Jak przekonwertować pliki FLAC na ALAC dla iTunes?


9

Mam dość dużą bibliotekę muzyczną w FLAC i muszę jakoś zaimportować ją do mojej biblioteki iTunes. Chcę użyć formatu ALAC , aby wszystko było bezstratne, aby w razie potrzeby móc transkodować do różnych formatów stratnych.


@ShaneHsu Oczywiście nie przeczytałeś pytania.
Adam Lassek

Było dość ciemno. LOL Mój zły.
Shane Hsu

Odpowiedzi:


10

Spójrz na Max . Darmowe i otwarte oprogramowanie. Ma GUI.


Cieszę się, że to zadziałało. YW
Martin Marconcini,

Możesz napotkać problemy z awarią Maxa, jeśli nie masz zainstalowanego Growl. Ostatnim razem, gdy musiałem to zainstalować, musiałem zdobyć źródło i sam je skompilować, ale do tej pory można je naprawić w wersji „dev” (a nawet „stabilnej”). Tylko awans, jeśli masz awarie.
Bryson

Aktualizacja 2018: Nadal używam Maxa do tego właśnie zadania. Jest bardzo wadliwy w nowych systemach operacyjnych, ale na szczęście dla mnie robię kompresję na komputerze Mac Pro, który może również uruchomić system 10.7. Max świetnie sobie z tym radzi.
l008com

2

Jestem fanem XLD, a ponieważ postawiono pierwotne pytanie, zyskało ono możliwości przeciągania i upuszczania folderów, które osoba zadająca pytanie jak potem. Nie trzeba instalować Growl, aby działał. Obsługuje również osadzone obrazy w plikach FLAC podczas konwersji i zachowuje je w plikach wyjściowych ALAC.


1

Możesz także użyć ffmpeg:

for f in *.flac; do ffmpeg -i "$f" -c:a alac "${f%flac}m4a"; done
find . -name \*.flac | parallel ffmpeg -i {} -c:a alac {.}.m4a

Zachowuje typowe tagi, ale obecnie nie zachowuje grafiki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.