Bezkorzeniowe niestandardowe planowanie kopii zapasowych Time Machine


1

Pytano, jak dostosować harmonogram tworzenia kopii zapasowych Time Machine , ale rozwiązania zawarte w odpowiedziach wydają się działać tylko w wersjach systemu OS X, które nie były „pozbawione root”, tj. Przed wersją 10.11 El Capitan (czy była to już wersja 10.10?) . Zalecane narzędzie Time Machine Scheduler również nie wydaje się być aktualizowane od 2013 roku.

Czy istnieje rozwiązanie pozwalające dostosować interwały tworzenia kopii zapasowych dla bieżących (2015+) wersji OS X?


3
Wyłącz SIP, wprowadź zmiany, włącz SIP.
user3439894

sip jest tagiem dla pytań dotyczących ochrony integralności systemu.
grg

Odpowiedzi:


2

Możesz użyć dowolnego z istniejących rozwiązań z istniejącego pytania Niestandardowe planowanie kopii zapasowych Time Machine poprzez wyłączenie ochrony integralności systemu, używając najpierwcsrutil disable w Terminalu z Recovery HD. Po wprowadzeniu zmian możesz ponownie włączyć SIP, uruchamiając to samo polecenie, ale używając „włącz” zamiast „wyłącz”, również z poziomu terminalu w Recovery HD.


Rzeczywiście, istnieje na to dość popularne pytanie . Pozostawię to otwarte, na wypadek, gdyby było (lub będzie) rozwiązanie bez wyłączania SIP.
Crissov

@ Crissov, W chwili obecnej nie ma innego rozwiązania, jak wyłączyć SIP i nie widzę, aby Apple zmieniło to w najbliższym czasie.
user3439894
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.