Jak usunąć pojedynczy plik z Kosza?


42

Próbuję zwolnić miejsce na dysku zewnętrznym, a po usunięciu wielu rzeczy wciąż pokazuje bardzo mało rzeczywistego wolnego miejsca. Poszedłem do kosza, ale wydaje się, że nie mogę tam usunąć plików poza opróżnieniem całego kosza.

Czy coś brakuje? Jaki jest sens posiadania „obszaru przejściowego” dla rzeczy, które (prawdopodobnie) chcesz usunąć, jeśli nie możesz pozbyć się zawartych w nim plików osobno? Dysk będzie używany w systemie osadzonym, więc po prostu „umieszczenie plików w koszu” nie zajmuje miejsca na dysku, jeśli chodzi o urządzenie konsumujące.


5
Możesz użyć polecenia rm, aby usunąć rzeczy jeden po drugim. Możesz także użyć drugiego folderu do przechowywania plików „Mogę wyrzucić” te pliki, ale tracisz możliwość przywrócenia pliku z kosza do jego pierwotnego miejsca w systemie plików.
bmike

Odpowiedzi:


14

To wydaje się działać na El Capitan. Wybierz plik z wciśniętym klawiszem Control, a następnie Usuń natychmiast z menu podręcznego i potwierdź.


2
Nie jestem pewien, która wersja dodała tę opcję, ale jest zdecydowanie najlepsza. Dzięki za (w końcu) zrozumienie, Apple.
James B,

Jak to zrobić za pomocą samej klawiatury?
Louis Yang,

@LouisYang zobacz moją odpowiedź na skrót klawiaturowy. Zauważ też, że control-select = kliknięcie dwoma palcami (inaczej kliknięcie prawym przyciskiem myszy).
shlgug

42

Kosz nie jest przeznaczony do plików, które możesz chcieć usunąć później, ale raczej jako sieć bezpieczeństwa, jeśli usuniesz niewłaściwe pliki. Jeśli chcesz oznaczyć pliki do późniejszego usunięcia, użyj dedykowanego folderu (jak już wspomniano w innym komentarzu) lub oznacz je określoną etykietą / kolorem.

Aby usunąć pojedyncze pliki z Kosza

 1. Otwórz kosz w Finderze
 2. Otwórz Terminal.app
 3. Wpisz, rm -rfa następnie jeden znak spacji na końcu
 4. Przeciągnij jeden lub więcej plików do usunięcia w oknie Terminal (dopóki nie zobaczysz zielonego znaku +)
 5. Naciśnij Enter w Terminal.app
 6. Puff, pliki zniknęły!

Jeśli potrzebujesz tego bardzo często, polecam napisanie usługi za pomocą Automatora lub zapoznanie się z Terminal.app/bash.


11
Chciałbym móc cię głosować i głosować za Apple, ponieważ jest to niesamowicie głupie .
James B

6
Szczerze mówiąc, uważam, że Twój przypadek użycia (kosz jako obszar przejściowy dla plików, które mogą zostać usunięte w przyszłości) nie jest dokładnie tym, o jakim Apple myślał, dodając tę ​​funkcję. Jak już wspomniano powyżej, lepiej byłoby mieć albo określony folder wstępnego kosza, albo odpowiednią etykietę / flagę.
nohillside

3
Bez względu na to, czy Kosz ma służyć jako „obszar przejściowy” dla plików, nigdy nie zrozumiałem, dlaczego nie można po prostu wybrać pliku w Koszu i nacisnąć klawisz Delete-Usuń, aby go usunąć. Wygląda na niedopatrzenie.
daGUY

Dziękuję ... Nie jestem użytkownikiem Apple, ale używam Mac ib Tge Office ... I już użyłem Twojego sposobu usuwania! Dzięki! Niezwykle genialny

Wróciłem, aby zobaczyć nową odpowiedź i zdałem sobie sprawę, że tak naprawdę nigdy nie zwracałem uwagi na komentarze dotyczące mojego przypadku użycia. Powodem, dla którego podoba mi się analogia „kosza” w systemie Windows, jest to, że zyskujesz korzyści z Kosza (przywracanie jednym kliknięciem) oraz możliwość szybkiego zwolnienia miejsca na dysku przez usunięcie kilku dużych plików na żądanie, bez konieczności ostrożnego przejrzyj resztę folderu, aby upewnić się, że tak, naprawdę nie potrzebujesz wszystkiego .
James B,

9

Możesz utworzyć usługę Automator taką jak ta

for f in "$@" 
do
  rm -rf "$f"
done

Automator

aby następnie móc usunąć wybrane pliki za pomocą polecenia z menu usług.


