Jaki jest format pliku .xip


114

Jak Xcode 8 beta jest dostępna do pobrania, widzę to rozłożone w .xiprozszerzeniu Xcode_8_beta.xip.

Co to jest format .xip? Jaka jest różnica między poprzednim formatem .dmg?


Jak więc zainstalować ten plik Sir?
Pobieram

Odpowiedzi:


139

Według strony xippodręcznika:

Plik XIP jest analogiczny do zip (1), ale pozwala na zastosowanie i weryfikację podpisu cyfrowego w systemie odbiorczym przed rozszerzeniem archiwum. Gdy plik XIP zostanie otwarty (przez podwójne kliknięcie), narzędzie do archiwizacji automatycznie go rozszerzy (ale tylko wtedy, gdy podpis cyfrowy jest nienaruszony).

Zasadniczo .xipplik ma tylko .zipsygnaturę potwierdzającą, że plik nie zmienił się od czasu zapisania go przez jego twórcę. Chroni to zarówno przed uszkodzeniem spowodowanym błędem dysku, jak i przed ingerencją strony trzeciej w plik.


46

.xipFormat pliku zawiera archiwum ( xarzawierający gziparchiwum i metadane) i podpis archiwum.

Aby zdekodować .xipplik, użyj następujących poleceń:

pkgutil --check-signature <xip-file>
xar -xf <xip-file>
tar -zxvf <xar-file>

Zobacz następujące linki, na których programiści omawiają ten format i jego implikacje:

Nie do użytku publicznego

Od tego czasu Apple usunęło xipz publicznego użytku. Format został zarezerwowany do wyłącznego użytku Apple w przyszłości, patrz TN2206 :

Ważne: począwszy od systemu macOS Sierra rozszerzane będą tylko archiwa XIP podpisane przez Apple. Programiści korzystający z archiwów XIP będą musieli przejść do korzystania z podpisanych pakietów instalatora lub obrazów dysków.


1
To nie działało dla mnie dla Xcode_8_GM_seed.xip. Po użyciu Xara zostałem plik pbzx zamiast archiwum gzip.
zeroimpl,

1
xar -xf Xcode_8.xip wyprodukował zero plików poniżej
10.11.4

1
Jeśli xipmożna go rozwinąć, pliki będą znajdować się w tym samym folderze, co oryginał. Według @AntonTropashko prawdopodobnie nie zostaną utworzone żadne pliki.
Graham Miln

1
Wygląda na to, że pliki XIP różnią się w zależności od daty produkcji, udało mi się wyodrębnić pliki „Contents” i „Metadata”, a zawartość zawierała pozornie surowe dane, które nie były skompresowane przez Xz.
uwagi

2
Moje pierwsze przypuszczenie byłoby takie, że zawartość Metadatapliku wskazuje kompresję stosowaną dla surowych danych. Biorąc pod uwagę, że Apple zmieniło format na prywatny, mogą go zmienić bez publicznej dokumentacji.
Graham Miln

3

Według mojej wiedzy xip jest pochodną xar używającą kompresji gzip, z nagłówkiem toc xml zawierającym sumę kontrolną, znacznik czasu, certyfikaty, identyfikator / nazwę użytkownika, datę i godzinę utworzenia / modyfikacji / dostępu itp.


1

Narzędzia Unarchiver i wiersza poleceń (xar, tar) nie działały dla mnie w systemie MacOS 10.12.6. To, co zadziałało, to kliknięcie prawym przyciskiem myszy pliku .xip i wybranie „Narzędzia archiwizacji”, było w stanie pomyślnie rozwinąć plik .xip.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Czy udało Ci się zainstalować xcode przy użyciu pliku .xip?
Ahmed Anwar

Tak, dwukrotne kliknięcie pliku .xip wyodrębnia aplikację XCode. Nie kopiuje go do folderu Aplikacje, więc będziesz musiał wykonać tę część samodzielnie.
mbonness
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.