Jak mogę skonfigurować dwa breloki do kluczy iCloud?


1

Chcę zreplikować konfigurację pęku kluczy dla OS X w iCloud Keychain, aby synchronizować hasła między urządzeniami z systemem iOS i OS X.

Sposób, w jaki to skonfigurowałem, następował po tym artykuł . Pomysł polega na posiadaniu domyślnego pęku kluczy logowania dla wszystkich haseł Wi-Fi i haseł systemowych, które pozostają niezablokowane po zalogowaniu, oraz oddzielnego pęku kluczy dla haseł do witryn internetowych, które są zablokowane i wymagają hasła, aby uzyskać dostęp do haseł w razie potrzeby.

W ten sam sposób chciałbym uzyskać dostęp do tych haseł z moich urządzeń z systemem iOS, tylko gdy skonfiguruję pęku kluczy iCloud, pęku kluczy logowania automatycznie stanie się pękiem kluczy iCloud.

Czy mimo to trzeba oddzielić synchronizację kluczy iCloud między moimi urządzeniami?

Czy istnieje inny sposób udostępnienia haseł w moim drugim pęku kluczy w systemie iOS?

Odpowiedzi:


1

Nie ma sposobu, aby mieć więcej niż jeden iCloud Keychain, którego się boję. Inne pęki kluczy tworzone lokalnie na komputerze Mac są przeznaczone wyłącznie do użytku na tym komputerze Mac.

Dopóki Apple nie zezwoli na zarządzanie pękiem kluczy w systemie iOS z poziomu ustawień, nie masz szczęścia. Jeśli chcesz wiedzieć, jak działa iCloud Keychain, zobacz tutaj: https://support.apple.com/en-au/HT204085

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.