Czy Macbook Pro może obsługiwać częstotliwości 2,4 GHz i 5 GHz w tej samej sieci Wi-Fi bez przerywania pracy?


2

Łączę się ze światłowodowym routerem / modemem Wi-Fi SFR „La Box” we Francji (przy 180 Mb / s, 10 Mb / s) - który ma funkcję, z którą nie spotkałem się wcześniej na routerze Wi-Fi:

równoległe sieci 2,4 GHz i 5 GHz - domyślnie przy użyciu tych samych nazw i haseł

Jak wyjaśniono w ustawieniach systemu:

Do dyspozycji masz dwa rodzaje sieci Wi-Fi (2,4 GHz b / g / n i 5 GHz a / n / ac). Obie sieci mają wspólną nazwę: Numericable-abcd. Te dwie sieci można skonfigurować i używać niezależnie. Możesz wyłączyć lub włączyć swoje sieci Wi-Fi.

Używając 15-calowego MacBooka Pro z połowy 2015 r. I doświadczając przypadkowych „wypadków” Wi-Fi:

  • Pasek menu Macbook pokazuje sygnał / połączenie Wi-Fi o pełnej mocy
  • przeglądarka / aplikacja powie you're not connected to the internet
  • telewizja internetowa nadal działa - wskazując, że nie jest to problem z połączeniem zewnętrznym routera.
  • wyłączenie i włączenie Wi-Fi Macbooka - lub odczekanie kilku minut - rozwiązuje problem

Poza tym - wydaje mi się, że dostaję tylko zasięg Wi-Fi 25-30m - co wydaje się niskie (przynajmniej dla systemu 2,4 GHz).

Czy mój model Macbooka Pro może bezproblemowo przełączać się między częstotliwościami w tej samej sieci - czy uzyskałbym lepszą wydajność wyłączając jedną sieć (lub używając różnych nazw sieci)?

Czy układ Wi-Fi może zostać „zdezorientowany” przez posiadanie równoległych sieci - i czy może to być przyczyną utraty połączenia i / lub braku zasięgu Wi-Fi?

Zrzut ekranu ustawień systemu:

SFR La Box Ustawienia systemowe

Odpowiedzi:


1

Krótka odpowiedź brzmi TAK, jest w stanie. Mam MacBooka Pro 13 "Retina z końca 2013 roku z systemem El Capitan. Korzystam z dwupasmowego routera 2.4 i 5.0 firmy ASUS. Różnica w mojej konfiguracji polega na tym, że nadałem 2.4 i 5.0 różne nazwy, więc pojawiają się one oddzielnie w moim wifi Mam ustawiony, aby najpierw uzyskać dostęp do 5.0, a jeśli z jakiegoś powodu nie będzie dostępny, połączy się z pasmem 2.4. Ustawiłem to samo na moim iPhonie, iPadzie. Nie miałem żadnych problemów z połączeniem i zasięg jest całkiem dobry.

Have you tried setting each band with a separate SSID? PW can be the same if you want.  Actually I have even a guest SSID setup too and it too works just fine. 

dzięki za odpowiedź - wydaje mi się, że moje pytanie dotyczące MBP jest bardziej szczegółowe can it switch seamlessly between two frequencies on the same network? (zaktualizuję pytanie, aby było bardziej dokładne) - więc twoja rada ma mieć dwie częstotliwości jako (skutecznie) oddzielne sieci i ułożyć je w innej kolejności System Preferences -> Network -> Wi-Fi -> Advanced -> 'Drag networks into the order you prefer'?
goredwards

btw to całkiem dobra alternatywa, o której nie myślałem - przynajmniej w ten sposób zyskujesz przewagę 5 GHz i możesz w razie potrzeby wrócić do 2,4 GHz (np. problemy z zasięgiem na 5 GHz)!
goredwards

Tak, cieszę się, że tak myślisz. Mam nadzieję, że działa tak płynnie, jak dla mnie.
Mark OneWolf,

1

Możliwe, że to Twój router WiFi.

Miałem dokładnie ten sam problem z 2 komputerami Mac (iMac 27, koniec 2012 r. I MBP 2009), a także z Microsoft Surface Pro 3. Miałem zarówno sieci 2,4 GHz, jak i 5 GHz, i otrzymywałem losowe, ale ciągłe zaniki, które utraciłyby połączenie internetowe .

Każdą sieć wyłączyłem osobno, najpierw 5 GHz, a następnie 2,4 GHz. Bieganie na jednej częstotliwości na raz nie miało żadnego efektu - wciąż przerywałem połączenia. Nawet całkowicie wyłączyłem Wi-Fi w routerze i podłączyłem inny router z DDWRT działający wyłącznie jako WAP, który był zdolny tylko do 2,4 GHz. Nawet to miało problemy

Odkryłem, że jakość wykonania nawet tak zwanych najlepszych routerów (Netgear, D-Link, Asus itp.) Była nadal złej jakości. W końcu dostałem bezprzewodowy punkt dostępowy klasy Enterprise - Ubiquiti UAP-AC - czy moje problemy zniknęły.

Kiedy mówię, odejdź, mam na myśli odejdź natychmiast. Od czasu zainstalowania tego WAP nie muszę jeszcze rezygnować z Internetu. Kropka. Nie miałem ani jednego od półtora miesiąca. Zainstalowałem go. Poprawka była natychmiastowa.

Jeśli wybierzesz tę trasę, musisz wyłączyć Wi-Fi na routerze i po prostu użyć zewnętrznego WAP. Instalacja była bardzo łatwa - zajęło to około 10-15 minut, a moją sieć uruchomiłem w mgnieniu oka.


dzięki za odpowiedź - rzuciłeś okiem na punkt dostępu Ubituiti, do którego się odnosiłeś, i uzyskał niesamowite recenzje - chyba jedynym sposobem, aby wiedzieć, jest pożyczyć / kupić i porównać :-) byłoby miło, gdyby było narzędzie diagnostyczne do rysowania dowiedzieć się, co powoduje wypadanie ... sprawdzę pliki dziennika routera i zaktualizuję pytanie, jeśli zobaczę coś
istotnego

... jako kontynuacja otrzymałem Ubiquiti UAP-AC-LR i jest niesamowity - dzięki za pomysł!
goredwards
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.