Jak rozwinąć partycję dysku twardego systemu gościa OSX w VirtualBox po powiększeniu dysku?


2

Mój system hosta działa w systemie OSX El Capitan 10.11.5 i VirtualBox 5.0.22 r108108

Korzystając z informacji zawartych w innej odpowiedzi , udało mi się wyodrębnić ISO mojego systemu operacyjnego hosta i zainstalować go jako system operacyjny gościa na maszynie wirtualnej VirtualBox. Podczas tworzenia musiałem pozostawić ustawienia mojej maszyny wirtualnej jako domyślne, co spowodowało, że mam tylko dysk twardy o wielkości 20 GB, ale pomyślnie uruchomiłem system gościa i mam partycję 20 GB.

Teraz chcę zwiększyć rozmiar mojego wirtualnego dysku twardego do 40 GB. Użyłem następującego polecenia, aby zmodyfikować plik vdi:

VBoxManage modifyhd test1.vdi --resize 40960

Narzędzie dyskowe nie może jednak rozpoznać, że dysk ma teraz 40 GB i nie mogę rozwinąć partycji. Próbowałem zarówno programu Disk Utility po pełnym rozruchu, jak i programu Disk Utility obecnego w ISO, kiedy go uruchamiam.

Jak sprawić, aby system operacyjny gościa OSX rozpoznał większy dysk twardy i odpowiednio rozwinął partycję?


Powiedziałeś: „ Musiałem pozostawić ustawienia mojej maszyny wirtualnej jako domyślne podczas tworzenia, co spowodowało, że mam tylko dysk twardy o wielkości 20 GB ” ... Dlaczego musiałeś zostawić go na 20 GB? Nie miałem problemu ze
zmianą

Zarówno mój współpracownik, jak i ja, próbowaliśmy zmienić rozmiar dysku twardego na 40 GB podczas kreatora, a maszyna wirtualna po prostu pokazywała czarny ekran podczas próby uruchomienia nośnika instalacyjnego. Nie mogliśmy zainstalować systemu gościa i stwierdziliśmy, że to błąd. Jeśli uważasz, że możesz w tym pomóc, mogę otworzyć nowe pytanie.
Ryan Jarvis,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.