perspektywy: zastosuj regułę do poprzednich wiadomości


26

Używam programu Outlook jako klienta dla serwera wymiany.

Utworzyłem kilka reguł lokalnych dla systemu Mac (w przeciwieństwie do reguł po stronie serwera) i chcę je zastosować do poprzednich wiadomości.

Nie mogę znaleźć sposobu. - Nawet gdy tworzę regułę, nie widzę żadnej opcji, aby zastosować ją do poprzednich wiadomości.

Byłoby dobrze również móc przenieść kilka wybranych wiadomości do folderu, ale kiedy tworzę filtr, wydaje się to również trudne !!! Jeśli zaznaczę wszystkie wiadomości w filtrze, po kliknięciu jednego z nich prawym przyciskiem myszy wybór zniknie (chyba ze względu na podgląd wiadomości)

Jeśli wybiorę wiele wiadomości w skrzynce odbiorczej, kliknięcie prawym przyciskiem działa i mógłbym przenieść je wszystkie, ale muszę dokonać wielokrotnego wyboru ręcznie ...

Czy to trudne w programie Outlook 2011 powyżej 14.3?


Witamy w Pytaj inaczej. Być może Twoja konkretna wersja programu Outlook nie ma tej opcji? A może jest tak proste, jak utworzenie reguły na komputerze zamiast na serwerze, który stosuje reguły tylko po otrzymaniu wiadomości? support.office.com/en-us/article/…
bmike

Outlook 2011 vs 14.3. Jeśli jest to problem związany z wersją, zaktualizuję go ... ale nie mogłem znaleźć żadnego potwierdzenia tego
Glasnhost


@bike dzięki twojej uwadze Sprawdziłem i znalazłem kilka innych reguł na serwerze, teraz Zastosuj pracę nad regułą w folderze lokalnym również dla poprzednich e-maili. Prawdopodobnie zastosowałem niewłaściwy, teraz wydaje się jasne
Glasnhost

Odpowiedzi:


18

Właśnie to wymyśliłem, ponieważ miałem tak ciężki czas! To łatwiejsze niż myślisz. Przejdź do skrzynki odbiorczej, kliknij jeden z e-maili, a następnie w menu Edycja kliknij polecenie Wybierz wszystko. Następnie w grupie domowej kliknij Zastosuj regułę. Tak! (to zajmie trochę czasu, jeśli masz mnóstwo e-maili - miałem ponad 11 000, więc zajęło to kilka minut).


5
Cześć, to przyszłość. W programie Outlook dla komputerów Mac w wersji 15.38 w grupie domowej nie ma „Zastosuj regułę”, która dotyczy wybranych wiadomości. Musiałem ręcznie filtrować i przenosić wiadomości e-mail.
pyb

@pyb tak mam ten sam problem
Rudolf Olah

2
AFAIK obecnie możesz stosować tylko lokalne zasady (klienta) do bieżącej poczty w skrzynce odbiorczej
arod 15.01.18

15

Oto instrukcje dotyczące programu Outlook dla komputerów Mac 2011 i 2016.

Zasadniczo musisz wybrać folder lub wiadomości, do których chcesz zastosować reguły, następnie w menu Wiadomość wskaż Reguły, wskaż Zastosuj, a następnie kliknij regułę lub kliknij Zastosuj wszystko. Możesz także kliknąć prawym przyciskiem myszy lub użyć paska narzędzi, aby przejść do menu Reguły.

Problem, który miałem, jest taki, że działa tylko w przypadku reguł po stronie klienta. Z mojego linku: „Ręczne stosowanie reguł działa tylko w przypadku reguł na moim komputerze. Nie można używać programu Outlook dla komputerów Mac do ręcznego stosowania reguł na serwerze”. Jeśli więc masz regułę po stronie serwera (która jest domyślna i prawdopodobnie jest to, czego chcesz), musisz ją zduplikować jako regułę po stronie klienta, aby zastosować ją do istniejących wiadomości.


5
Czy istnieje sposób na automatyczne „skopiowanie reguły z klienta <-> serwera”?
arod

2
To prawda, że ​​działają tylko reguły po stronie klienta. Musiałem je również utworzyć zgodnie z regułami po stronie klienta.
r1k0

Nie mogłem znaleźć sposobu na sklonowanie reguły z sekcji reguł serwera do lokalnej (wymiana), jednak zrobiłem to zgodnie z instrukcjami, a po wybraniu wszystkich wiadomości e-mail i zastosowaniu reguły zadziałało.
dresh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.