Spotlight zgłasza „Indeksowanie i wyszukiwanie wyłączone” w Lionie


34

Lion „traci ślad” informacji Spotlight. Katalogi i aplikacje znikają, wyszukiwania pełnotekstowe przestają działać itp. Wydaje mi się, że muszę to indeksować raz w tygodniu.

Jednak teraz wydaje się, że w ogóle nie działa.

Bieganie

sudo mdutil -i on /

z terminala dostaję wiadomość

"Indexing and searching disabled."

Próbowałem usunąć pliki preferencji, usunąć cały folder V100, naprawić uprawnienia itp., Ale Spotlight nadal uważa, że ​​indeksowanie jest wyłączone na całym moim wolumenie (Tak, dodałem / usunąłem cały dysk z preferencji prywatności Spotlight ”).

W konsoli mam sporo błędów, które wyglądają tak

mds: (Error) Server: Disabled store registered for scope "/Applications"

Nie wiem jednak, jak to zrobić, aby ponownie włączyć ten zakres, ponieważ mdutil wyświetla błąd, gdy próbuję włączyć indeksowanie, i błąd, gdy próbuję usunąć indeks

EDYCJA: Ponownie zainstalowałem Lion. Nie rozwiązało to problemu :(


Czy używasz jakiegoś narzędzia „oczyszczania” przez przypadek? Niektóre z nich są zbyt agresywne i usuwają indeks reflektorów.
Ingmar Hupp,

nie, nie ma narzędzi do czyszczenia.
lemonginger

Możesz spróbować opróżnić pamięć podręczną i odbudować ją za pomocą następującego polecenia: sudo mdutil -pEsav. Polecenie, które uruchamiasz, po prostu je włącza, ale może być dławiące z innego powodu. Ile miejsca masz na dysku (ile zajmie)? A jakie błędy otrzymujesz od mdutil?

Ja drugi bieg sudo mdutil -pEsav. Mój dysk timemachien był ciągle indeksowany. Po uruchomieniu tego i czekaniu, aż reflektor zakończy odbudowę, nie miałem już problemów.
cftarnas

Jak wspomniano, to nie działa, ponieważ Spotlight uważa, że ​​jest wyłączone. Uruchomienie powyższego polecenia powoduje, że: Indeksowanie i wyszukiwanie wyłączone. Błąd: publikowanie magazynu danych nie zostało zaimplementowane.
lemonginger

Odpowiedzi:


34

Miałem dokładnie ten sam problem, ponieważ wszystkie powyższe rozwiązania zawiodły identycznie. Następnie ponownie sprawdziłem listę katalogów /i znalazłem ukryty plik .metadata_never_indexw katalogu głównym. Usunąłem ten plik i był w stanie zwrócić uwagę na ponownie mdutil -ina /.

mds teraz reindeksuje dysk twardy, na razie wszystko wygląda dobrze.


Miałem ten sam problem po obrazowaniu. To rozwiązanie działało dla mnie :)! Ponad rok później.
Ethabelle,

DZIĘKUJĘ CI! Próbowałem to uruchomić przez kilka miesięcy na laptopie w pracy. Zrobiłem sudo rm .metadata_never_index, a następnie uruchomiłem mdutil -i na / i powiedział: „Indeksowanie włączone”. Teraz w końcu otrzymuję wykres indeksowania!
neoscribe

Naprawiłem to również dla mnie, jednak problem pojawia się ponownie po ponownym uruchomieniu. .metadata_never_indexPlik pojawił się /. Jednak możliwe jest, że po prostu uruchomiłem polecenie sudo mdutil -a -i on(bez określenia `` na końcu).
mrk2010

1
To rozwiązanie działało dla mnie w nowej instalacji systemu macOS Sierra 10.12.6, grudzień 2017 r.
koronkowy

23
sudo mdutil -i off /
sudo rm -rf /.Spotlight*
sudo mdutil -i on /
sudo mdutil -E /

1 - wyłącz indeksowanie

2 - usuń folder Spotlight

3 - włącz indeksowanie

4 - odbuduj

czy to pomaga?

