Jak zachować synchronizację zakładek Chrome z Safari


14

Używam głównie Chrome i często zakładki. Chciałbym, aby te zakładki były automatycznie synchronizowane z Safari. Czy to możliwe?


To nie jest możliwe. Wystarczy wybrać jedną przeglądarkę, to moja rada.
owlswipe2
Korzystam z BookMacster firmy Sheep Systems na moim głównym komputerze Mac. Następnie włączam synchronizację Google i synchronizację iCloud. Wszystko pozostaje zsynchronizowane. Cały czas. Działa bezbłędnie.
Kent

Kent, chcę tylko podziękować za twoją sugestię dotyczącą BookMacster. Zawsze szukałem alternatywy dla Xmarków, ponieważ była ona bardzo błędna i zasadniczo przestała działać. BookMacster działa świetnie.
mzaur

Odpowiedzi:


6

Aby wyjaśnić poprzednią odpowiedź.

Znane problemy z Xmarks + Chrome + Safari

Chciałbym dodać kilka uwag na temat Xmarków . Korzystanie z Xmarks dla Safari i Chrome działa głównie bardzo dobrze, ale w niektórych przypadkach możesz napotkać problemy z konfliktami.

Kontekst

Jeśli włączysz synchronizację zakładek Chrome i jeśli wtyczka Xmarks działa w trybie automatycznej synchronizacji (ustawienie domyślne), mogą pojawić się pewne konflikty:

  • wszystkie foldery zakładek pojawią się podwójnie.
  • Jedna będzie pusta, druga zawiera zakładki.

Ręczne naprawianie tego rodzaju problemów może być nudne ... Zwłaszcza, gdy masz wiele zakładek.

Hack / Solution

Jedyne znalezione przeze mnie rozwiązanie to:

  • Nadal korzystaj z synchronizacji z Google Chrome (zakładki, wtyczki i cokolwiek chcesz).
  • Wyłącz tryb automatyczny wtyczki Xmarks (zarówno w Safari, jak i Chrome).
  • Następnie, za każdym razem, gdy dodajesz zakładkę do safari lub chrome, zastanów się nad zastąpieniem serwera Xmarks słowem „upload” (patrz ustawienia zaawansowane Xmarks), a następnie pobierz nowe zakładki poprzez „download”. ( obrazek poniżej to zrzut ekranu Xmarks dla Safari - masz prawie taki sam panel we wtyczce Chrome Xmarks ).

Wniosek

Oczywiście ta sztuczka nie ułatwia ci życia i jest niemożliwa do użycia, jeśli chcesz jednocześnie korzystać z Safari i Chrome (zbyt wiele przesyłania / pobierania).

Zrzut ekranu Xmarks for Safari


Czy te problemy nadal występują w najnowszej wersji?
rraallvv

Nie mam pojęcia, przestałem używać Safari, jednak przypuszczam, że nadal tak jest.
Nibor Ndj

1
Xmarks jest okropny i wciąż zepsuty. Zmieniłem się na Bookmacster i działa świetnie
mzaur

1
XMarks zamyka sklep 30.04.2018, co jest dłuższe niż się spodziewałem.
Darf Nader

2

Jedynym naprawdę niezawodnym sposobem synchronizacji między dwiema przeglądarkami, takimi jak Chrome i Safari, jest eksportowanie zakładek z przeglądarki źródłowej, usuwanie wszystkich zakładek w przeglądarce docelowej, a następnie importowanie. Tak naprawdę nie ma sposobu na ich „synchronizację”. Pozwoli ci to przynajmniej aktualizować zakładki, ale to wszystko, co możesz uzyskać w niezawodny sposób.

Niestety, gdy XMark zniknął z 30 kwietnia 18, nie ma już wykonalnego rozwiązania synchronizacji dla wielu przeglądarek, które faktycznie działałoby. Ponieważ wszystkie rozszerzenia synchronizacji między przeglądarkami są uszkodzone, jest to naprawdę jedyny bezpieczny sposób w systemie MacOS.

Jeśli masz hosta systemu Windows, aplikacja iCloud faktycznie obsługuje synchronizację z innymi lokalnymi przeglądarkami systemu Windows, więc jeśli masz maszynę wirtualną z systemem Windows lub hosta, możesz to obsłużyć, zgodnie z tym artykułem, ale jeszcze tego nie próbowałem.

Zamiast narzędzia do synchronizacji online, które działa i nie koliduje z synchronizacją Safari (która jest potrzebna do synchronizacji z IOS), wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby napisanie skryptu do synchronizacji / scalenia / deduplikacji zakładek między ustawieniami zakładek dwóch lub trzech różnych przeglądarek. Dawno minęły czasy, kiedy zakładki były zapisywane w jednym pliku HTML, ale nie powinno być zbyt trudno traktować tego jako tekst bez konieczności utrzymywania bazy danych stron trzecich.


1

AKTUALIZACJA: Niestety, Xmarks został zamknięty, więc nie jest już opcją.


Za pomocą Xmark można łatwo synchronizować zakładki między większością przeglądarek komputerowych, w tym Google Chrome i Safari.

Urządzenia z systemem iOS nie mogą bezpośrednio synchronizować swoich macierzystych zakładek Safari z Xmarkami, ale jeśli skonfigurujesz Chrome i Safari na Macu, aby synchronizowały się z Xmarks, i włączysz synchronizację Safari iCloud zarówno na Macu, jak i urządzeniach z iOS, wtedy iOS Safari zakładki zostaną pośrednio zsynchronizowane z zakładkami w Chrome na komputerze Mac.


Pamiętaj, że od czasu do czasu zduplikuję twoje zakładki, jeśli włączona jest synchronizacja natywna Chrome, zwykle jest i bardzo przydatne jest utrzymywanie Chrome na Androidzie połączonym z Chrome na komputerze. Z tego powodu zrezygnowałem z ocen. Możesz zapłacić funkcję premium, aby zsynchronizować również Androida. To może zadziałać
Lombas,

czy Xmarks nie żyje? link jest ...
K.-Michael Aye,

Tak, Xmarks został zamknięty w maju 2018 r. Xmarksalternatives.com
Glyph

0

Nawet nie zawracaj sobie głowy instalowaniem rozszerzenia zakładek iCloud dla Chrome. Działa strasznie i psuje twoje zakładki. Jedynym rozwiązaniem, jakie znalazłem, jest użycie Xmarks, ale jest to niedoskonałe i często sprawdzam, czy Apple zaktualizowało rozszerzenie Chrome, aby naprawić swoje problemy. Xmarks działa, ale usuwanie zakładek z Chrome nie działa, jeśli masz również włączoną synchronizację zakładek iCloud. Po prostu pojawią się później. Być może nie potrzebujesz synchronizacji zakładek iCloud, ale jeśli masz urządzenie z iOS, tak. Jedynym sposobem na usunięcie zakładki jest zrobienie tego z OSX / iOS. Być może będziesz musiał to zrobić kilka razy.


Ponadto rozszerzenie zakładek iCloud działa tylko w systemie operacyjnym Windows, a nie, jeśli chcesz korzystać z Chrome na macOS.
Sven R.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.