Jak odróżnić oryginalny i fałszywy zasilacz Apple 5W USB EU A1400 / MD813ZM / A?


2

Dostałem europejską 5-watową ładowarkę USB model A1400, która twierdzi, że pochodzi od Apple. Ładowarka twierdzi nawet, że została zaprojektowana przez Apple w Kalifornii i wyprodukowana w Chinach. Prawdopodobnie przez „Salcomp”.

Część „wyprodukowano w Chinach” jest najprawdopodobniej uzasadnionym roszczeniem.

Ale jak mogę się dowiedzieć, czy ta ładowarka USB jest podrobiona, czy jest produktem Apple?

Posiadam prawdziwy A1300, który był dostarczany z iPhonem kupionym w sklepie Apple w Oberhausen. Piny 230 V, dwie ładowarki USB pokazano na poniższym zdjęciu:

Ładowarka Apple 5 W USB A1300 i prawdopodobnie fałszywe styki A1400 230 V.

Oto zdjęcie odcisku seryjnego wewnątrz złącza USB zarówno z „A1400”, jak i oryginalnego A1300: Numer seryjny A1400 i A1300 wewnątrz złącza USB

I tutaj nadruk „Etykieta certyfikacji” możliwego podrobionego A1400: Możliwe podrobione ładowarki Apple A1400 aka MD813ZM / A to etykieta certyfikatu

PS Mam świadomość programu wymiany A1300 na A1400 i nie używam już A1300 do ładowania.


1
Jeśli interesuje Cię rodzaj ankiety, głosowałbym na podrobione: czcionki etykiety wtyczki są niespójne (zwłaszcza kerning), a logo Apple jest węższe niż powinno. Fazowanie na pinach wtyczki jest również okropne, co zgadza się z raportem @ Elfa.
Merlin

Brakujące spacje po podwójnym dwukropku (:) jest wyraźnym znakiem podróbki.
Pro Backup

Odpowiedzi:


1

Przybyłem tutaj, mając ten sam problem co ty i googlując. :)

Dostałem moją ładowarkę EU o mocy 5 W (jestem pewien, że jest podrobiona) od lokalnego sprzedawcy, ponieważ moja nowa SE była przeznaczona na rynek brytyjski, więc miałem jej trzy pinową ładowarkę w pudełku. Ten, który kupiłem, miał problem, który wkrótce zauważyłem. Kiedy próbowałem naładować go moim SE, wrażliwość na dotyk oszalałaby. Porównałem ją z ładowarką mojej dziewczyny (dostała ją ze swoim 6S w pudełku, na rynek francuski) i działała bezbłędnie. Istnieje kilka różnic między tymi dwoma. Metalowe szpilki są różne, fałszywy jest lżejszy i możesz nieco zgiąć plastikową obudowę, gdy naciskasz ją mocniej. Sprawili nawet, że numer seryjny był czytelny, ale zdradziły go szpilki i waga. Jutro opublikuję zdjęcia, gdy będzie światło dzienne, dzięki czemu mogę tworzyć lepsze makra.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.