Odinstalowywanie Java na Lionie


30

Niedawno zainstalowałem środowisko wykonawcze Java (za pośrednictwem Aktualizacji oprogramowania) i włączyłem wtyczkę do przeglądarki Java oraz WebStart na Lionie, ale już ich nie potrzebuję.

Usunięcie zaznaczenia opcji „Włącz Java” w preferencjach Safari powoduje wykonanie zadania, ale wolę całkowicie pozbyć się Java. Pytanie brzmi: jak to zrobić? Chcę wrócić do czystej instalacji Lion, jeśli chodzi o Javę.


1
Proszę bardzo. Właśnie sprawdziłem nową instalację Lion, a pliki rzeczywiście tam są. Zmodyfikowałem odpowiedź rzeczową. Jest to teraz ostateczny przewodnik po usuwaniu Javy z OS X Lion :)

Podłączyłem pytanie z Mountain Lion do tego pytania, zakładając, że poniższe ogólne wskazówki będą miały zastosowanie do bardziej nowoczesnego systemu.
Graham Perrin

Odpowiedzi:


24

Usuwa wszystkie ślady Javy z OS X Lion

Odinstalowanie oprogramowania Java dla Lion jest proste. Usuń następujący katalog (który zawiera plik 1.6.0.jdk):

/System/Library/Java/JavaVirtualMachines/

Następnie (dla kompletności) wyczyść rekordy instalatora, usuwając je z /private/var/db/receipts/:

com.apple.pkg.JavaForMacOSX107.bom
com.apple.pkg.JavaForMacOSX107.plist

Na koniec usuwamy wszelkie ślady instalacji produktu z Aktualizacji oprogramowania, edytując następujący plik plist: InstallHistory.plistznajdujący się w:

/Library/Receipts/

Uwaga: Edycja pliku listy instalacji historii instalacji lepiej wykonać, kopiując listę plików na pulpit (ponieważ jest ona własnością roota i nie pozwala na modyfikację), ale upewnij się, że przywróciłeś domyślną własność, uruchamiając następujące polecenie:

sudo chown root:admin InstallHistory.plist

Możesz otworzyć plik w Edycji tekstu i usunąć następujące linie:

<dict>
  <key>date</key>
  <date>2011-09-06T14:43:35Z</date>
  <key>displayName</key>
  <string>Java for Mac OS X 10.7</string>
  <key>displayVersion</key>
  <string>1.0</string>
  <key>packageIdentifiers</key>
  <array>
    <string>com.apple.pkg.JavaEssentials</string>
    <string>com.apple.pkg.JavaForMacOSX107</string>
  </array>
  <key>processName</key>
  <string>Software Update</string>
</dict>

Dodatkowe informacje

Istnieją dwa pakiety, które można znaleźć w Javie dla Mac OS X 10.7 dmg, JavaEssentials i JavaForMacOSX107. Ten pierwszy niczego nie instaluje. Porównałem pliki znalezione w czystej instalacji OS X 10.7 (która nie obejmuje Javy) i pliki znalezione w tym pakiecie, a wszystkie one są obecne, a ponadto są identyczne pod każdym względem (v14.0.3). Dlatego jedynym pakietem, który należy usunąć, jest zestaw SDK. Ponadto możesz usunąć potwierdzenia i rekord instalacji, ale są one bardziej czyste niż cokolwiek innego. Usunięcie zestawu SDK jest wystarczające (spróbuj uruchomić program, który wymaga Java po usunięciu tego pliku, a zostaniesz ponownie powitany powiadomieniem o instalacji Java).


wow, to wyczerpująca odpowiedź. Spróbuję, ale prawdopodobnie nie teraz. =) dzięki.
Can Berk Güder

1
Prosimy o kontakt z nami. Byłoby miło mieć przewodnik dotyczący usuwania Javy, ponieważ jestem pewien, że pojawi się w przypadku innych użytkowników Lion. Z pewnością jestem zainteresowany i zobowiązałbym się do testowania. Być może możemy nawet współpracować przy opracowywaniu Applescript dla leniwych lub mniej doświadczonych technicznie.

Byłoby świetnie. Jak powiedziałem pod odpowiedzią Kevina, prawdopodobnie i tak wkrótce ponownie zainstaluję Lion, więc może uda mi się wygenerować odpowiednią różnicę.
Can Berk Güder,

Pan, naprawdę zasłużył na przyjęcie. Dzięki! =)
Can Berk Güder

1
Dlaczego trzymasz /System/Library/Java/?
gentmatt

0

Oto co znalazłem:

https://superuser.com/questions/5950/uninstall-java-on-mac-os-x

Wygląda na to, że jedynym sposobem byłoby powrót do „czystej instalacji Lion na wszystkie sposoby”. Java była kiedyś częścią podstawowego systemu operacyjnego: pomaga nie tylko w uruchamianiu treści internetowych, ale także w niektórych aplikacjach i skryptach.

Powiedziawszy to, przypuszczam, że powodem, dla którego nie jest wstępnie zainstalowany w lwie, jest to, że jest ciężki, a Apple chciał, aby pobieranie było tak lekkie, jak to możliwe. Niemniej jednak nie oczekuję, że będzie można go odinstalować, ponieważ niektóre jego komponenty wnikają głęboko w system operacyjny.

Sugeruję, aby to po prostu wyłączyć. Jak powiedziałeś wcześniej, praca jest wykonywana, a ponadto nigdy nie wiesz, kiedy będziesz jej potrzebować; jak wspomniałem wcześniej, nawet niektóre natywne aplikacje z niego korzystają. Jest tutaj. To śpi Nikomu nie rani ... Myślę, że to najlepsza opcja.

Mam nadzieję, że to pomoże.


hmm, myślałem (i nadal tak się dzieje) rzeczy mogą się różnić w Lion. a teraz jedyną aplikacją, która potrzebuje Java w moim systemie, jest Photoshop, więc Java nie jest tak naprawdę wymagana, dlatego Apple się jej pozbyła.
Can Berk Güder,

Ale wciąż prosi o instalację, kiedy tylko jest to potrzebne. Mac OS X nie potrzebuje go do uruchomienia, ale powiedziałbym, że jest jak wiele innych usług, których nie można odinstalować, takich jak serwer WWW Apache, który jest dostępny na każdym komputerze Mac. W każdym razie sugeruję, abyś go zatrzymał, ponieważ Photoshop tego potrzebuje.
kevin9794

Właściwie mój pierwotny plan polegał na pozbyciu się wtyczki i startu przeglądarki, ale pomyślałem, że łatwiej będzie odinstalować wszystko i zacząć od zera. Cóż, chyba i tak wkrótce ponownie zainstaluję Lion.
Can Berk Güder

1
@ kevin9794 Nie dotyczy to Lion.

1
@ kevin9794, ponieważ dotyczy to poprzedniej wersji OS X dostarczanej z Javą. Nie tylko nie mieliśmy listy zainstalowanych plików, prawie niemożliwe byłoby ich usunięcie bez zepsucia czegoś. Jednak Lion nie jest dostarczany z Javą, jest teraz osobnym pakietem, a zatem zapewnia nam wszystkim ładny i schludny widok dokładnie na to, jakie pliki są zainstalowane. Chociaż technicznie nie istnieje deinstalator, nie powinno być trudno znaleźć porównanie z czystą instalacją Lion, a następnie ręcznie wyciągnąć wszystkie pliki. Z pewnością dlatego odpowiedź brzmi „TAK! Możesz usunąć Javę!”
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.