Wygląda też na to, że możesz użyć tych poleceń:

sudo mdutil -a -i off
sudo mdutil -a -i on

Nie, kiedy próbuję tego na dowolnym woluminie lub podzbiorze woluminu, otrzymuję następujące informacje, jak wspomniano, Indeksowanie i wyszukiwanie wyłączone.
lemonginger

1
Wiem, że ma to coś wspólnego z komunikatami o błędach MDS w dzienniku (mds: (Błąd) Serwer: Wyłączony sklep zarejestrowany dla zakresu XXXX), ale nie wiem, dlaczego / jak są wyłączone
Lemonginger

1
@lemonginger: Krok 2, rm -rf /.Spotlight*kończy się niepowodzeniem z „odmową zgody” . Utknąłem.
orome

Spróbuj z sudo rm, zredagowałem mój powyższy post
maggix,

@maggix: Też tego próbowałem (dobra sugestia), ale też się nie udaje.
orome

6

Inne rozwiązania nie działały dla mnie, jednak w moim przypadku winowajcą były następujące.

Upewnij się, że główny / główny dysk twardy nie jest ustawiony w ustawieniach „prywatności” w centrum uwagi. Z jakiegoś powodu miałem cały dysk twardy pod listą „Zapobiegaj indeksowaniu następujących lokalizacji w centrum uwagi”.

Dostęp do tej sekcji można uzyskać w Preferencjach systemowych -> Spotlight -> Prywatność


To był dla mnie klucz. Wolumin, który chciałem zaindeksować, znajdował się w oknie Prywatność. Kliknięcie minus (-) usunęło go. Następnie mógłbym zastosować kroki opisane przez maggix. Musiałem „włączyć” dwa razy, raz dla wyszukiwania, a następnie dla indeksowania. To samo polecenie za każdym razem: sudo mdutil -i on /
Dickster

OSTRZEŻENIE: Mam dwusystemowy dysk twardy podzielony na dwa woluminy. Kiedy dodam wolumin, którego NIE używam, do panelu Spotlight -> Prywatność, odkrywam, że pojawia się on również w panelu Prywatność OTHER Volume. Więc kiedy ponownie uruchomię INNY Wolumin, ma on swój własny panel Prywatności? !! NIE tego się spodziewałem, zwłaszcza że każdy wolumin ma swój własny katalog .Spotlight-V100. Czy to błąd Apple?
Dickster,

4
sudo mdutil -i off /
sudo rm -rf /.Spotlight*
sudo rm -rf /.metadata_never_index
sudo mdutil -i on /
sudo mdutil -E /

Kombinacja powyższych działała dla mnie. Krok 3 był duży. Pozbyłem się „Wyłączonego indeksowania i wyszukiwania”. wiadomość. Następnie kroki 4 i 5 działały zgodnie z oczekiwaniami.

 1. wyłącz indeksowanie
 2. usuń folder Spotlight
 3. usuń plik metadanych
 4. włącz indeksowanie
 5. odbudować

to zadziałało dla mnie.
dirkk0

3

Po wszystkich wstępnych krokach rozwiązywania problemów:

 • Odbuduj indeks
 • Próba na innym koncie użytkownika
 • Zrzuć prefiksy / pamięć podręczną i zacznij od nowa

Znalazłem problem związany z tym, co było włączone / wyłączone. W terminalu uruchomiłem „mdutil -sa” i otrzymałem:

/:
  Indexing enabled. 
/Groups:
  Indexing disabled. 
/Shared Items/Public:
  Indexing disabled.
/Users:
  Indexing disabled. 
/Users/sarah/Documents:
  Indexing enabled. 

Zauważyłem „/ Users: Indeksowanie wyłączone”. To jest problem. Poprawka: „sudo mdutil -i on / Users”. Następnie ponownie zaindeksował / Użytkownicy, co zajęło znacznie więcej czasu niż wcześniej, a przed zakończeniem przeszukiwał moją pocztę!


3

Może to być również spowodowane utknięciem w trybie awaryjnym. Aby to naprawić, trzeba zresetować NVRAM przez przytrzymanie Command ⌘, Option ⌥, Poraz Rklucze natychmiast po ponownym uruchomieniu komputera (zanim pojawi się ekran szary).


1

Zauważyłem ten problem po iMaczainstalowaniu aktualizacji oprogramowania 10.7.4na moim komputerze. Większość sugerowanych wierszy poleceń wygeneruje 'Indexing and searching disabled'. sudo mdutil -pEsavdałeś mi'datastore publishing not implemented.'

Poniżej znajduje się rozwiązanie, które zadziałało:

 • edytować /etc/hostconfig
 • dodaj linię 
 SPOTLIGHT=-YES-na dole (tej linii brakowało)
 • restart

(po ponownym uruchomieniu zrób trochę zupy, gdy urządzenie przygotuje indeks)


0

Tylko połączenie -Ei -i ondziałało dla mnie:

sudo mdutil -E -i on /Volumes/blah

-1

To działało dla mnie: Ponownie włącz Spotlight Indexing

sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.metadata.mds.plist

Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej jest dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.