Jakie ustawienie powoduje, że OS X pozwala zmieniać rozmiar okien za stacją dokującą?


15

Przez lata konfigurowałem swoją część komputerów Mac, ale nigdy nie byłem w stanie wskazać, które ustawienie mówi OS X, że jesteś w stanie przesuwać okno w pionie tak, aby wychodziło za dok (zakładając, że stacja dokująca znajduje się w domyślnej pozycji u dołu ekranu), w przeciwieństwie do możliwości zmiany jej rozmiaru tylko w pionie, tak aby dotykała górnej części „przestrzeni” stacji dokującej.

Mój komputer to 21-calowy iMac Core 2 Duo i doprowadza mnie to do szaleństwa, ponieważ szybko przeciągnę okno o większym rozmiarze, pociągając w dół i w prawo, ale zamiast pozostać zablokowanym pionowo nad dokiem, przesunie się za nim, co Nie podoba mi się to, więc muszę poruszyć oknem, aby wszystko z powrotem znalazło się w widocznej przestrzeni ... mój komputer domowy (6-rdzeniowa wieża) nie ma tego problemu, chociaż mam, z tego, co mogę powiedz, ustaw to prawie identycznie.

Obie maszyny z najnowszą wersją lamparta śnieżnego.

Oto wideo przechwycone z mojego komputera w domu, pokazujące preferowane zachowanie zmiany rozmiaru okna. Jeśli to w ogóle pomoże, mogę jutro zrobić kolejny z mojego komputera roboczego, pokazując, że okna zmieniają się za dokiem.

Odpowiedzi:


11

Żadna aplikacja nigdy nie przesunie się „na górę” Docka. Możesz zmieniać rozmiar aplikacji, które mogą obejmować część doku i pozostaną poniżej doku. Po przesunięciu lub naciśnięciu przycisku „zoom” menedżer okien OS X automatycznie zmieni rozmiar okna, aby usunąć część zakrytą przez dok.

Inne zachowanie można zaobserwować, jeśli stacja dokująca jest ustawiona na „Auto-Hide” ( cmd+ alt+ d). Ponieważ Dock jest teraz „tymczasowo widocznym” obiektem, okna zakrywają tę część i korzystają z niej, niezależnie od widoczności Docka w momencie zmiany rozmiaru.

AKTUALIZACJA : Jeśli Dock jest zawsze widoczny, czy mówisz mi, że nie możesz chwycić żadnego okna (w tym przykładzie okna Findera) i przeciągnąć je jak na zdjęciu? (Czerwona strzałka to wskaźnik myszy, którego SSHOT nie przechwycił). Klikałem i przeciągałem pod dokiem.

Przeciągnij za dok

AKTUALIZACJA II : Gdy rozpoczęliśmy badanie, okazuje się, że spełnione są następujące warunki:

Jeśli do systemu OS X jest podłączony dodatkowy ekran, a jego rozdzielczość pionowa jest wyższa niż ekran główny (gdzie znajduje się pasek menu i stacja dokująca), wówczas dok pozwoli na zmianę rozmiaru „za”. Nie mam wystarczającej liczby kombinacji ekranów, aby dokładnie przetestować, kiedy to się dzieje, ale jest dla mnie jasne, że dzieje się to tylko wtedy, gdy jest zewnętrzny wyświetlacz.

Dalej jest strzał z mojej aranżacji. Jak widać na zdjęciu, „przerwa” między dużym szerokim ekranem a pionowym po prawej to, co moim zdaniem powoduje, że Dock zachowuje się w ten sposób. Wygląda na to, że menedżer okien przyjmuje najwyższy rozmiar w pionie podczas określania granic. Nie wiem, czy to funkcja, czy błąd.

alternatywny tekst

AKTUALIZACJA III * : Ok, dla celów testowych, poszedłem naprzód i zmodyfikowałem układ ekranu (patrz zdjęcie). Przesadziłem, ponieważ chciałem się upewnić, że nie ma dziwnego działania offsetowego. Przy ekranach ułożonych jak na obrazku moja stacja dokująca nie pozwoli mi zmienić rozmiaru poniżej .

alternatywny tekst

Być może rozwiązuje to „tajemnicę”, dlaczego tak się dzieje. Mam nadzieję, że możesz go powtórzyć i / lub znaleźć sposób na obejście tego problemu. Dla przypomnienia , rzadko się na to natrafiam, ponieważ zazwyczaj albo automatycznie ukrywam dok, albo używam SizeUp do przenoszenia / rozmieszczania okien i nie pozwala mi to umieszczać okien za dokiem.


nie do końca to, czego szukam. Wiem, że aplikacje nigdy nie mogą pokryć stacji dokującej, ale mój komputer służbowy pozwala mi zmienić rozmiar aplikacji za stacją dokującą, podczas gdy mój komputer domowy tego nie robi. Chcę wiedzieć, co kontroluje to zachowanie.
Ty W

to jest poprawne. Na moim komputerze domowym nie mogę tego zrobić, na moim komputerze roboczym mogę. Doprowadza mnie to do szaleństwa bez końca, że ​​jest dozwolone w pracy ... może mam trochę OCD na temat moich rozmiarów okien, czy coś, ale po prostu nie lubię okna wychodzącego pod dok: p
Ty W

Rozumiem twoją troskę, ale nie wiedziałem, że istnieje sposób, aby temu zapobiec. Czy korzystasz ze stacji dokującej „3D”?
Martin Marconcini,

Tak, używam domyślnej podstawowej stacji dokującej na obu komputerach. Moje domowe komputery zawsze zachowywały się w ten sposób (dual 500 MHz G4 i PowerBook G4 667 MHz z publicznej wersji beta systemu OS X do 10.4ish, dual 2.5 GHz G5 z 10.4ish do 10.5 i moja nowa wieża w 10.6) ... to tylko iMac w pracy, który pozwala mi zmieniać rozmiar za dokiem.
Ty W

zaktualizowane pytanie z linkiem do filmu.
Ty W
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.