Czy można zminimalizować okno aplikacji, klikając jego ikonę Docku?


46

Coś niepokoi mnie jako użytkownika systemu Windows w systemie OS X, ponieważ nie mogę zminimalizować okna aplikacji, klikając ikonę dokowania aplikacji. Czy istnieje ukryte ustawienie umożliwiające takie zachowanie lub narzędzie, które ktoś może polecić?


Kliknij ikonę, aby przenieść aplikację na pierwszy plan - czy mówisz, że chcesz zmienić to zachowanie?
user151019,

8
W systemie Windows zachowanie polega na przełączaniu widoczności.
Oliver Weichhold

1
Podstawowy system operacyjny może zminimalizować aplikacje, klikając ich ikonę w panelu.
SE13013

1
Hej, myślę, że tutaj jest fajne narzędzie, które robi dokładnie to, czego chcesz! brawersoftware.com/products/ubar
Code Farmer

Odpowiedzi:


51

Możesz ukryć aktywną aplikację, klikając jej opcję (klikając z wciśniętym klawiszem Alt) w doku. Możesz także ukryć aktywne okno i otworzyć inne okno, klikając z wciśniętym klawiszem Alt dowolną aplikację, którą chcesz otworzyć w doku.

Ale zgadzam się z tobą, że bardziej symetryczne byłoby kliknięcie w celu zminimalizowania wszystkich otwartych okien w aplikacji. Jestem długoletnim użytkownikiem komputera i jest to jeden z obszarów, w którym komputery PC mają rację. To i łączenie zamykania i zamykania (i związany z tym problem z zarządzaniem oknami).


5
To powinno być oznaczone jako rozwiązanie. Odpowiedź Mikołaja dotyczy klawiatury. Ten dotyczy myszy / gładzika. Dlatego uważam, że ten powinien być oznaczony jako rozwiązanie. Dzięki Michael!
Jo Smo,

Dzięki stary! Rozpoczęcie pracy z komputerem Mac i twoja odpowiedź była pomocna.
Omar Tariq

15

Prosta odpowiedź to przeniesienie okna na przód. Apple + H ukrywa jednak okno, więc może być nieco bardziej przydatne.


4

Kliknij ikonę prawym przyciskiem myszy i wybierz Hide


2
możesz także przytrzymać lewy przycisk.
bdecaf

8
To jest poprawne. W przypadku „najbardziej użytecznego” oprogramowania na tym świecie poprawnym sposobem ukrycia bieżącego okna jest kliknięcie prawym przyciskiem (co musi być idealnie dopasowane w czasie przez kliknięcie dwoma palcami jednocześnie), a następnie przesunięcie kursora w górę, aby wybrać menu „Ukryj”, które jest następne do menu „Wyjdź”.
Ganesh Krishnan

@GaneshKrishnan Kocham twoją ironię!
Marecky,

2
To za dużo klikania.
MirecXP,

4

+ M lub kliknij dwukrotnie pasek tytułu okna, aby zminimalizować okno.


1
Podwójne kliknięcie nie działa dla mnie ... może działa na starszych wersjach OSX? Edytowano, aby dodać: Zgodnie z odpowiedzią @ Tapan jest to Preferencja systemowa, którą należy włączyć.
Muhd,

Dwukrotne kliknięcie tytułu okna Maksymalizuj , nie Minimalizuj.
Emadpres

Podwójne kliknięcie wykonuje przywracanie / maksymalizację, tak jak dzieje się to w systemie Windows
Sparker0i

3

kliknij i przytrzymaj ikonę aplikacji w doku i wybierz ukryj


13
Tak jest, jeśli jesteś praktykiem Zen, ale dla nas w napiętym harmonogramie, to sposób na spowolnienie :-)
Martin

3

Jak widać, nie ma sposobu na kliknięcie stacji dokującej. Inną opcją po zaakceptowaniu odpowiedzi za pomocą skrótu klawiaturowego jest włączenie ukrywania przed kliknięciem paska tytułu okna.

Otwórz Preferencje systemowe, wybierz Ogólne, wybierz Kliknij dwukrotnie pasek tytułu okna, aby zminimalizować '. W Lionie jest to powyżej kontroli rozmiaru ikony paska bocznego.


Nie jest dostępny w MacOS Siera
Emadpres

Paski tytułowe systemu MacOS nie mają kontrastu, a Chrome jest zbyt mały, aby szybko kliknąć dwukrotnie.
Cees Timmerman,

2

Jedną z rzeczy, która znacznie różni się między Windows i OSX, jest sposób, w jaki OSX traktuje okna w aplikacji. Aplikacja może mieć więcej niż jedno pojedyncze okno. Każde okno jest traktowane niezależnie od samej aplikacji.

Jeśli więc chcesz zminimalizować określone okno, zamiast ikony Docka (która jest przeznaczona dla aplikacji), chcesz użyć dowolnej z opcji minimalizacji okna:

  • Kliknij żółtą kulkę na pasku tytułu
  • Command + M.

Nie można tak naprawdę zminimalizować aplikacji (możesz uzyskać ten efekt, jeśli jest tylko jedno otwarte okno i zminimalizujesz to okno). Efekt „Ukryj” jest prawdopodobnie tym, czego szukasz.


2

Problem polega na tym, że jeśli ukryjesz (ALT-kliknięcie lub CMD-H), ukryjesz wszystkie okna tej aplikacji. Prawdopodobnie nie chcesz tego robić, aby zminimalizować bieżące okno.

W OS X nie masz paska tytułu z elementem dla każdego otwartego okna (np. 3 różne elementy dla 3 okien MS Word) - ale zamiast tego wskaźnik dla aplikacji, które mają otwarte okna, ale nic nie wskazuje, w jaki sposób wiele okien jest otwartych ... więc nie wiesz, gdzie kliknąć Dock, aby zminimalizować, które dokładnie okno (jeśli więcej okien tej samej aplikacji jest otwartych). Możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy aplikację w Docku, a następnie pojawi się lista otwartych okien, ale to jest dla osób, które mają dużo czasu na klikanie. Dla praktykujących Zen :-)

Niektóre zachowania podobne do systemu Windows można uzyskać za pomocą narzędzi innych firm, takich jak HyperDock, ale nie pamiętam, że miałem sposób kliknąć okno, aby je zminimalizować. Ale szczerze mówiąc, przetestowałem to bardzo krótko.


1
Myślę, że ALT + kliknięcie powinno być najlepszą odpowiedzią tutaj. Nie mam jeszcze reputacji, żeby to opublikować ...
MirecXP

1

Naciśnij i przytrzymaj , użyj, tababy wybrać aplikację, a następnie naciśnij, Haby ją ukryć. Teraz zwolnij .

Zrób to samo, aby odkryć aplikację.


2
Proponuję poświęcić kurczaka dla Apple Gods przed uruchomieniem okna ukryj naciśnięcie klawisza zen processes zen
Ganesh Krishnan

-1

W systemie MacOS, jeśli korzystasz z HyperDock, możesz nacisnąć Shift + kliknij ikonę Dock, a to ukryje aplikację. Jest to równoważne z naciśnięciem skrótu klawiaturowego Cmd + H - Ukryj. Ale tak naprawdę ukrywa WSZYSTKIE okna aplikacji.

HyperDock obecnie nie ma opcji Kliknij, aby zminimalizować / ukryć ..

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.