4
Automatyzacja rm -rfw for each filepętli może być niebezpieczna, jeśli źle ją wykorzystasz.
CousinCocaine

8

Skrót klawiaturowy ⌘ command+ ⌥ option+ deleteusuwa plik na stałe. Działa to z dowolnego miejsca w Finderze (w tym Kosza) na El Capitan i wyższych, ale nie na poprzednich wersjach OS X.


2
O ile wiem, jest to identyczne z klikaniem prawym przyciskiem myszy i wybieraniem Usuń natychmiast, ale punkty bonusowe za znalezienie skrótu klawiaturowego, który nie wydaje się być nigdzie udokumentowany.
James B,

3

To, co robię, to kliknięcie prawym przyciskiem myszy (drugie kliknięcie) elementów, których nie chcę usunąć, a następnie z menu, które otrzymuję, zaznaczam pole wyboru „Zablokowane” w obszarze „Ogólne” i blokuje element, którego nie chcesz chcę usunąć.

zaznacz pole wyboru „Zablokowany”!

Po zrobieniu tego dla wszystkich elementów, których nie chcę usuwać, klikam „Opróżnij kosz”, po czym pojawia się pytanie, czy usunąć wszystkie, czy też usunąć tylko odblokowane elementy (które są elementami, których nie zablokowałeś i chcesz do usunięcia), wybierz „Usuń odblokowane elementy”.

wybierz „Usuń odblokowane elementy”!


1
 1. Otwórz kosz
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy element, który chcesz usunąć.
 3. Wybierz opcję „ Usuń natychmiast
 4. W oknie dialogowym Ostrzeżenie kliknij „ Usuń

Możesz także wybrać zakres plików, klikając pierwszy, naciskając „Shift”, a następnie ostatni plik z zakresu. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny z wybranych plików i wybierz polecenie „Usuń natychmiast”, jak opisano powyżej.

Na koniec możesz wybrać wiele plików, klikając pierwszy, a następnie naciskając „Command” i klikając drugi, potem trzeci itd. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy jeden z wybranych plików i wybierz „Usuń natychmiast” jako opisane powyżej.


0

Wypróbowałem podejście do terminala - działa ono jako dobra alternatywa dla tego, co robię!

Jestem użytkownikiem Parallels Windows7 (nie jestem naprawdę „zawstydzony” - nie wiem, dlaczego powinienem być - może jestem po prostu Po'ol 'Third-Worlder, który nie podziela egzotycznych smaków i uprzedzeń pierwszej haha ​​na świecie! )

W każdym razie to, co robię, to otwieram pulpit systemu Windows7 za pomocą Parallels i po prostu przeciągam rzeczy z mojego komputera Mac (dowolnego folderu, FTM) bezpośrednio do Kosza systemu Windows7 i, Voila-Selektywne, bezpieczne, skuteczne usuwanie!

Najlepsze z obu światów, mówię.


-4

Jeśli ponownie uruchomisz komputer Mac, możesz go usunąć z Kosza.

Kiedy przenoszę aplikację do Kosza, plik plist, z którego korzystasz, zostanie również przeniesiony do Kosza. Jeśli opróżnisz teraz Kosz, pojawi się ostrzeżenie „używa xxx.plist, nie możesz go usunąć”, ale jeśli zrestartujesz komputer Mac, możesz go usunąć, restart systemu może odblokować niektóre listy z systemu, więc możesz je usunąć, a także możesz usunąć go w Terminalu opisanym wcześniej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.