Czy występuje problem z zamykaniem pokrywy MacBooka Pro podczas korzystania z zewnętrznego monitora?


19

Używam zewnętrznego monitora i jedynym sposobem (który nie wymaga przeskakiwania przez obręcze), aby wyłączyć monitor MacBooka Pro, jest zamknięcie pokrywy.

Czy zamknięcie pokrywy powoduje jakieś problemy? Przeczytałem następujące informacje na innej stronie internetowej :

Nadal możesz uruchomić pojedynczy monitor zewnętrzny, jeśli zamkniesz pokrywę laptopa, ale to ogranicza przepływ powietrza i wystawia wyświetlacz na działanie dużej ilości ciepła. Niedobrze.

Odpowiedzi:


8

Z pewną ostrożnością można to zrobić bezpiecznie. Zależy to w dużej mierze od tego, jakie obciążenia umieszczasz na MacBooku, gdy jest używany w ten sposób.

Wentylacja MacBooka Pro działa optymalnie przy otwartej pokrywie. Zamknięcie pokrywy ogranicza przepływ powietrza przez otwory wentylacyjne biegnące wzdłuż wewnętrznej strony zawiasu na laptopie, jak pokazano tutaj:

wietrzą otwory w MacBooku Pro

Kiedy pokrywa jest zamknięta, wzdłuż dna jest niewielka szczelina, która służy jako droga wylotowa dla gorącego powietrza wychodzącego z tych otworów wentylacyjnych, jak pokazano tutaj:

wentylacja przy zamkniętej pokrywie

Jeśli zamykasz pokrywę, powinieneś upewnić się, że cała ścieżka wyjścia wzdłuż dolnej części laptopa jest wolna od przeszkód. Oznacza to, że nie należy umieszczać dolnej części laptopa na płaskiej powierzchni. Zasadniczo taki pionowy stojak stosuje się, jeśli chcesz obsługiwać laptopa przy zamkniętej pokrywie i zapewnić odpowiednią wentylację:

stojak pionowy

Powinieneś monitorować czujniki temperatury laptopa, aby upewnić się, że obciążenia nie popychają urządzenia poza normalne temperatury robocze, gdy używasz go z zamkniętą pokrywą. Możesz użyć czegoś takiego jak Menu iStat, aby kontrolować krytyczne parametry pracy systemu, takie jak użycie procesora i różne czujniki temperatury w MacBooku, aby upewnić się, że mieszczą się w bezpiecznych granicach.


22

Tryb Clamshell

To, co opisujesz, kiedy korzystasz z laptopa Mac (Macbook / Pro / Air), nazywa się trybem zamkniętej klapki lub trybem zamkniętego wyświetlacza .

W tym artykule pomocy technicznej Apple: Używaj komputera Mac w trybie zamkniętego wyświetlacza z zewnętrznym wyświetlaczem , szczegółowo opisuje on wymagania i sposób działania komputera Mac w zależności od używanej wersji systemu OS X.

Ale w zasadzie można podłączyć zewnętrzną mysz, klawiaturę i wyświetlacz i używać go jak pulpitu. Jeśli chodzi o to, co możesz zrobić z komputerem Mac, prawie wszystko, co możesz zrobić z otwartym komputerem, możesz zrobić z zamkniętym

Wentylacja

Otwory w komputerze Macbook znajdują się z tyłu i na dole - nie są zasłonięte, gdy pokrywa jest zamknięta .

To, w jaki sposób ciepło jest rozpraszane, bardziej determinuje to, gdzie jest umieszczone, niż czy jest otwarte czy zamknięte ...

Podczas korzystania z systemu może również wpływać na zachowanie wentylatora i ciepło. Używanie komputera na miękkiej powierzchni, takiej jak kanapa, poduszka, łóżko lub kolana, może zatrzymać ciepło wymagające większej aktywności wentylatora. Używanie komputera na twardej płaskiej powierzchni, takiej jak stół lub biurko, pozwala na optymalne promieniowanie ciepła.

Otwory wentylacyjne znajdują się z tyłu , a nie pod klawiaturą:

Komputery Mac mają otwory wentylacyjne, które umożliwiają wylot ogrzanego powietrza. Otwory wentylacyjne znajdują się z tyłu komputera na komputerach MacBook, MacBook Air, MacBook Pro i Mac Pro. Modele komputerów iMac (połowa 2012 r. i nowsze) są wentylowane wzdłuż dolnej krawędzi komputera. Upewnij się, że otwory wentylacyjne pozostają odblokowane, aby komputer działał najlepiej.

Nie ma również potrzeby ciągłego monitorowania temperatury urządzenia. Musisz to zrobić tylko wtedy, gdy masz problem z wyraźnym spowolnieniem lub nieoczekiwanym wyłączeniem.

Oprogramowanie System Management Controller (SMC) na każdym komputerze Mac zarządza warunkami termicznymi komputera niezależnie od systemu operacyjnego.

Zasadniczo, jeśli komputer Mac stanie się „zbyt gorący”, automatycznie wyłączy się, aby się zabezpieczyć. Ale zanim to nastąpi, spowolni wszystko.

Źródło: Wsparcie Apple - poznaj fanów na twoim komputerze Mac


4

Przez cały czas korzystałem z MBP 2010, 2013, 2016, a teraz 2018 MBP w trybie 90%.

Działają dobrze, ALE gumowa uszczelka w pokrywie wyświetlacza ulegnie pogorszeniu. Staną się lepkie i czasami mogą być denerwujące, ponieważ niektóre płatki odpadną.


2

Osobiście przekonałem się, że chociaż przez większość dni praca w trybie klapki z podwójnymi monitorami i przyzwoicie intensywnym obciążeniem roboczym nie stanowi żadnego problemu, gorętsze letnie upały w pomieszczeniu bez klimatyzacji sprawia, że ​​mój Macbook Pro I7 2,5 GHz, 16 GB pamięci DDR3, AMD Radeon R9 M370X 2048 MB działa wolno, bardzo wolno, nawet opóźnienia wyszukiwania w Internecie i mam 80 GB w dół i 10 GB w górę.

Po prostu otwarcie laptopa i tak, który włączył mój ekran siatkówki, niepotrzebny trzeci wyświetlacz dla mojej stacji roboczej, wydawał się pozwalać na rozproszenie większej ilości ciepła i prawie natychmiast odczułem mniej powolne wrażenia niż w porównaniu do trybu Clamshell. Na zewnątrz jest 90 stopni i mniej więcej tak samo w moim biurze, jestem prawie naga jak tego typu :)


to naprawdę przydatne anegdotyczne informacje, dzięki.
Dan Rosenstark
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.