Jak szybko określić, jaki jest aktualnie działający wolumin systemu operacyjnego?


1

Czy istnieje szybki sposób na znalezienie woluminu, na którym znajduje się bieżący działający system operacyjny? Zauważyłem, że kolejność sortowania listy woluminów można zmienić ręcznie, więc bieżący wolumin systemowy nie zawsze znajduje się na górze listy.

PS: W moim przypadku jest oczywiście kilka woluminów z folderem systemowym.


Jaką listę generujesz? Lista pasków bocznych Findera, AppleScript, skrypt powłoki lub coś innego?
bmike

Odpowiedzi:


3

Jeśli w terminalu, można wpisać open / który otwiera okno Findera dla roota (podobnie jak @) andersmoldin opisane ).

Możesz także przeciągnąć ikonę woluminu na pasek boczny Findera, aby mieć do niego szybki dostęp.

Możesz też przeciągnąć go do Doku.


2

Co powiesz na trafienie w Finderze Cmd + przesunięcie + sol a następnie wpisz / , Czy to Ci pasuje?


Cmd + G nie wydaje się być aktywny w moich menu ... (angielski OS X 10.6.8)
Pierre Watelet

Przepraszam. Meant Cmd + Shift + G.
andersmoldin

Nie, otwiera okno, ale to ze wszystkimi dyskami, siecią i zamontowanymi obrazami dysków ...
Pierre Watelet

1

Polecenie terminalu „system_profiler SPSoftwareDataType” powinno zawierać nazwę woluminu, z którego został uruchomiony. Jeśli masz wiele folderów systemowych na woluminie, to „błogosław -info” powinien pokazać bieżący błogosławiony folder systemowy.


0

Jeśli przez znalezienie, masz na myśli wizualnie zobaczyć w Finderze, używam następujących poleceń klawiszy, aby uzyskać szybką odpowiedź.

  • Dowództwo + Patka - Przejdź do Findera
  • Dowództwo + Przesunięcie + ZA - Otwarte aplikacje
  • Wybierz ikonę ścieżki, aby zobaczyć nazwę woluminu nadrzędnego

enter image description here

Ta ikona nie znajduje się na domyślnym pasku narzędzi wyszukiwarki, ale jest tak przydatna, że ​​można ją umieścić tylko w tym celu. Po prostu kliknij w pasek z wciśniętym klawiszem Control, aby dostosować swój pasek, jeśli nie masz kontroli ścieżki.

Wiele innych miejsc docelowych w menu Finder Go wyłącza katalog domowy użytkownika, który może znajdować się na innym woluminie niż działający system. / Aplikacje są domyślnie folderem na tym samym poziomie co / System i są wiarygodnym proxy do wyszukiwania / systemu w większości przypadków.


Czy naprawdę możemy ufać, że folder Applications znajduje się na woluminie startowym? Jak już powiedziałem, nie ma informacji o moim komputerze, ale o komputerze innej osoby. Czy to możliwe, aby przenieść folder Aplikacje na innym dysku?
Pierre Watelet

Przypuszczam, że możesz użyć aliasu, aby zastąpić / Aplikacje, więc jeśli musisz wykryć coś rzadkiego, przetestujesz, czy / Aplikacje znajdują się w tym samym systemie plików co / System. Nie do końca szybka operacja, chyba że ją napisasz.
bmike

0

Dla każdego woluminu startowego użyj programu graficznego, aby utworzyć niestandardową grafikę tła pulpitu z nazwą woluminu startowego wyświetlanego w tekście. Przypisz tę niestandardową grafikę jako tło ekranu za pomocą Preferencji systemowych. Następnie, bez względu na to, z którego woluminu został uruchomiony, wystarczy spojrzeć na pulpit i odczytać nazwę woluminu startowego.


To jest fajne, ale moim celem jest znalezienie tych informacji, gdy dotrę do kogoś w celu rozwiązania problemów z komputerem.
Pierre Watelet

0

Wykonanie tego ręcznie będzie prawdopodobnie wymagać 3 lub więcej kroków, z których pierwszy to uruchomienie aplikacji (Narzędzie dyskowe, Terminal lub?).

Właśnie spojrzałem na Automator w folderze Aplikacje i oferuje pewne możliwości skrócenia tego procesu. Skrypt Jabłkowy zapisany jako aplikacja może również załatwić sprawę. Ja też bardzo mało wiem, ale ktoś może tu pomóc.

Jabłkowy skrypt prawdopodobnie zawierałby coś takiego:

otwórz Terminal.app

Uruchom skrypt powłoki „xxx”

To da ci informacje w otwartym oknie Terminalu. Możesz przypisać go do klawisza F lub umieścić w Docku, co daje 1 krok, aby uzyskać potrzebne informacje.

Nie wiem wystarczająco dużo o żadnej z nich, aby dać radę wykraczającą poza to, co mam.

Może to pomóc:

http://hintsforums.macworld.com/showthread.php?t=111057

Ponieważ nie powiedziałeś, że chcesz uzyskać te informacje na „przypadkowym” Macu, nie uważałem tego.

Otwórz Narzędzie dyskowe i przejdź przez woluminy, aby znaleźć ten, który nie pozwoli Ci „Naprawić dysku”. To będzie aktualny dysk rozruchowy. Ta metoda da ci również hierarchię, które dyski zawierają, które partycje i ile ich jest.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.