Jakie jest najlepsze narzędzie do zmiany klucza?


9

Używam klawiatur międzynarodowych, które mają `( ~z shiftem) obok Zklawisza. Jestem przyzwyczajony do posiadania `/~klucza obok 1(obecnie ten klucz produkuje §lub ±z shiftem, którego w ogóle nie używam). Moim celem jest ponowne mapowanie §/±klucza `/~.

Znalazłem kilka kluczowych narzędzi do zmiany mapowania dla systemu Mac OS, więc chcę zapytać, z którego z nich masz najlepsze doświadczenia. (Używam Mac OS X 10.6)


Odpowiedzi:


7

świetne pytanie ... Szukałem narzędzia, które pozwoli mi emulować TouchCursor dla Windows na Macu od dłuższego czasu. Wypróbowałem Ukelele , DoubleCommand i kilka innych, których nie pamiętam w tej chwili :) KeyRemap4Macbook wydawał się być najbliższy temu, czego potrzebowałem, ale nigdy nie udało mi się skonfigurować go tak, jak tego chciałem. Twój przebieg może się różnić.

Sprawdź tę stronę, która zawiera niektóre z wyżej wymienionych programów i zacznij grać :)


Wydaje się, że ani Ukelele, ani KeyRemap4Macbook nie są w stanie tego zrobić, ale oba są świetnymi programami do innych zadań związanych z dziwnymi klawiaturami.
Paul Biggar,

Dzięki. Używam KeyRemap4Macbook do mapowania znaku akapitu na `/ ~ i do tej pory działa świetnie dla mnie. Bez awarii :-)
Peter Štibraný

@Peter: Cieszę się, że to zadziałało! Muszę spędzić z tym trochę więcej czasu, ponieważ muszę go przedłużyć, aby zrobić to, co chcę :)
Robert S Ciaccio

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.