Co to jest proces „akd” i czy muszę zezwalać mu na łączenie się z Internetem?


17

Używam Little Snitch jako zapory systemu Mac OS. Zazwyczaj jest dla mnie dość jasne, co należy połączyć z Internetem, a co nie. Nie mogę jednak dowiedzieć się, co akdjest ani co robi i dlaczego musi się połączyć z gsa.apple.com.akadns.net:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy ktoś mógłby mi dać wgląd w konsekwencje jego zablokowania? Dzięki!

Odpowiedzi:


21

Little Snitch Research Assistant mówi ci, co to jest.

akd jest częścią frameworku AuthKit (uwierzytelnianie / autoryzacja). Używany również w procesie uwierzytelniania iCloud i innych kont przy użyciu Apple ID.


Dzięki! Więc moje konto Google dla Maila skorzystałoby z tego? Nie używam iCloud.
Czy

@ Czy mogę to spekulować, ale nie jestem pewien, dlaczego miałoby to próbować połączyć się z domeną Apple, jeśli nie korzystasz z konta iCloud. Możesz spróbować odrzucić wszystkie połączenia przez akd i sprawdzić, czy Mail nadal działa poprawnie?
grg

4

Poszukując skrawków informacji, nie mogę znaleźć niczego kompletnego, ale wygląda na to, że jest to demon Auth Kit. Demon, który obsługuje potrzeby uwierzytelniania systemu operacyjnego.

Według Znaj swoje procesy Mac OS X w Triviaware, gdzie się znajduje
/System/Library/PrivateFrameworks/AuthKit.framework/Versions/A/Support/akd

Komentarze poniżej sugerują, że jest to nowość w El Capitan i służy do uwierzytelniania App Store. Logowanie do App Store nie powiedzie się, jeśli je zablokujesz.


„Logowanie do App Store nie powiedzie się, jeśli je zablokujesz”. - To źle z mojego doświadczenia. W ramach eksperymentu zablokowałem akd łączenie się z gsa.apple.com i gsa.apple.com.akadns.net. Później tego samego dnia pojawiło się powiadomienie o dostępnych aktualizacjach. Otwarty sklep z aplikacjami i zaktualizowana aplikacja Keynote, Pages i Numbers. Jak dotąd żadnych problemów.
jk7

0

Biorąc pod uwagę, że ten proces pochodzi od /System/Library/PrivateFrameworks/AuthKit.framework/Versions/A/Support/akd którego jest uwierzytelniającym dla App Store, jedyne, co mogę ci powiedzieć, to czy używasz swojej GoogleMail jako konta Apple Store?

Pamiętając, że nie musisz używać wyłącznie konta iCloud, aby mieć konto w Sklepie. Możesz użyć dowolnego adresu e-mail, który Ci się podoba.

Mam nadzieję że to pomoże.


-4

Wyjaśnienie procesu Można przeczytać tutaj http://www.sunrisepage.com/computers/osx/osx1011.htm


Witamy, aby zapytać inaczej! Chociaż ten link może odpowiedzieć na pytanie, lepiej jest dołączyć tutaj istotne części odpowiedzi i podać link w celach informacyjnych. Odpowiedzi zawierające tylko łącze mogą stać się nieprawidłowe, jeśli połączona strona ulegnie zmianie.
Tetsujin

W rzeczywistości, po przeczytaniu, nie mówi prawie nic o tym procesie. Wygląda bardziej jak reklama witryny niż próba pomocy tutaj. [Zaczyna się też od naprawdę złych rad ... Nie zawracałem sobie głowy czytaniem reszty.]
Tetsujin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.