sprawdzanie wielkich liter ścieżki pwd


9

Czy istnieje szybki sposób sprawdzenia w terminalu, czy polecenie terminalu pwdzwraca poprawną wielkość liter ścieżki?

Zauważ, że jeśli nie cd ~/desktopwtedy pwdpowie ci, że ścieżka jest /Users/foo/desktopraczej niż prawidłowa /Users/foo/Desktop.

EDYCJA: Motywacja: systemy kompilacji potrzebują sposobu na sprawdzenie tego wcześnie, w przeciwnym razie naprawdę trudno jest debugować . Niepodejrzewający użytkownika używa niewłaściwej wielkości liter, rozpoczyna kompilację, dostaje bardzo zagadkowych błędów.

EDYCJA 2: Ciche przyjmowanie niepoprawnie napisanych wielkich liter cdto standardowe zachowanie bashsystemu plików HFS +, a więc znacznej większości użytkowników OSX. Następnie pwdjest bashwbudowany i po prostu pobiera zawartość stosu ścieżki powłoki (w tym literówki).


Dlaczego byś nie chciał zrobić cd ~/Desktopwtedy pwdbyłoby powiedzieć/Users/user/Desktop/
Brick

1
ma to na celu zwiększenie niezawodności systemu kompilacji.
Zmodyfikuję

1) Jak można pwdzwrócić cokolwiek oprócz poprawnej wielkości liter w bieżącym katalogu? 2) W jaki sposób możesz cd ~/desktopprzejść do, /Users/foo/Desktopjeśli nie masz dowiązania symbolicznego lub czegoś takiego? To pytanie nie ma sensu.
Allan

1
@Allan: spróbuj tego, co mówię w pytaniu, w systemie plików bez rozróżniania wielkości liter! Będziesz zaskoczony. Nie, nie potrzebujesz dowiązań symbolicznych ani nic takiego. To po prostu działa (TM :-)) - i po drodze strzela do ciebie w stopę.
Dima Pasechnik

2
@Allan Podejrzewam, że robi to 95% użytkowników Apple. Domyślnie Apple dostarcza maszyny z systemami plików HFS + (tzn. Bez rozróżniania wielkości liter).
Dima Pasechnik

Odpowiedzi:


6

Posługiwać się /bin/pwd

cd ~/desktop
/bin/pwd -P
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.