Jak odinstalować Git z powłoki poleceń?


16

Aktualnie zainstalowałem

git --version
git version 2.7.4 (Apple Git-66)

Na tej ścieżce

which git
/usr/bin/git

W poprzedniej odpowiedzi Jak odinstalować Git? zasugerowano uruchomienie uninstall.sh, ale jeśli uruchomię cd /usr/bin/git, dostanę -bash: cd: /usr/bin/git: Not a directory.

Poniżej skopiowałem dane wyjściowe z ls -lkatalogu usr/bin(tylko pliki, które wydają mi się powiązane z git ze względu na miejsce).

  -rwxr-xr-x  1 root  wheel   18176 Mar 12 09:08 git
  -rwxr-xr-x  1 root  wheel   18208 Mar 12 09:08 git-cvsserver
  -rwxr-xr-x  1 root  wheel   18208 Mar 12 09:08 git-receive-pack
  -rwxr-xr-x  1 root  wheel   18192 Mar 12 09:08 git-shell
  -rwxr-xr-x  1 root  wheel   18208 Mar 12 09:08 git-upload-archive
  -rwxr-xr-x  1 root  wheel   18208 Mar 12 09:08 git-upload-pack

Jak odinstalować git? Próbuję zaktualizować do nowszej wersji , instalator działa pomyślnie, ale po uruchomieniu git --versionwciąż otrzymuję starszą wersję. Tak więc myślałem o odinstalowaniu gita i ponownej instalacji od zera, nie jestem pewien, czy jest to właściwe podejście.


cd /usr/binnastępnie ls -li opublikuj wyniki proszę?
emocje

@emotality Dzięki, dodałem to. Daj mi znać, jeśli potrzebujesz czegoś jeszcze.
Dambo

Która odpowiedź sugeruje usunięcie? Musi zostać mocno odrzucony, ponieważ nie jest to dobry pomysł. I nie powinieneś instalować gita w / usr / bin / git (w rzeczywistości robienie tego jest dość trudne, więc jak to zarządzałeś)
user151019

Jeśli pytanie, które widziałeś, brzmiało apple.stackexchange.com/questions/146503/…, zwróć uwagę, że git nas nie znajduje się w / usr / bin / git i istnieje katalog, który w twoim przypadku masz dla apple i nie ma katalogu git
user151019

@ Mark Nie pamiętam, aby dodać link, ale o to właśnie chodzi. Nie jestem pewien, dlaczego mam zły katalog, czy możliwe, że aktualizacja do El Capitan mogła coś zmienić w lokalizacji git? W każdym razie, biorąc pod uwagę, że mam git w niewłaściwym katalogu, nie jestem pewien, czy rozumiem twoje zalecenie, jak to naprawić.
Dambo

Odpowiedzi:


17

Nie odinstalowuj Git dystrybuowanego przez Apple. Możesz go zostawić bez zmian i uruchomić inną wersję, umieszczając go wcześniej w katalogu w PATHzmiennej środowiskowej.

Najłatwiejszym sposobem zainstalowania innej wersji na OS X jest użycie menedżera pakietów Homebrew .

Po zainstalowaniu możesz uruchomić:

brew install git

Homebrew ( brew) zajmie się wszystkimi zależnościami i skonfiguruje najnowszą wersję Git, jednak wciąż istnieje szansa, że ​​znajdzie ustawienie, którego nie może rozwiązać automatycznie, więc przeczytaj to, co mówi Homebrew na końcu.

Zainstalowane pakiety brewnie zakłócają pakietów zainstalowanych fabrycznie. Instaluje pakiety w /usr/local/Cellarkatalogu i umieszcza pliki wykonywalne /usr/local/bin, więc musisz po prostu wcześniej zachować PATHzmienność /usr/bin.


3

W przypadku osób, które zainstalowały git, postępując zgodnie z instrukcjami na oficjalnej stronie głównej Git i dlatego gitzainstalowały się w /usr/local/bin/git, uruchom skrypt odinstalowujący:

/usr/local/git/uninstall.sh


Jak to się odinstalowuje /usr/bin/git?
nohillside

@nohillside Nie działa, ponieważ git-scm.com nie instaluje się w / usr / bin / git. Zaktualizowałem odpowiedź, aby była bardziej przejrzysta.
Kasper

Dzięki. Jeśli zastanawiasz się nad głosami negatywnymi, przeczytaj ponownie pytanie. Twoja odpowiedź jest poprawna sama w sobie, ale nie odnosi się bezpośrednio do zadanego pytania.
nohillside

@nohillside Wiem, ale to odpowiada na tytuł, a tytuł jest powodem, dla którego kliknąłem artykuł - więc ta odpowiedź pomogłaby mi :)
Kasper

1

/usr/bin/git, wraz z innymi narzędziami cmd, jest tylko zworką binarną do prawdziwej wersji binarnej dostarczanej z Xcode.app lub „Xcode Command Line Tools” (CLT). Jest chroniony przez SIP i nie należy go usuwać.

Możesz rozważyć usunięcie Xcode.app lub / Library / Developer / CommandLineTools /.


0

Miałem bardzo podobny problem. Walczyłem z tym przez wiele godzin i wreszcie odkryłem, że usunięcie / usunięcie mojego folderu .ssh i wygenerowanie nowego klucza ssh załatwiło sprawę.

Uruchomiłem następujące w terminalu

rm -rf .ssh/

(po rm -rf wpisz .ss i naciśnij TAB, powinien przejść do folderu)

Twój folder ssh nie powinien już istnieć

Następnie wygeneruj swój klucz publiczny za pomocą następującego polecenia

ssh-keygen -t rsa

LUB, jeśli chcesz skonfigurować adres e-mail, możesz wpisać

ssh-keygen -t rsa -C "youremailaddress@example.com"

Wygeneruje to klucz ssh

(Przejdź przez ten proces, postępując zgodnie z instrukcjami, w razie potrzeby ustaw hasło)

Następnie możesz wyświetlić kod, wpisując następujące polecenie

cat .ssh/id_rsa.pub

LUB

pbcopy < ~/.ssh/id_rsa.pub

(aby automatycznie skopiować klucz publiczny)

Na koniec wklej go do GitHub lub dowolnego innego, jak zwykle dodajesz publiczny klucz ssh.

To działało dla mnie bardzo dobrze.

Mam nadzieję, że pomoże to również kilku innym


To interesująca odpowiedź, ale nie jestem pewien, w jaki sposób odnosi się do usuwania git
Greenonline
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.