Jak dodać element „Ostatnie foldery” do paska bocznego Findera?


19

W menu Idź> Ostatnie miejsca możesz uzyskać listę ostatnio otwieranych folderów. Chcę to dodać do paska bocznego Findera, ale nie widzę żadnego jasnego wyjaśnienia, jak to zrobić.


Mam również to pytanie i od lutego 2019 r. Nie znalazłem dobrego rozwiązania. Próbowałem różnych poleceń Spotlight (zapisanych jako „inteligentne” foldery lub za pomocą polecenia mdfind) i żadne nie wydaje się być w stanie działać konsekwentnie. Często brakuje folderów, których ostatnio używałem. Przez kilka ostatnich lat podejmowałem nieudane próby co roku. Wydaje się, że nic nie jest w stanie wiarygodnie odtworzyć funkcji menu „Ostatnie foldery” Findera. Bardzo frustrujące.
Neal Young

1
Jedynym „rozwiązaniem”, które osobiście znalazłem, było użycie innego menedżera plików. Wyszukiwarka ścieżek ma to, czego szukasz, nie jest tak dopracowana, ale ma mnóstwo funkcji.
Reda Lazri,

Odpowiedzi:


32

Użyj inteligentnego folderu.

  1. Kliknij prawym przyciskiem Findera w Docku
  2. Wybierz Nowy inteligentny folder
  3. Naciśnij przycisk plus
  4. Wybierz rodzaj.
  5. Wybierz Ostatnia modyfikacja / Otwarte lub cokolwiek chcesz.
  6. Wybierz „Ten Mac”
  7. Zapisz swój inteligentny folder. Podczas zapisywania upewnij się, że zaznaczono opcję „Dodaj do paska bocznego”. Nazwij swój inteligentny folder i możesz iść!

Dzięki, to wydaje się działać. Zastanawiam się jednak, jak działa część „otwarta w ostatnich X dniach”. Jeśli ustawię to na 3 dni, ale nie będę używać komputera Mac przez tydzień, czy to wyjdzie puste (np. Brak „najnowszych” folderów)? Bardziej numeryczne podejście, takie jak „ostatnie 20 folderów, do których uzyskano dostęp”, jest bliższe temu, co miałem na myśli. Miałem też nadzieję, że same foldery zostaną bezpośrednio wymienione na pasku bocznym; czy to nie jest możliwe?
user5359531,

1
Prawdopodobnie stanie się pusty, jeśli porzucisz komputer Mac dłużej niż ustalona data, i nie, nie jestem świadomy żadnego sposobu, aby same foldery się pojawiły.
Bora,

@ user5359531, W swoim komentarzu powiedziałeś: „ Również miałem nadzieję, że same foldery będą bezpośrednio wymienione na pasku bocznym; czy to niemożliwe? ” ... czy naprawdę chcesz dodać osobne foldery dla każdego ostatniego folderu na pasku bocznym? To może dodać do 10 dodatkowych obiektów w ULUBIONYCH, czy na pewno chcesz to vs mieć obiekt Ostatni folder na pasku bocznym, który po kliknięciu wyświetla listę folderów? Prawdopodobnie jest to programowo możliwe, jednak nie jest to takie proste ani proste ze względu na sposób przechowywania informacji. Widziałem AppleScript, który wyodrębnia informacje i jest złożony.
user3439894

Tak, to jest dokładnie to, co chciałbym, dynamiczna lista ostatnio używanych katalogów na pasku bocznym. Ciągle przeskakuję między tymi samymi pół tuzinem na raz, więc byłoby to znacznie wygodniejsze niż za każdym razem nawigowanie w menu lub katalogu nadrzędnym. Ale tymczasem rozstrzygnę z podanym tutaj rozwiązaniem.
user5359531,

5

Użyj reflektora, aby przejść do, findera następnie przejdź do preferences. Idź do sidebaropcji. I zaznacz pole Recentswyboru.

Mam nadzieję, że to ci pomoże!

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Nie dotyczy to folderów.
ddunn801
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.