Jak podłączyć komputer Mac do telewizora analogowego?


9

Czy możliwe jest połączenie mojego MBP z portem Thunderbolt do starego telewizora CRT? Myślę, że telewizor ma przynajmniej wejścia kompozytowe, a może także S-Video.

Chciałbym również używać innych komputerów z tym samym telewizorem, w tym jednego z Mini DisplayPort i jednego z wyjściem DVI (tak myślę).

Robię montaż wideo i pomocne jest zobaczenie mojej pracy na telewizorze.


2
Kiedy mówisz „RCA”, masz na myśli wideo kompozytowe lub komponentowe? Sprawdź je.

@Wheat Jestem pewien, że mam na myśli kompozyt wideo.
daviesgeek,


Może się okazać, że adapter do podłączenia starego telewizora kosztuje prawie tyle samo, co nowy, tani telewizor.
Thorbjørn Ravn Andersen

Odpowiedzi:


11

Najnowsze modele komputerów Mac z portem Thunderbolt lub Mini DisplayPort nie mogą bezpośrednio wysyłać sygnału kompozyt / S-Video (starsze komputery Mac z interfejsem micro-DVI mogą to zrobić przy użyciu odpowiedniego adaptera ).

Dlatego potrzebujesz konwertera (zasilanego przez USB lub osobne źródło zasilania), który pobiera sygnał VGA i konwertuje go na kompozytowy lub S-Video, który można podłączyć do telewizora. Musisz uzyskać taki, który może dostarczyć prawidłowy sygnał wideo do twojego telewizora (PAL / NTSC / SECAM), chociaż większość z nich obsługuje wszystkie te. Te konwertery są dostępne w szerokim przedziale cenowym - generalnie im droższy, tym lepsza jakość (sygnału). wprowadź opis zdjęcia tutaj

Będziesz także potrzebował przejściówki Mini DisplayPort na VGA, aby uzyskać sygnał VGA z komputera Mac (działa to również z MBP Thunderbolt). Na komputerze z wyjściem DVI, miejmy nadzieję, masz kartę graficzną, która może wyprowadzać sygnał VGA, w takim przypadku potrzebujesz jedynie przejściówki DVI na VGA . Jeśli wyprowadza tylko DVI, masz kłopoty, ponieważ potrzebujesz innego konwertera, który konwertuje ten sygnał cyfrowy na VGA.

Alternatywnie możesz dostać kartę graficzną USB, która bezpośrednio wysyła sygnały telewizyjne, chociaż wydaje mi się, że nie mogę jej teraz znaleźć. Będzie to działać jak dodatkowy monitor, co może być lepsze.

W przypadku, gdy telewizor ma wejścia SCART (głównie Europa) zamiast composite / S-video, będziesz również potrzebował adaptera SCART , chociaż może to być dołączone do niektórych wyżej wymienionych produktów.

Cała konfiguracja wyglądałaby następująco:

Mac -> Mini DisplayPort to VGA adapter -> Converter box -> [SCART adapter] -> TV

Dzięki wielkie! Próbuję połączyć MBP z portem Thunderbolt. Byłoby miło połączyć dwie inne; jeden ze złączem mini DisplayPort i jeden ze złączem DVI (tak myślę). Czy są jakieś inne typy złączy?
daviesgeek

Najnowszy (Thunderbolt) MBP nie obsługuje wyjścia wideo kompozytowego, najniższe, co może zrobić, to VGA (przez przejściówkę z Mini DisplayPort na VGA). Stamtąd będziesz potrzebować aktywnego konwertera wideo VGA na kompozytowy. To samo dotyczy drugiej maszyny Mini DisplayPort. Urządzenie ze złączem DVI może, ale nie musi, obsługiwać wyjście VGA przez adapter (w zależności od karty graficznej), ale jeśli tak, możesz podłączyć wyjście VGA do tego samego modułu konwertera i mieć wszystkie 3 na telewizorze. Nie wiem, do czego chcesz, ale weź pod uwagę, że rozdzielczość będzie niska, a jakość obrazu niezbyt dobra.
Ingmar Hupp,

Whoa, to dość skomplikowane. Czy mógłbyś zamieścić linki do przykładów sprzętu? Powód, dla którego pytam, jest taki, że wykonuję montaż wideo i pomocne jest zobaczenie mojej pracy na telewizorze.
daviesgeek

Zaktualizowana odpowiedź (i pytanie) w celu odzwierciedlenia dodatkowych informacji w komentarzach. Powodzenia :)
Ingmar Hupp

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.