Czy ktoś, kto zarejestrował mój iPhone, może odczytać wszystkie moje wiadomości tekstowe?


19

Mój były mąż zarejestrował mój iPhone i dowiedziałem się, że używa iCloud do sprawdzania każdego mojego ruchu (iPhone, który dostał ode mnie, jest połączony z jego kontem iCloud). Czy będzie w stanie odczytać wszystkie moje prywatne wiadomości tekstowe wymieniane przez iPhone'a? Czy jest coś, co mogę zrobić, aby uniemożliwić mu czytanie moich wiadomości w przyszłości?


6
Niejasne pytanie zebrane w tym poście brzmi: „w jaki sposób zabronić mojemu byłemu mężowi dostępu do mojej usługi iCloud”, na co znakomicie odpowiada John Ramos poniżej. OP - edytuj swoje pytanie, aby pominąć pytania prawne (prawa) i zwięźle zapytaj, jak wyłączyć iCloud.
IconDaemon,

1
@IconDaemon Dzięki! Zgadzam się, że nie możemy udzielać porady prawnej, chociaż możemy udzielać przydatnych porad technicznych. Tak, Jenny, edytuj swoje pytanie, aby pasowało do celu witryny i wiedzy jej członków.
owlswipe

@Allan pewnością istnieją aspekty pozaprawne na pytanie więc edit zewnątrz części off-topic zamiast zamykania.
David Richerby,

Odpowiedzi:


36

Będzie on w stanie odczytać wszystkie wiadomości tekstowych mojego iPhone?

Tak. Jeśli ma iPada, Maca lub iPhone'a podłączonych do tego samego konta iCloud, z którego korzystasz na swoim iPhonie, wówczas wszystkie otrzymane SMS-y powiadomią go również, a on będzie mógł zobaczyć twoje wysłane SMS-y i wysłać również własne . Może on również (jeśli jest przebiegły) przywrócić nowego iPhone'a z kopii zapasowej iCloud telefonu iPhone, a zatem skopiować dane ze wszystkich aplikacji.

Czy mam jakieś prawa?

Z pewnością możesz się wylogować z jego konta iCloud (przejdź do aplikacji Ustawienia na iPhonie, przewiń w dół i dotknij iCloud, a następnie przewiń w dół i dotknij Sign Out). Następnie utwórz własne nowe konto iCloud (przejdź do https://icloud.com w przeglądarce internetowej). Upewnij się, że skonfigurowałeś je z silnym, oryginalnym hasłem, którego nigdy wcześniej nie używałeś, i upewnij się, że twój były nie ma dostępu do konta e-mail, na którym skonfigurowałeś iCloud. Następnie jako dodatkowe zabezpieczenie powinieneś skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoim koncie iCloud, które zagwarantuje, że każda osoba logująca się na twoje konto będzie potrzebowała fizycznego dostępu do twojego iPhone'a. Aby uzyskać przewodnik na temat konfigurowania uwierzytelniania dwuskładnikowego, zobacz https://support.apple.com/en-us/HT204915 . Teraz twój były nie będzie mógł zobaczyć twoich danych iCloud.

Końcówka od użytkownika Alexis : Nie ustawione na pytania odzyskiwania do czegoś ex byłyby w stanie odgadnąć. Zamiast tego twórz fałszywe odpowiedzi i przechowuj je gdzieś lokalnie (nie w chmurze !!), np. Na dysku flash, w notatce offline, a nawet na kawałku papieru.


3
PO ma dodatkową prawo w wielu krajach - nakaz, że zabrania tego rodzaju stalking. Dobrze jest porozmawiać z policją.
ceejayoz

„Czy będzie w stanie odczytać wszystkie moje wiadomości tekstowe? Tak”. Jesteś pewny? Czy nie byłyby to tylko wiadomości iMessages, a nie SMS-y?
msh210

@alexis Bardzo dobra wskazówka! Poprawiłem w ten sposób swoją odpowiedź.
owlswipe

1
@ msh210 Z iOS 8 + OS X Yosemite udostępnia wiadomości SMS / MMS między urządzeniami, podobnie jak funkcje synchronizacji iMessage, które pojawiły się w Mountain Lion. I tak, jestem pewien, dopóki eks miał fizyczny dostęp do urządzenia po skonfigurowaniu go na swoim koncie iCloud i był w stanie zatwierdzić nowego użytkownika iMessage na tym koncie iCloud.
owlswipe

1
@ceejayoz Tak. Radzę OP (Jenny), aby skontaktowała się z policją, jeśli nie jest pewna, czy zmiana konta iCloud rozwiązała problem.
owlswipe
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.