem zgodnie z wszelkimi poradami bezskutecznie. Wczoraj nagle pomyślałem, że to mogą być baterie myszy, więc wymieniłem je i hej, problem z końcem. Myślę, że baterie zwykle wystarczają na około 18 miesięcy.


1
OP nigdy nie wspomina, że ​​dana mysz używa baterii.
IconDaemon,

1
W moim przypadku tak się nie dzieje, nawet touchpad Macbooka zawiesza się.
Wordpressor,

0

Problem Miałem zacinanie się wskaźnika co około 10 sekund z MacBookiem Pro podłączonym do 2 monitorów (1 bezpośrednio do portu HDMI i 1 ze złączem LightTech Lightning do złącza HDMI). Wystąpiły zacięcia podczas korzystania z gładzika lub magicznego touchpada.

Rozwiązywanie problemów Odłączony monitor portu HDMI - nadal zacina się Odłączony adapter StarTech - zniknął zacina się Wstawiony monitor portu HDMI - nie zacina się Testowano z innym adapterem StarTech - brak zacięć Zastąpiono oryginalnym adapterem StarTech - powrót zacinania się

Awaria izolowana od wadliwego adaptera StarTech Lightning na HDMI.


0

Doprowadził mnie tutaj problem z migotaniem myszy.

W moim przypadku problem dotyczył dodatkowego ekranu USB-c (MSI Optix Mag321) z MBP2018

Podłączyłem ekran przez HDMI - tutaj nie ma problemu, nie miga. Po podłączeniu ładującego się kabla USB-c (maks. 15 w) mysz zaczyna migać ~ 10 sekund. Różne kable ładujące nie przyniosły żadnych ulepszeń.

Odłączyłem ładowanie i korzystałem tylko z koncentratora HDMI + USB (ponad standardowy kabel USB) i nie mam żadnych objawów.

Mam jeszcze wypróbować kabel Thunderbolt (zamaskowany jako USB-c).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.