Nowy wewnętrzny dysk twardy nie kręci się w MacBooku Pro A1278 13 ", połowa 2012 r


1

Hitachi 5K750-500 początkowo zainstalowany w MacBooku A1278 13 ", nie powiódł się w połowie 2012 r. Kupiłem nowy dysk twardy (Seagate ST500LT012), ale nie został wykryty przez Narzędzie dyskowe.

Odkryłem, że dysk twardy nie obraca się po zainstalowaniu w MacBooku. Po podłączeniu tego samego napędu do komputera działa to dobrze i słyszę rotację dysku. Wypróbowałem dwa inne dyski twarde na MacBooku i słyszę rotację dysku.

Masz pojęcie, co się dzieje i co mogę zrobić?

Edycja: Wypróbowałem jeszcze dwa dyski twarde. Oto podsumowanie:

  • Seagate ST500LT012 (SATA 3): Nawet nie kręci się ani sekundy.
  • Western Digital WD5000LPVX (SATA 3): Wiruje przez minutę, a następnie zatrzymuje się. Nie wykryto w Narzędziu dyskowym.
  • Seagate ST9750420AS (SATA 2): Wykryto wirowanie.
  • Oryginalny dysk Hitachi 5K750-500 (SATA 2): Działał przed awarią.

Czy to SATA 2 / SATA 3 jest powiązane?

Edycja 2: Naprawiono poprzez zastąpienie kabla SATA „zawsze wadliwy na MacBooku z połowy 2012 roku”.


Spróbuj uruchomić Apple Hardware Test (AHT) . Przytrzymaj klawisz D podczas rozruchu ze stanu wyłączonego przy podłączonym zasilaczu sieciowym. Myślę, że możesz mieć problem ze sterownikiem SATA, ponieważ dyski SATA są wstecznie kompatybilne (dysk SATA III będzie działał z SATA II ctrl)
Allan

1
Cześć ! Dziękuję za tę odpowiedź. Test sprzętu Apple nie wykrywa żadnego błędu. Teraz nawet moje dyski SATA 2 czasami nie są wykrywane. Myślę, że jest to związane z ultra cienkim kablem SATA. Spróbuję go wymienić, zanim przejdę dalej.
Toz

„Zawsze wadliwy w MacBooku z połowy 2012 r.” Czy masz na to źródło? Kable tego typu nie zawodzą, chyba że zostaną nieprawidłowo usunięte / zainstalowane podczas serwisowania MacBooka.
Allan

youtube.com/watch?v=Amg5w0rlw Nie Nie jest to oficjalne źródło, ale możesz poprosić Google i zobaczyć sam lub zaufać mojemu doświadczeniu. Kabel jest tak cienki i złożony pod kątem prostym ... nic dziwnego, że tak często zawodzą.
Toz

Ja nigdy nie biegać w tej kwestii, ale jeśli to, co ten facet mówi, jest poprawna, musi piasku w dół na obszarze, który jest uszkodzić kabla, nie umieścić taśmę nad nim, jak umieszczenie taśmy nie rozwiązuje problemu, który jest przyczyną uszkodzenia .
Allan

Odpowiedzi:


0

Z pewnością nie wszystkie dyski twarde są uszkodzone, więc popatrzę na kontroler lub kabel SATA. Wygląda na to, że już to wymyśliłeś.


Problemem był kabel SATA. Te kable zawsze zawodzą w MacBookach z połowy 2012 roku, ale trudniej było zdiagnozować ten kabel, ponieważ czasami działał z innymi dyskami.
Toz

@Toz, czy możesz oznaczyć moją jako najlepszą odpowiedź? Potrzebuję kilku punktów, aby móc komentować odpowiedzi. Dziękuję Ci.
SamAndrew81
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.