Wyszukiwanie w aplikacji Notatki nie znajduje niektórych notatek


14

Korzystam z aplikacji do notatek na OSX 10.11.5 i iOS 8. W większości rzeczy działają, ale zauważam, że wielu moich starszych notatek nie można przeszukiwać. Kiedy piszę coś w polu wyszukiwania, te starsze notatki nie pojawiają się w wynikach wyszukiwania, nawet jeśli są zgodne. Jeśli jednak edytuję notatkę lub utworzę nową, można ją w pełni wyszukać.

Domyślam się, że indeksy wyszukiwania moich notatek uległy uszkodzeniu. Czy jest jakiś sposób, aby to naprawić lub odbudować indeksy?


Czy masz swoje notatki przechowywane lokalnie lub w Internecie? (iCloud, Gmail ...) A może są rozmieszczone w różnych miejscach?
Pierobon

iCloud. Okazuje się, że na moim iPhonie pojawiają się notatki, więc pomyślałem, że byłby to problem w centrum uwagi, ale kiedy wypróbowałem poniższą sugestię, wyszukiwanie nie zostało naprawione.
Andrew Eisenberg,

Odpowiedzi:


7

Jeśli twoje notatki znajdują się w iCloud, zrób lokalną kopię zapasową. Następnie w ustawieniach iCloud odznacz Notatki. Twoje notatki zostaną usunięte. Teraz włącz ponownie Notatki. Wszyscy powinni wrócić, a to wymusza odbudowanie indeksu.


Dzięki za pomysł. Tworzę kopię zapasową moich notatek teraz i sprawdzam, czy to zadziała.
Andrew Eisenberg,

1
Tak. To załatwiło sprawę!
Andrew Eisenberg,

13

Znacznie szybszym sposobem naprawienia tego jest utworzenie nowego folderu notatek iCloud, przeniesienie wszystkich notatek do tego i powrót. Wydaje się, że to odbudowuje indeks - wtedy możesz pozbyć się nowego folderu. Jest to przydatne, jeśli podobnie jak ja nie masz szybkiej opcji osobnego tworzenia kopii zapasowych notatek.


2
Działał pięknie. Bardzo proste i eleganckie rozwiązanie, dzięki.
Dan

1
Zgoda. To działało dla mnie na iOS, używając tylko mojego telefonu.
jlevis

1
Udało mi się to zrobić na komputerze Mac (mam ponad 1000 notatek) i przeciąganie „wszystkich” notatek było bardzo powolne, ale ta metoda działała dla mnie! Akceptowana obecnie odpowiedź (włączanie / wyłączanie notatek w ustawieniach iOS iCloud) nie działała.
Nick Farina,

Dzięki za wskazówkę! Działa to również dla mnie na moim iPhonie. To było jedyne z moich urządzeń, które nie wydawało się właściwie zindeksowane i, co zaskakujące, było to jedyne z zainstalowanymi najnowszymi aktualizacjami.
jsmod

Straszne rozwiązanie! Zachowaj ostrożność, jeśli korzystasz z folderów. Miałem wiele folderów z podfolderami i po wykonaniu tego kroku wszystkie 2500 notatek są teraz w jednym folderze. Nie można również przenieść notatek z powrotem do folderu Również w iCloud. Pamiętaj również, aby używać przycisku „opcja” podczas przeciągania i upuszczania w celu utworzenia kopii, zamiast przenoszenia oryginału, jeśli taka jest Twoja intencja.
Eduard

4

Notatki są przechowywane w Library/Containers/com.apple.Notesfolderze użytkownika. Możesz wymusić ponowne indeksowanie tylko notatek przez Spotlight za pomocą następującego polecenia w terminalu:

mdimport ~/Library/Containers/com.apple.Notes

Testowane na macOS 10.11.


To prawdopodobnie najlepsza odpowiedź dla tych, którzy nie używają iCloud. Dla mnie funkcja wyszukiwania w Mac Notes przestała działać całkowicie, nie mogła w ogóle znaleźć żadnych dopasowań. To rozwiązało problem natychmiast, zajęło to 2 sekundy. Jestem na macOS Sierra 10.12.6 btw.
chiappa

3

Powinieneś spróbować ponownie podkreślić światło reflektorów na swoim komputerze Mac. W typie terminala sudo mdutil -E /pojawi się monit o podanie hasła, ale może to zająć trochę czasu, w zależności od prędkości dysku


Dzięki. Próbuję tego teraz. Dam ci znać, jeśli to zadziała.
Andrew Eisenberg,

Hmmm ... nie. To nie zadziałało.
Andrew Eisenberg,

Jesteś pewien, że to nie zadziałało? Nie wątpię w twoją uczciwość, po prostu jestem ciekawy. Myślałem, że usunie wszystkie indeksy Spotlight i odbuduje. Chociaż, jak sugeruje @levanth, zwykle zajmuje to sporo czasu.
Ashley Aitken

1
Miałem właśnie ten problem i sudo mdutil -E /rozwiązałem go na MacOS Sierra 10.12.5.
udondan

2

Dostałem to, kiedy wypróbowałem mdutil:

$ sudo mdutil -E /
Password:
/:
    Error: unknown indexing state.

Rozwiązano następujące problemy, ponownie włączono indeksowanie i wyszukiwanie w Apple Notes:

$ sudo mdutil -E -v -i on /
Password:
/:
    Indexing enabled. 
    Scan base time: 2017-05-03 01:14:49 +0000 (2051798 seconds ago), reasoning: 'ScanShadow'

0

Dla mnie

sudo mdutil -E -v -i on /

nie działa, to muszę się wylogować i zalogować ponownie. już dobrze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.